Jump to content

- - - - -

Azərbaycanımıza səyahət

• You cannot reply to this topic
26 replies to this topic

#1 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 20 February 2007 - 11:11 AM

Azərbaycanımızın hansı bölgəsində olmusunuz ve ya olmaq istərdiniz bye.gif

PısıPısssı...Təəssüratları yazmaq yadınızdan çıxmasın blush.gif

Edited by Janulka, 20 February 2007 - 11:15 AM.

• 0

#2 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 21 February 2007 - 11:05 PM

Baki-Ismayilli yolunun ustunde ne qeder rayon, 6eher varsa ancag onlarda vesSalam.
Hansi teesuratimi yazim JAnul deyirsen Bakiyaqederki 17 illik heyatimi duzum bura ? declare.gif wink.gif
  • 0

#3 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 22 February 2007 - 01:40 AM

Men de Baki-Quba, Baki-Ismayilli marsrutlari uzre xeyli seyahet etmisem. Ilk defe Qubada dag meshesinde azmagim yadima gelir smile.gif)) Nece qalxirdiqsa elecede uzu ashagi qayitdiq. Ancaq evden xeyli arali olduq. Genis arx cixdi qabagimiza. Cetinlile kecdik. Bir coban bizi apardi yerimize smile.gif Mesebeyinin evinde qalmishdiq. Cox maraqli idi...

• 0

#4 Mysterious

Mysterious

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 246 posts
  • :

Posted 22 February 2007 - 06:29 PM

Shekide, Qaxda (kendelerindede), Zaqatala, Agdashda olmusham...hech bir yeri sechib deye bilemerem gozeldir, hamisi bir birinden menzereli yerlerdi...Butun rayonlarda olmaq isterdim, hamisini bir bir gezmek isteirem biggrin.gif
Ilisuda chox olmusham, chox gozel menzereli bir yerdi, orda kichik bir shelale deyek var:D qalxdiq shelleye,chox chetindir qalxmaq,nesie chatdiq...emim (zarafatchildir )bashladiki vay sel gelir deyesen,inanin o qalxdigimiz tepeni nece dushdukse qacha qacha ozumuzunde xeberi olmadi biggrin.gif...bir defede maraqli bir hadise olub ama onu danishamyacam biggrin.gif
  • 0

#5 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 23 February 2007 - 12:52 PM

