Jump to content

- - - - -

Təhsil Naziri

• You cannot reply to this topic
22 replies to this topic

#1 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 02 March 2007 - 11:59 PM

Bir heftelik Təhsil Naziri olsaydınız, birinci verdiyiniz qerar ne olardı?

• 0

#2 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 03 March 2007 - 02:13 AM

Olmaq istemezdim...Olsamda onsuz ne fayda dry.gif 1 hefteden sonra evvelki tek eyni veziyyet olacaq yu.gif
  • 0

#3 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 03 March 2007 - 10:53 AM

Bir heftelik Tehsil Naziri olsam ilk verdiyim qerar menim verdiyim qerarlarin bir hefteden sonra legv edilmemesi olardi. Sonra ise ashagidaki qerarlari vererdim:
- butun muellimler telim etdiyi fennler uzre imtahan olunsunlar (ister orta mekteb, ister ali tehsil ocaqlari), biliksiz ve savadsiz muellimler ishden edilsin. Ciddi nezaret tetbiq ederem ki hech bir qeyri-qanuni ishe yol verilmesin. Meselen, imtahan geden zallara kameralar qurashdirtdirib neyin nece oldugunu izleyerem.
- maashlari normal seviyyede ederem. Chunki muellimin maashi yaxshi olarsa, o, elave shagirdlere vaxt serf etmez ve belelikle oz uzerinde chalishar.
- her bir shagird ve telebenin istenilen an birbasha mene muraciet etmesi uchun sherait yaradaram. Rushvet, haqsizliq ve s-le qarshilasharsa meni xeberdar etsin.
- butun tehsil ocaqlarinda rushveti qeti qadagan ederem, hetta rushvet alan shexsi hemin an ishden chixararam.
- abituriyentlerin imtahanlarina ciddi nezaret olmalidir, her kes anacq oz biliyi sayesinde ali mektebe daxil ola biler, eks halda ise qeyr-mumkundur.
- dersleri muhazire-seminar sheklinde kechimekle kifayetlenmemeli, muzakireler, arashdirmalar, tehliller aparilmalidir.
- butun tehsil ocaqlarinda vahid forma olmasini reallashdirardim (orta mekteb formasi, ali mekteb formasi ve s)
- ister shagird, isterse de telebeler uchun dersden elave meshgeleler, klublar teshkil ederdim
- kend ve rayon mekteblerinde tehsilin semereliliyi uchun bir sira tedbirle heyata kechirerdim.
- en yaxshi shegird ve telebelere teqaud verer, xaricde de tehsil almasi uchun sherait yaradardim.

Master bele getse bir hefte bes elemez Tehsil Naziri olmagima smile.gif
  • 0

#4 Mysterious

Mysterious

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 246 posts
  • :

Posted 03 March 2007 - 03:02 PM

Sensitive, ureyimdekileri yazmisan, artiq tekrara ehtiyac yox... teshekkurler smile.gif giverose.gif
  • 0

#5 SaintRush

SaintRush

Stranger

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,333 posts
  • Time Online: 23m 57s

Posted 03 March 2007 - 05:37 PM

гялиз мясялидир... индики назирин дагыддыки тяхсил системини хеч бир иля дюзялтмяси мюмкюнияти йохдур... илк нёвбядя кадр ислахатыны кечирярдим... вя имкан дахилиндя тяхсил оджагларынын мадди-техники базаны яхшылашдырмагы чалышардым...
  • 0

#6 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 05 March 2007 - 12:25 AM

Saint, düz dedin....Heç olmasa bunu qanundan kenar etmezler bir heftemi, aymı, neler neler sonra...En esası ucqar kendlerde yerleşirilse pis olmazdı good.gif Çoxları kompütere internet deyirler flirt.gif
  • 0

#7 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 10 March 2007 - 02:32 PM

Ali mekteblere qebul u4un ayrilmi6 yerlerin sayini azladib, magistrlar u4un nezerde tutulmu6 yerlerin sayin artirardim.
Bu boyda da ferq olar?
  • 0

#8 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 12 March 2007 - 04:34 PM

Lady, lucse xarice tehsil almaga gedenlerin sayini artiraq. Dovlet hesabina olanlari nezerde tuturam.
  • 0

#9 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 24 March 2007 - 07:35 PM

Men ilk olaraq Jurnalistika ve huquq fakultesine qebul azaldardim....smile.gif
Basha dushe bilmirem,bize bu qeder huquqshunas,jurnalist,filoloq neye lazimdi... blink.gif hara dash atirsan ya jurnaliste ya da huquqshunasa deyir... mad.gif ya da ki,kimi yuxudan qaldirirsan deyir ki,BDU-nun huquq fakultesinde oxuyuram dehshetdiyeeeee blush.gif

