Jump to content

- - - - -

Azerbaycan ...

• You cannot reply to this topic
12 replies to this topic

Poll: Fexr edirsinizki azerbaycanlisiniz??? (12 member(s) have cast votes)

yoxsa xecalet cekirsiz?

1. yox , azerbaycanli oldugum ucun xecalet cekirem (1 votes [8.33%])

Percentage of vote: 8.33%

2. he , azerbaycanli olmagimla fexr edirem (8 votes [66.67%])

Percentage of vote: 66.67%

3. azerbaycani sevirem , amma mence azerbaycanli olmagimla fexr etmek yersizdir (2 votes [16.67%])

Percentage of vote: 16.67%

4. azerbaycani sevmirem , amma azerbaycanli olduguma gore xecalet cekmirem (1 votes [8.33%])

Percentage of vote: 8.33%

Vote Guests cannot vote

#1 Alice In Chains

Alice In Chains

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts
  • :

Posted 08 April 2008 - 08:43 AM

burada dusuncelerimizi yazaq. Fexr edirsinizki azerbaycanlisiz ?Niye ?
  • 0

#2 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 08 April 2008 - 11:03 PM

Şəxsən Azərbaycanımı və bir sözlə Vətənimi həddindən artıq çox sevirəm amma bir azərbaycanlı olmağım üçün bu cəmiyyətə baxanda heç də sevinmirəm, əksinə...
  • 0

#3 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 08 April 2008 - 11:42 PM

Azerbaycani sevirem, ve Azerbaycanli olmagimla fexr edirem. Babam Cenubi Azerbaycan ugrunda anasini, qardashlarini, dostlarini ve oz heyatini qurban verib. (Pisheveri herekatinda) 1 emim ve 1de xalam oglu ve 1 emim oglu Qarabag ugrunda heyatlarindan kecibler. Qarabagli olmamagimiza baxmayaraq. atam hem Qarabagda hemde Bakida olan rus ve ermenilerin toretdiklerin terrorlarin shahidi olub . elecede doyush dostlari var. ve helede doyushun agir qoydugu izleri onlarin uzerinde hiss edirem

Bu veteni sevmemeye haqqim yoxdu. Bu veten ve bizler ucun nece nece canlarini qurban verenler olub helede var. ve biride ozumem. menim neslimin boyukleri ozlerini qurban veriblerse men niye vermeyim, o kishilerden eksikliyim var?

Nirvana sen hele derk etmedinki her surude qotur qoyun olur. Her milletin yaxshisida olur piside. Ermenileri cixmaq sherti ile.Bele sheylere gore vetenine milletine nifret etmemelisen. nea.gif

Edited by Namelum_mikrob, 08 April 2008 - 11:43 PM.

• 0

#4 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 09 April 2008 - 06:07 AM