Olduğum yerlər..Cəbreyıl, İsmayıllı, Qebele, Quba, Nabran, Sumqayıt, Astara, Oğuz, Lenkaranda olmusham : ) veeeee çoooooox gözel teessüratlar yaşamışam : D Keçen il başımıza gelen ehvalatı danışım laugh.gif
Keçen il mehlemiz ile getmişdik Qubaya istirahete biggrin.gif Getdik Qubaya çata-çata qalmış geldik dağa çatdıq, dağdan da maşın keçidi balaca idi deye asta keçmek lazım idi...Bezileri qorxdu maşından düşdü ayaq ile o yolu keçdi, amma bezilerimiz oturduq maşın ile keçdik.....Uzun sözün qısası geldik planlaşdırdığımız yere : D Biraz oturduq, uşaqlar dözmediler dedik valideynsiz gedek şelaleye....Hamı bir qerara geldi, axırda aralandıq valideynlerden topaa uşaqlar getdik eeeee....Heç bilmirik hara : D Here çörek, pomidor, su, semiçka neler neler ellerimize doldurduq getdik eeee....İndi şelaleye hardasa 3 km olardı getmek, belkede çooooox....Eleme tenbellik getdik eeeee...Xaxaxa-xixixi-xooxoxo ede-ede gedirdik.....İstiden hamı ele halsız idik ki....Karoçi hamıdan soruşa-soruşa geldik çatdıq şelalemize biggrin.gif Beh-beh-beeeeeeeeeeeeh eleee gözel, hündür idiiii...Amma çoooooooooox soyuq idi...(Kstati orda menim sinif yoldashim 3 il bundan qabaq söz yazmışdı onu da gördüm : D)
İstiden can verirdik....Eleme tenbellik hamımız paltarla girdik soyuuuuuq şelalenin altına laugh.gif Oy oy oy supeeeeer...Daşlar sürüşken dururduq, yıxılırdıq )))))) ÇıxDırdıq sudan quruyurduq yene obratna suyun altına.....İndi saat deyanmadan gedirdi...Dedik naraat olarlar, telefon tutmur, vaxt da gedir..Geldiyimiz yolla qayıdırıq.....İndi yolu azmışıq : D Ordaa bir-iki meyve ağacları var idi..Gizlin ordan meyveleri derdik, bağın yiyesi çıxDı, başladı qışqırmağa laugh.gif Qaçdıq eee..Yiyesi obratno eve girenden sonra yene qayıdıb derirdik laugh.gif xaxaxaaxaxa.....Sonra yene çıxDı başladı biz terefe gelmeye......Teeeez qoyduq üstüne qaçdıq laugh.gif Orda qoz ağacı var idi...Amma yetişmemişdi : ((
İndi gedirik ayaqlarımız dözmür eeee ele gedirik, gedirik, gedirik smile.gif Yolun xeylağını keçmişdik...Birden qabağımıza drandulet maşın çıxDı : D Qızlar dedik oturaq eybi yox oğlanlar peşkom geler : D Xaxaxa....Güya maşın ile gedirdikde maşın 10 ile gedirdi biggrin.gif Maşın ele bil fevvareler meydanında fors gösterirdi....en maxsimal süret 30 idi .... laugh.gif Maşında boranı, kelem, yemiş dolu idi....Heremiz birini elemize alıb şikil çekdirdik ......Ora aman-amaaaan mahnısı gedirdi...İndi ses-sese verib mahnı oxuyurduq )))))))) Geldik çatdıq mosta düshdük maşından dedik qalan uşaqlarda gelib çatsınlar...Geldiler çatdılar getdik valideynlerimizin yanına.....Biraz keçdi yedik-işdik.....Getdik çaya )))))))))))) Paltarla girdik suya ))))))))))))))))))) İndi çayda süretli gedir elini boşlasan uççassaaaaaaaan )))))))))))) Bir qızda ele yüngül idiki elini boşladı başladı getmeye eeeee )))))))) Yaxşıkı uşaqlardan biri ayağını teez uzatdı qız yapışdı ayağından indi bunu daşın üstüne qaldırmaq lazım idi ))))))) vay vay vaaaay onu men qaldırana kimi az qala çay meni aparmışdı ))))))))))) xaxaxaxaxaxaxxa.....ne iseeee oynadıq indi paltarım yoxdu anamda mene pejama gerdiki geyiiiiin...dedim yooox ee öldür geyinmerem...qaçdııım ayaq yolunda gizlendim )))))))))) Geldi qapını sındırdı ki, geyin bunu indi hamı durub bize baxır )))))))))) Ne ise geyindirdi eee meni indi ordan çıxa bilmirem pis gündeyem )))))))))))))) karaçi güc-bela ile meni ordan çıxartdı...........Biraz keçdi hirsim soyudu getdim pejama ile paltarla volleyball oynamağa. ))))))))))))...1 saat keçdi getdim obratno paltarımı geyindiiiim.....Helelik bu qeder : D

• 0

#6 Okroshka

Okroshka

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 50 posts
  • :

Posted 28 February 2007 - 10:01 AM

Ismayilli, Berde, Shusha, Quba, Siyezen, Ali-Bayramli, Nabran, Beyleqan, Xizi, Ter-ter, Gence smile.gif deyasan hamisini yazdim. flirt.gif Azerbaycanin her yeri gozeldir. Ama deyardim bezi yerler bezi movsumlerde xususi gozeldirler.
Olmaq istediyim yerler Masalli daha deqiq desam cenub bolgesi Sheki smile.gif Cenub bolgesin haqqinda tesuratlarimi may aylarinda yazaram. Oldugum yerler haqqinda ise yazmali olsam gerek sabaha kimi burda oturam giverose.gif
  • 0

#7 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 01 March 2007 - 02:31 PM

Birde -Beyleqanda, Xizida olmuşam....Bu yay Genceye getmeyi planlaşdırıram....
Ahaaaaa kstati Ladyşka, meni İsmayıllıya apararsanmııı ??????

• 0

#8 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 01 March 2007 - 05:17 PM

Janulka bir az da yazardin daaaa... Az oldu nese tongue.gif
  • 0

#9 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 02 March 2007 - 02:18 AM

Цитата(MASTER_IER @ Mar 1 2007, 10:17 AM) View Post

Janulka bir az da yazardin daaaa... Az oldu nese tongue.gif

Dereeem flud edince barmaqlarını şiqqıldadıb, mozgilerinde arxivde şöbesinin yaddaş otağını açıb seyahetlerinden yazardın mosking.gif Biz de nırç, nırç edib oxuyardıq..Bax onda deyerdim: Bax buna vaaaam!!!