• 0

#10 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts

Posted 30 March 2007 - 11:42 AM

Цитата(*_NuRaShKa_* @ Mar 24 2007, 12:35 PM)  

Basha dushe bilmirem,bize bu qeder huquqshunas,jurnalist,filoloq neye lazimdi... blink.gif

Nurash, filoloqlar ele de chox deyil. Umumiyyetle qebulun sayina mehdudiyyet qoymaq lazim deyil, sadece duzgun imtahan kechirilmedi, heqiqi bilik sahibleri tehsil almalidir. Her bir sahede bu shertdir, tekce huquqshunasliq, jurnalistika, folologiya sahelerinde yox.
  • 0

#11 Sabishka

Sabishka

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 188 posts
  • :

Posted 30 March 2007 - 01:12 PM

Цитата(*_NuRaShKa_* @ Mar 24 2007, 12:35 PM)  

Men ilk olaraq Jurnalistika ve huquq fakultesine qebul azaldardim....smile.gif
Basha dushe bilmirem,bize bu qeder huquqshunas,jurnalist,filoloq neye lazimdi... blink.gif hara dash atirsan ya jurnaliste ya da huquqshunasa deyir... mad.gif ya da ki,kimi yuxudan qaldirirsan deyir ki,BDU-nun huquq fakultesinde oxuyuram dehshetdiyeeeee blush.gif

Nurash huquqa qebul olanda 200 neferdise bitirende 2000 nefer bitirir lol.gif Filoloqlara ise satashma blum.gif hec ne de olmasa toylara tamada lazimdi ya yox? blush.gif menim fikrimce savadli adamlarin sayinin chox olmasi pis deyil

o ki qaldi tehsil naziri olsam meselesine wacko.gif Azerbaycan tehsil sistemine format veredim, her shey deyishilmelidir. yes.gif Amma Daxili ishler naziri olsam ilk ish indiki tehsil nazirini tutub iceri basardim lol.gif

Edited by Lady Poison, 01 April 2007 - 04:50 AM.

• 0

#12 AytaC

AytaC

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 15 posts
  • :

Posted 30 March 2007 - 02:24 PM

QUOTE(MASTER_IER @ Mar 2 2007, 04:59 PM)  

Men nazir olmaq istemezdim,çünki bele düşünurem ki,nazirlerin oturduqlari stolda nese var ve ora oturan kimi insan bütün verdiyi sözleri unudur...
  • 0

#13 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts

Posted 30 March 2007 - 03:25 PM

Цитата(Sabishka @ Mar 30 2007, 06:12 AM)  

[size=4]
Filoloqlara ise satashma blum.gif hec ne de olmasa toylara tamada lazimdi ya yox? blush.gif

Sabishka filoloq ne vaxtdan tamadaliq edir?? Ozum de filologiyada oxuyuram ona gore sorushdum, herchnd ingilis filologiyasdir, azerbaycan yox, amma yene de maraqli geldi smile.gif

Цитата(AytaC @ Mar 30 2007, 07:24 AM)  

Men nazir olmaq istemezdim,çünki bele düşünurem ki,nazirlerin oturduqlari stolda nese var ve ora oturan kimi insan bütün verdiyi sözleri unudur...

Aytac, mence her shey insanin daxili aleminden asilidir. Nefsine qalib gelen insan vezifeye kechen kimi verdiyi vedleri unutmaz.
  • 0

#14 Sabishka

Sabishka

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 188 posts
  • :

Posted 30 March 2007 - 08:44 PM

Цитата(sensitive @ Mar 30 2007, 08:25 AM)  

Sabishka filoloq ne vaxtdan tamadaliq edir?? Ozum de filologiyada oxuyuram ona gore sorushdum, herchnd ingilis filologiyasdir, azerbaycan yox, amma yene de maraqli geldi smile.gif

sensi men ozum filoloqam flirt.gif bizde oxuyan oglanlar mektebde mellim ishlemek istemirdiler deyirdiler tamadalig ondan yaxshidi lol.gif

Edited by Lady Poison, 01 April 2007 - 04:51 AM.