Mən bu işıqlı dünyanın 230-dan çox ölkəsindən biri olan və vaxtilə indiki ərazimizdən Hindistana kimi uzanan, qədim, zəngin, 9 iqlim qurşağına malik və silinməz tarixi olan Azərbaycan diyarında anadan olmuşam. BƏLİ, mən fəxr edirəm ki, AZƏRBAYCANLIYAM!!! O azərbaycanlı ki, Azərbaycan milli bayrağını, gerbini görəndə, milli himnini eşidəndə bütün vücudu əsir, ruhu gidalanır, çənəsi yuxarı qalxır və qəlbi vətən sevgisi ilə döyünür, gözləri alovlanır!!! Mən fəxr edirəm ki, mənim yurdumun çoooooooooooooooooox qədim tarixi var!!! Koroğlu, Babək, Cavanşir, Cavidan, Həzi Aslanov, Əliağa Şıxlinski və s. mərd, vətənini namusu kimi qoruyan igidləri , Şah İsmayıl Xətai və s. kimi qüdrətli şahları, padşahları, Nəsrəddin Tusi və s. kimi zəkalı alimləri, Topçubaşov tək savadlı həkimləri, bacarıqlı sənətkarları, Alim Qasımov, Akif İslamzadə və s. kimi səsindən insanı vahiməyə qətirən müğənniləri, Murtuza Muxtarov, Hacı Zeynalabdin Tağıyev və s. tək vətni düşünüb ona əvəzsiz xidmətlər göstərmiş xeyirxah oğulları, qızları, Nizami Gəncəvi, İmaməddin Nəsimi, Məhəmməd Füzuli, Xurşudbanu Natəvan, Məhsəti Gəncəvi, Vidadi, Vaqif, Mirzə Şəfisi və sairə və sairə dünya şöhrətli şair, yazıçıları, Əzim Əzimzadə və s. tək rəssamları var!!! MƏN VƏ DİGƏR ŞEYLƏRİ SAYSAAAAAAAAAAM DAAAA BİTMƏZZZZZZZ Kİİİİİ BİTMƏƏƏƏƏƏƏƏZZZZ!!!!!!!!!!!!!
O ölkə ki, əsirlərboyu hamının diqqətini çəkib, neftimizi daşıyıb aparan Nobel, Siemens və onların timsalında olan insanların ac, manqurd gözləri daima və daima sərvətlərimizdə olub və olacaq da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bir çox xalqlar nəslimizi – kökümüzü kəsmək istəyib, ancaq etdikləri puça çıxıb, çünki bizim müqəddəs qanımızda igidlik, mərdlik, dözümlük qanı axır. O qan ki nəsildən nəsilə ötürülüb ötürüləcək də!!!!!!!!!!! Mən bunları görə-görə, oxuya-oxuya, eşidə-eşidə necə Vətənimi sevməyə BİLƏRƏM??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mənim buna haqqım yoxdu!!! Vicdanım buna yol verməz, çünki mən AZƏRBAYCANLIYAM!!!

O qədər Vətənim haqqında danışa bilərəm ki, bütün günü danışsam da bitməz!!! Mənim port money”də həmişə Azərbaycan Dövlətinin milli atributu sayılan bayrağı olur!!! Bu da mənim sübutum!!!

Nirvana, sənə isə məsləhətim budur ki, çox uzağa yox bircə dəfə də olsa da get Şəhidlər Xiyabanına və bir-bir şəhidlərimizin qəbirlərindəki doğum günlərinə və şəkillərini seyr elə!!! Gör nə qədər gözəl, azyaşlı, igid, vətənpərvər vətəndaşlarımızı itirmişik və nə üçün itirmişik!?!?!? Və fikirləş bizim üçün bir azəri balasının itirmək 10 düşmən balalarısının dünyaya gəlməsi nə deməkdir!?!?!?

və BİL Kİ, ÜMUMİLİKDƏ PİS DÖVLƏT QURULUŞU OLA BİLƏR, AMMA PİS VƏTƏN HEÇ VAXT OLA BİLMƏZ!!!

Miku, mən qürurlanıram ki, Vətəninə belə qiymət verən oğul-qızları qalıb!!! Vətən çooooooox darıxıb belələri üçün sad.gif

Edited by Janulka, 09 April 2008 - 06:21 AM.

• 0

#5 Alice In Chains

Alice In Chains

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts
  • :

Posted 09 April 2008 - 10:11 AM

men axirinxi cavabi secdim , 1ci cavabi da sece bilerdim amma cox radikal sesleneceyinden qorxdum )))) mene ele gelirki veteni cox cox cox seve bilersen amma azerbaycanli (umumiyyetle her hasi bir milletden olduguna gore) fexr etmek yersizdi , cunki neylese fexr etmek ucun gerek ona emek serf edesen , axi sizin azeri olmaginizda hec bir rolunuz yoxdu , ne ile fexr edirsinizki ???veteni sevmek tebiidir amma fexr etmeyi men hec vaxt basa dusmurem , ozudeki realium demisken cemiyyetdeki bu qeder negativ hallari gordukce nece fexr edesenki ???

P.S. namelum ve janulka xahis edirem movzudan uzaqlasmayin , bu movzu azerbaycan haqinda dusuncelerinizi yazmaq ucundu mene meslehet vermek ucun yox

• 0

#6 liber

liber

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 145 posts
  • :

Posted 16 June 2008 - 06:55 AM

Guya fexr etmekle nese deyishecek ki ey Sherqli balalari?

Ele olsaydi, Sherqin yaltaq milletleri choxdan birincilik elde etmishdiler.