• 0

#10 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 02 March 2007 - 10:53 PM

Qisa qonqret yazmisam da. Ne isteyirsen e? smile.gif flud zad elemirem. tongue.gif vobse o ne olan şeydi ki? wink.gif
  • 0

#11 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 03 March 2007 - 01:01 AM

Цитата(MASTER_IER @ Mar 2 2007, 03:53 PM) View Post

Qisa qonqret yazmisam da. Ne isteyirsen e? smile.gif flud zad elemirem. tongue.gif vobse o ne olan şeydi ki? wink.gif

Öküz deyir: Qırmızı meni basınca, men qırmızını xışdıyım laugh.gif (bu Janulka)
Flud senin etdiklerindi........ pleasantry.gif

• 0

#12 SaintRush

SaintRush

Stranger

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,333 posts
  • Time Online: 23m 57s

Posted 08 March 2007 - 11:31 PM

Лачын, Шуша, Агдам, Физули, Товуз, Шямкир, Газах, Гянджя, Губа, Гусар, Али Байрамлы, Сальян, Гаджикабул, Худат, Лянкаран, Астара вя саиря... Башыма гялянляри яздым... Бир чохуну унутмушам...
  • 0

#13 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 10 March 2007 - 02:50 PM

Цитата
Ahaaaaa kstati Ladyşka, meni İsmayıllıya apararsanmııı ??????

InshAllah smile.gif
  • 0

#14 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 15 March 2007 - 11:40 PM

Bu yaxınlarda Füzuli rayonunda istiraheeeet etdiiim...Behhhhh beeeeeehhhh...Düzdü hele tebiet oyanmamışdı, lakin i tak itak gözel idiii...Oraların havası meniiii ele doyuzdururdu ki, heeeeç yemek bele istemirdim biggrin.gif Çooooox gözel tessesüratlar yaşadım.... biggrin.gif
Oranın sakinleri eşiden kimi ki, Bakıdan ve yaxud başqa bir yerden qonaq gelir hemin gün kend yığışıb qonaq gelir ))))))))))))))))......
Heheheheheheeeee......Men orada uzunqulağa mindim, sürdüüüüüm laugh.gif , inek sağdım laugh.gif Yer bellediiiiiiimmmm, ağac ekdiiik, ufffffffff heleeeee neleeeer neleeeeeerrrr......O qedeeeeeeeeeer gezdim ki, bütüm bedenim sızıldayırdı....Orada iranla - Azerbaycan ve ermenistanla - Azerbaycanın serhedlerini gördüm....Cürbecür hissler keçdi qelbimden...
Uşaqlarrrrrrr kendde demek olar ki, bütün qızların ve oğlanların sevgilileri var laugh.gif Bilirsiniz ne vaxtı görüşeeeee çıxırlarrrrr ??? )))))))))))))))))) hehehehehhehehehehehhehehehehehehehehee......Gece 12-den sonraaaa....Beli beliiiiii GECEEEE........Dehşeeeeeeet!!!!!!!! Sebebini soruşdum dediler: Heç kim görmemeleri üçün yahoo.gif
Helelik bu qeder....Qalan şeyler secret.gif

• 0

#15 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 15 April 2007 - 05:32 PM

Baki, yene Baki, sonra Baki, ondan sonra BAki da olmusham blum.gif lol.gif

Baki Nabran, Quba, Xizi Deveci, Qusar, agcebedi.

Agcabedide ushaq vaxtdi olmusham. qaldigimiz evin heyetinde inek balasi var idi ele bilirdim maraldi lol.gif

kelle atmagi oyretmishdim balasina, menden sonra sen deme yiyesine kelle atirmish lol.gif
  • 0

#16 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 08 May 2007 - 12:11 AM

QUOTE(Namelum_mikrob @ Apr 15 2007, 10:32 AM) View Post

Agcabedide ushaq vaxtdi olmusham. qaldigimiz evin heyetinde inek balasi var idi ele bilirdim maraldi lol.gif

Ceyran yoxuvuz idi???(Eshsheyi deyirem) rofl.gif

Lenkeran,Celilabad,Masalli,Gencede 1 semestr telebe olmusham,Devecide ushaq vaxti olmusham.En cox xoshladigim yerler Lenkeranda Xanbulaq,Masallida Istisu olub,beh-beh-beh....Shair demishken...Yene o bag olaydi.....Eshsh...Ne ise... cray.gif
  • 0