• 0

#15 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts

Posted 31 March 2007 - 06:48 AM

Цитата(Sabishka @ Mar 30 2007, 01:44 PM)  

sensi men ozum filoloqam flirt.gif bizde oxuyan oglanlar mektebde mellim ishlemek istemirdiler deyirdiler tamadalig ondan yaxshidi lol.gif

Aydindir, oglan ushaqlarindan ne istesen chixar smile.gif Bizim universitetde ise filologiyada oxuyan oglan chetin tapliar. Yene eyani shobede belke 1-2-sine rast gelinsin, axhsam shobesinde ise umumiyyetle yoxdur.
  • 0

#16 Джябджибони

Джябджибони

Житель

• Пользователи
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,201 posts
  • :

Posted 31 March 2007 - 01:51 PM

Birinci postu oxuyun və əsas mövzuya qayıdın.
  • 0

#17 AytaC

AytaC

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 15 posts
  • :

Posted 31 March 2007 - 02:16 PM

Цитата(sensitive @ Mar 30 2007, 08:25 AM)  

Aytac, mence her shey insanin daxili aleminden asilidir. Nefsine qalib gelen insan vezifeye kechen kimi verdiyi vedleri unutmaz.

Sözsüz eledir,mən sadəcə bu cür insanlarin vəzifa başina gələn kimi verdikləri sözü unutmasina yüngül bir səbəb tapdim....
imhappy.gif

Edited by Ilg, 31 March 2007 - 03:09 PM.

• 0

#18 Polis

Polis

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 10 posts
  • :

Posted 16 July 2007 - 08:28 AM

Men 1-ci olaraq muelllimlerin emek haqqisini qaldirardim2-ci isim Bolonya sistemini legv ederdim.3-cu nERMANOV ROYONUNDA MEKTEB DIREKTORUNU ISDEN CIXARARDIM 17{7}
  • 0

#19 Klubni4ka

Klubni4ka

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 19 posts
  • :

Posted 16 July 2007 - 12:28 PM

Цитата(MASTER_IER @ Mar 2 2007, 04:59 PM)  

Nazir olsaydım elimden geleni ederdim ki,köhne nazirimiz bir daha kreslosuna yeniden eyleşe bilmesin.Kimi qoyurlar qoysunlar,her halda tezesi ondan yaxşı olar.Yoxsa bele korrupsiya tehsil deyilen bir şey qoymayıb...

Цитата(MASTER_IER @ Mar 2 2007, 04:59 PM)  

Nazir olsaydım elimden geleni ederdim ki,köhne nazirimiz bir daha kreslosuna yeniden eyleşe bilmesin.Kimi qoyurlar qoysunlar,her halda tezesi ondan yaxşı olar.Yoxsa bele korrupsiya tehsil deyilen bir şey qoymayıb...

• 0

#20 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts
  • Time Online: 8m 54s

Posted 17 July 2007 - 06:23 PM

QUOTE(sensitive @ Mar 3 2007, 03:53 AM)  

Bir heftelik Tehsil Naziri olsam ilk verdiyim qerar menim verdiyim qerarlarin bir hefteden sonra legv edilmemesi olardi. Sonra ise ashagidaki qerarlari vererdim:
- butun muellimler telim etdiyi fennler uzre imtahan olunsunlar (ister orta mekteb, ister ali tehsil ocaqlari), biliksiz ve savadsiz muellimler ishden edilsin. Ciddi nezaret tetbiq ederem ki hech bir qeyri-qanuni ishe yol verilmesin. Meselen, imtahan geden zallara kameralar qurashdirtdirib neyin nece oldugunu izleyerem.
- maashlari normal seviyyede ederem. Chunki muellimin maashi yaxshi olarsa, o, elave shagirdlere vaxt serf etmez ve belelikle oz uzerinde chalishar.
- her bir shagird ve telebenin istenilen an birbasha mene muraciet etmesi uchun sherait yaradaram. Rushvet, haqsizliq ve s-le qarshilasharsa meni xeberdar etsin.
- butun tehsil ocaqlarinda rushveti qeti qadagan ederem, hetta rushvet alan shexsi hemin an ishden chixararam.
- abituriyentlerin imtahanlarina ciddi nezaret olmalidir, her kes anacq oz biliyi sayesinde ali mektebe daxil ola biler, eks halda ise qeyr-mumkundur.
- dersleri muhazire-seminar sheklinde kechimekle kifayetlenmemeli, muzakireler, arashdirmalar, tehliller aparilmalidir.
- butun tehsil ocaqlarinda vahid forma olmasini reallashdirardim (orta mekteb formasi, ali mekteb formasi ve s)
- ister shagird, isterse de telebeler uchun dersden elave meshgeleler, klublar teshkil ederdim
- kend ve rayon mekteblerinde tehsilin semereliliyi uchun bir sira tedbirle heyata kechirerdim.
- en yaxshi shegird ve telebelere teqaud verer, xaricde de tehsil almasi uchun sherait yaradardim.

Master bele getse bir hefte bes elemez Tehsil Naziri olmagima smile.gif

Ele evvelceden agilli terpenmisen smile.gif good.gif good.gif Men de size qoshuluram good.gif

Edited by J_a_m_a_l, 17 July 2007 - 06:24 PM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users