Ish gormek lazimdir, Real ish, nece ki Qerb ve Yaponiya gorur!

Men hemishe fexr etmishem ve bu gun de fexr edirem ki, Men Mozambikliyem!

• 0

#7 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 16 June 2008 - 05:59 PM

Цитата(liber @ Jun 16 2008, 09:55 AM) View Post

Fexr etmekle cox shey deyisher... Bir agacda ki qurd var, o agacin omru cox olmaz.
  • 0

#8 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 16 June 2008 - 08:19 PM

Цитата(nirvana_666 @ Apr 9 2008, 01:11 PM) View Post

men axirinxi cavabi secdim , 1ci cavabi da sece bilerdim amma cox radikal sesleneceyinden qorxdum )))) mene ele gelirki veteni cox cox cox seve bilersen amma azerbaycanli (umumiyyetle her hasi bir milletden olduguna gore) fexr etmek yersizdi , cunki neylese fexr etmek ucun gerek ona emek serf edesen , axi sizin azeri olmaginizda hec bir rolunuz yoxdu , ne ile fexr edirsinizki ???veteni sevmek tebiidir amma fexr etmeyi men hec vaxt basa dusmurem , ozudeki realium demisken cemiyyetdeki bu qeder negativ hallari gordukce nece fexr edesenki ???

P.S. namelum ve janulka xahis edirem movzudan uzaqlasmayin , bu movzu azerbaycan haqinda dusuncelerinizi yazmaq ucundu mene meslehet vermek ucun yox

Azerbaycanli olmagin fexrini yashamaq ucun ilk once Azerbaycani sevmelisen.

sen ise nifret dolu insansan. sene bash qoshmayacagimi onceden demishdim.

Цитата(liber @ Jun 16 2008, 09:55 AM) View Post

sen ele bilirsen bizi doluyub bizi gulunc bilirsen. amma sen halhazirda ....... veziyyetindesen xeberin yoxdu.
  • 0

#9 Alice In Chains

Alice In Chains

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts
  • :

Posted 26 June 2008 - 10:54 AM

QUOTE(tehmasib @ Jun 16 2008, 08:59 PM) View Post

Fexr etmekle cox shey deyisher... Bir agacda ki qurd var, o agacin omru cox olmaz.

fexr etmekle yaxsi yone hec ne deyismez, "dogru sozler gozel olmur, gozel sozlere etibar etmek olmazxeyirxah yaxsi danismaz, yaxsi danisan xeyirsah ola bilmez "bunu daosizm in banilerinden lao tszi deyib ve cox gozel deyib , azerbaycanin indiki veziyyetinde terifleyesei hec bir sey gormurem , amma eger olsaydida teriflemek yersizdei neyese nail olmaq isteyirsense tenqid etmelisen

QUOTE(Namelum_mikrob @ Jun 16 2008, 11:19 PM) View Post

Azerbaycanli olmagin fexrini yashamaq ucun ilk once Azerbaycani sevmelisen.

sen ise nifret dolu insansan. sene bash qoshmayacagimi onceden demishdim.
sen ele bilirsen bizi doluyub bizi gulunc bilirsen. amma sen halhazirda ....... veziyyetindesen xeberin yoxdu.

namelum sen deyirsen mene bas qosmayacaqsan amma nedense butun postlarima cavab yazirsan , senin basqosmama dediyin nedi men hele anlamamisam , azerbaycanda sevilecek sebeb olsa severdim , eksine gunden gune ona olan nifretim artir, en son iyunun 14 unde nifretim artmisdi azerbaycanin polis , monarxiya dovleti oldugunu gorduyumde mad.gif
  • 0

#10 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 26 June 2008 - 04:31 PM