#17 Lovely

Lovely

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 49 posts
  • :

Posted 08 May 2007 - 08:14 AM

Ushaq vaxti... en cox Qubadli, sonra Aghdam, Lachin... cray.gif Cox gozel gunler kecirmishem cray.gif

Sonra Gence ( beee.gif ), Ismayilli (1 hefteye yaxin)-qesheng yerdir+camaati da cox yaxshidir-mehriban ve qonaqperverdir-ekser azeriler kimi, lap azcana Lenkeran, Quba (1 gun), Shamaxi (1 nece saat), Sheki (2 gun)-coooox gozel yerdir + oz shirniyyatlari, pitisi ve en vacib Sheki lehcesi. Cox meslehetli yerdir good.gif
Sonra... Qax-1 hefte-ela yerdir. Tebieti, havasi, adam cox yeyir, amma kokelmir-Qizlar nezere alin biggrin.gif , Qebele (15 deqiqe laugh.gif )... Ta yadima gelmir unknw.gif Yadima dushse yazaram smile.gif

En esas gezmeye getdiyin kollektiv ela olandan sonra butun yerler daha da gozelleshir yahoo.gif

P.S. Janulka, hekayen ela idi laugh.gif

Edited by Lovely, 08 May 2007 - 08:15 AM.

• 0

#18 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 06:26 PM

Baki biggrin.gif Baki etrafinda demek olar ki, her yerde olmusham...
Xizi-nin demek olar ki, butun kendlerini gezmishem, en cox da Altiagacda olmusham
Quba-da da bir defe olmusham
  • 0

#19 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 24 May 2007 - 11:37 AM

Heee demeli beleee...Sazı aldı görek ne dedi rofl.gif
5 gün bundan qabaq yene istirahete getmişdim...Düzdü 5 gün istirahet etdim, lakin sizler üçün heqiqeten de цoooxlu - цoooxlu darıxDım...Hetta yuxada da sizlerin comment' lerinizi görürdüm sad.gif
Yuxu demişken...Qaldığın yerde sehere kimi, sehere kimi haaaaaaa heeey bülbüller ceh - ceh edirdi...Onların ceh - cehleri altında yuxuya dalırdım...Seher dururdum saat 10 - 11 arası blum.gif Sonra gözel qoyun pendiri, ciyerleri teravetli hava alan, ter otlarla gidalanan, bulaq suyu içen ineklerden sağılan süd ve südden hazırlanmış sap - sarı kere yağı, azca şirinteher çayı lezzetle içirdim...Günortaya su daşıyırdıq, evleri yır - yığış edirdik, sonra appanı bişirdikden sonra tepeleri gezmeye çıxırdıq...Tunar, uzunqulağa bu defe minesi olmadın rofl.gif Heee sonra günortaya yaxın gelirdik nyam - nyam edib sonra bağda yere xalça serib yastıq - döşeyin üstünde uzanıııb heeey quşların oxumağına qulaq asırdım...Emimqızları, qonşu qızları ile söhbetlerşirdik...Tek qalanda Evanescence, The Rasmus ve saire mahnılara qulaq asırdım...Bir şeye цooooooox tessüf edirem ki, Çiçinin (Sensetive) verdiyi kitabını götürmek yadımdan çıxmışdı...Ele esebleşirdim beee.gif
Sonra canım size desin...Emimqızı manqa söz atıb qaçırdı men de onu tutub gəşəngcə şapatdayırdım laugh.gif
Heee emimoğlu esgerlikdedir ve orada şekil çekib yollamışdır...karoçi getdik poçta posilkanı götürmeye birde ne görsem yaxşıduuur??? Poçtda "Füzuli" yazmaq evezine Fizuli yazıblar...Cin vurmadı tepeme...Dedim: xahiş edirem Füzuli sözü sehv yazılıfdı onu düzeldersiniz!!! rofl.gif Yanındakı kişi ona baxıb güldü blum.gif

PısıPısssı...Füzulide bir şey pisdir ki, cin kart tutmur ve internet club qokqu cray.gif Var idi, lakin klient olmadığı üçün bağlamışdılar biggrin.gif...Vesselam...

• 0

#20 Bende

Bende

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 217 posts
  • Time Online: 22s

Posted 24 May 2007 - 11:45 AM

Januli ele danishdin ki, lap istedim mezuniyyet goturum gedim istirahete. Inshaallah.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users