Цитата(nirvana_666 @ Jun 26 2008, 01:54 PM) View Post

fexr etmekle yaxsi yone hec ne deyismez, "dogru sozler gozel olmur, gozel sozlere etibar etmek olmazxeyirxah yaxsi danismaz, yaxsi danisan xeyirsah ola bilmez "bunu daosizm in banilerinden lao tszi deyib ve cox gozel deyib , azerbaycanin indiki veziyyetinde terifleyesei hec bir sey gormurem , amma eger olsaydida teriflemek yersizdei neyese nail olmaq isteyirsense tenqid etmelisen
namelum sen deyirsen mene bas qosmayacaqsan amma nedense butun postlarima cavab yazirsan , senin basqosmama dediyin nedi men hele anlamamisam , azerbaycanda sevilecek sebeb olsa severdim , eksine gunden gune ona olan nifretim artir, en son iyunun 14 unde nifretim artmisdi azerbaycanin polis , monarxiya dovleti oldugunu gorduyumde mad.gif

Evvela, men demirem ki, terifle, fexr et ve bashqa hech ne lazim deyil... Menim demeyim odur ki, fexr etmirsense, pislemek de lazim deyil. Daha dogrusu olmaz.

Bu ozbashinaliqlar ise bashqadi, onun azeri xalqi ve Azerbaycan torpagi ile hech bir elaqesi yoxdu... gunah Azerbaycani idare edendedi.
  • 0

#11 Alice In Chains

Alice In Chains

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts
  • :

Posted 28 June 2008 - 10:54 AM

QUOTE(tehmasib @ Jun 26 2008, 07:31 PM) View Post

Evvela, men demirem ki, terifle, fexr et ve bashqa hech ne lazim deyil... Menim demeyim odur ki, fexr etmirsense, pislemek de lazim deyil. Daha dogrusu olmaz.

Bu ozbashinaliqlar ise bashqadi, onun azeri xalqi ve Azerbaycan torpagi ile hech bir elaqesi yoxdu... gunah Azerbaycani idare edendedi.

Tehmasib tehqiryersizdi amma tenqid olunasi seyi de tenqid etmelisen yoxsa inkisaf nonsensdir, ozbasinaliq ise raziyamki hakimiyyetdendir amma xalqda buna bir sey demir axi blink.gif

• 0

#12 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 28 June 2008 - 11:49 PM

Azerbaycani sevirem ve azeri,azeri turku olduqum uchun FEXR edirem! Fexr edirem ki,bu milletde hele de esil KISHIler var!Fexr edirem ki,bu milletin hele de namuslu qadinlari var! Fexr edirem ki bu milletde hele de valideynine,boyuk-kichiye hormet qoyan ovladlar var! Fexr edirem ki,bu milletde hele de ESIL dost tapmaq mumkundur!ve fexr edirem ki,Azerbaycan heqiqeten varli ve gyozel olkedir!...ancaq bu olkedeki chatishmamazliqlara teessuflenirem,ozbashinaliqlara esebileshirem,qanunsuzluq EDENLERE!!! nifret edirem! ve hansisa bir haqsizliqa qarshi chixa bilmeyende OZUME nifret edirem!...oz insanliqima,oz zeifliyime nifret edirem,azeriliyime deyil!
  • 0

#13 iZbraNnAya

iZbraNnAya

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 59 posts
  • :

Posted 10 December 2008 - 10:30 AM

Azerbaycani cox sevirem!Veteni sevmek ve ya sevmemek hec te vetende baw veren proseslerden ireli gelmemelidi.mence ilk novbede insan oz dilini sevelidi bu da vetene 1 baglilikdi .Azerbaycanda yawayanda insan cox weyi hiss etmir ama artix yurddiwinda olanda tam bawka hissler kecirir .Men avropadayam ve her zaman deyirem avropa mende cox weyi aldi ama cox weyde orgetdi meselem veten sevgimi artirdi baxmiyaraxki burdaki hayat daya asand daha rahatdi ama olsun veteni oldugu kimi gebul edirem.Burda cox milletlerle taniw oldum sizi inandirimki oz adet enenelerimizden oz gonaxperverliyimizden yoxdu ama 1 terefdende duwunuremki bizim bu gonaxperverliyimiz ele bawimiza bu geder felaketler getirdi.Azerbaycanli olmagima gore niye gurur hissim var 1 dawidigim gana gore 2 tarixime gore 3 zengin metbeximize gore 4 incesenetimize gore 5 medeniyetimize gore .Gurbetde yawiyanda ve bawka milletleri taniyanda inaniki Azerbaycanli olmaginla herkes gurur hissi kecirmelidi!
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users