Jump to content

- - - - -

Azerbaycan Tarixi WIKIPEDIADA

• You cannot reply to this topic
27 replies to this topic

#1 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 01:29 PM

Bildiyiniz kimi WIKIPEDIA dunyada en cox istifade olunan saytlardan biridir. Aciq dunya ensiklopediyasidir. Bu gun orada tariximizin ingilis variantini nezerden kecirerken dehshete geldim. Her sheyi qoyuram qiraga, bir xeriteni nezerinize catdirim. Sayta daxil olanda goreceksniz. Qedim dovletlerin xeritesinde boyuk herflerle "armenia" yazilib. Men basha dusmurem, resmilerimiz deyir ki, o zaman ermeni tarixi olmayib, ne bilim ermeniler sonradan yaranan tayfadir ve sair ve ilaxir. Bele cixir ki ozumuz-ozumuzu inkar edirik?

Hele o saytda ermenileri destekleyen ne qeder materiallar var.. ingilisce de, rusca da.
sad.gif

LINK:

http://en.wikipedia....y_of_Azerbaijan

Edited by Lady Poison, 09 May 2007 - 02:56 PM.

• 0

#2 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 09 May 2007 - 03:17 PM

Master sən Azərbaycanın tarixinə niyə baxırsan? Eləcə Ermənistanın tarixinə baxsan kifayət edər. Wikipediada Qədim Ermənistanın ərazsisi Azərbaycanın ərazisindən təxminən 10 dəfə böyük göstərilir. Ermənilər isə fars və türklərin daima təzyiqinə məruz qalmış məzlum və zəngin tarxili bir millət kimi qələmə verilir. Elə bizim qədim Urartu dövlətimiz də qədim Erməni yaylasında yaranıbmış sən demə.

Qısacası əsəblərinizi pozmaq istəyirsizsə Wikipediaya baş çəkin...
  • 0

#3 Tunar_nl

Tunar_nl

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 04:13 PM

Gundeme getirdiyiniz uchun chox sag ol. Melumati orda deyishdim, helelik elimde olan bir melumati yerleshdirim, moderator deyishmese daha da yaxshi materiallar yerleshdire bilerik. Azerbaycan sehifesinde de "ermeni menbesinden" bezi melumatlar salinmishdi, onlara da el gezdirildi. Bele de ki wikipedia siz deyen ele de ciddi ensiklopedia deyil Amma ish ondadir ki, bu melumatlari BIZ de daxil elemeliyik, admin ve ermeniler yox, her halda bu melumatlardan istifade edenler var. Ermeniler gorduyunuz kimi bu saytda bizden aktivdi. Imkan daxilinde her kes qoshulsun. Moderator deyishiklik edecekse her birimiz saytin unvinina mektub yazasaq yaxshi olar. Xatirladim ki Google Earth de Qarabagi serhede alib musteqil gosterirdi, bu mesele hele ki etiraz mektublari ile hell olunub. Ve yaxud bashqa bir misal - bugunlerde Iranin yegane siyasi analizle meshgul olan QHT-si - IRAS saytinda qukasyani prezident kimi qeleme verirdi. Shukurler ki etiraz mektublari ile o saytda da deyishiklik oldu. Bunlari demekde meqsedim odu ki, gorunduyu kimi bezen ishler netice verir, teki ruhdan dushmeyek.

• 0

#4 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 04:18 PM

uje o qeder esebleshirem bu sohbetlere ki baxmaqda istemirem. allah cezasini versin bunu yazanin. Elbetdeki ermeni soylu biri olacagina hec shuphem yoxdu. Qoy yazsinda ne qelet edecek? Ay millet bir sheyi bilin ki eger Ermeniler haqli olsaydi onlat turkiyeni ve bizi mehkemeye vererdiler genocide gore, haqsiz olduqlarina gorede mehkemeye vermirler, ele yalandan orda burda danishib sozle qebul eletdirirler bezi bashi bosh olkelerde. 2ciside Bush hec vaxt genocidi tanimayib, eger haqli olsaydilar Bush taniyardi. Neye gore Albanya Serbiyani mehkemeye verdi amma Ermeni diasporasi turkleri mehkemeye vermir???????????? cunki duxlari catmir yalanlari uze cixacaq. Defelerle trt kanalinda senedli filmlere baxmisham. Hansi ki, Rusiya , Amerika , Fransa, Ingilterenin arxivlerinden cixan senedlere gore ermenilerin yalan dedikleri subut olunur. Turkiyeni birce mehkemeye verseler, her shey acilib tokulecek. Inshallah o addim atib mehkemeye vererler. Oz qazdiqlari teleye ozleri dusher Inshallah.
  • 0

#5 Aya

Aya

Росё-фудзё

• Админы
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,349 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 05:02 PM

Bu sehbet nece il erzinde aparilir, yazmishihda ora, shikeyet de etmishik neticesizdir. Gelin birge yihishag ve yenede shikaeyet edek.
  • 0

#6 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 09 May 2007 - 05:30 PM

Цитата(Aya @ May 9 2007, 10:02 AM) View Post

Bu sehbet nece il erzinde aparilir, yazmishihda ora, shikeyet de etmishik neticesizdir. Gelin birge yihishag ve yenede shikaeyet edek.

Mən razı, əlimdən gələn köməyi əsirgəmərəm!

O ki, qaldı bu sayta millət heç ürəyinizi sıxmayın! Vallah bu ensklopediyaya elə də fikir verən yoxdur, bir saytda ki adi insanlar tarixi faktlar yerləşdirə bilir, bunun heç bir dövlət əhəmiyyəti yoxdursa kim buna inanar. Şəxsən icq-da mənim müxtəlif xarici ölkələrdən əlaqdə saxladığım insanlar var, soruşmuşam onlar da mənim kimi düşünürlər. ermənilər özlərini nə qədər dağıtsalar da bunun heç bir fərqi yoxdur. Tarix yazılır, onu yazmırlar. O ki, qalmışdı hansısa qələmi qırıq erməni ola...

Edited by Realium, 09 May 2007 - 05:33 PM.

• 0

#7 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 06:17 PM

Bu sayta ehemiyyet vermeyenlerin nezerine:
Bu saytdan esasen mekteblerde ve bashqa tehsil ocaqlarinda istifade edirler...
  • 0

#8 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 09 May 2007 - 07:13 PM

Hele bele şeyleri çooooooox göreciyik...
  • 0

#9 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 09:17 PM

Her halda bu saytin tesir dairesini kiciltmek lazim deyil. Ne de olmasa bura internet dunyasidir. Men googlde axtarish edende, ilk melumat wikipedia adi altinda cixir.

Tunar ve diger bu ishde emeyi kecenler, Allah komeyimiz olsun. Bacardiqca bu istiqametde isler gorek, melumati internetle, tarixle elaqesi olan insanlara oturek, ozumuz nese edek ve sair ve ilaxir. Hec colmasa itirilen illerimiz erzinde informasiya muharibesinde uduzmayaq.

Lady Poison, Ermeni tarixi aydin meseledir de. Bizi teriflemeyecekler ki laugh.gif Gor ne qeder elleri uzanib ki, Azerbaycan tarixini de deyisibler sad.gif

Namelum mikrob, eger biz sakit dursaq vallahi de billahi de bir azdan mehkemeye de verecekler, hele udacaqlar da. Turkler ve biz niye celd terpenib haqsiz soyqirim iddiasina gore mehkemeye vermirik?
  • 0

#10 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 09:23 PM

Tunar, qedim tarixi xerite haqqinda xerite qoymaq lazimdir. Axtariram heleş Sen de bax gor neyniyirsen

Edited by MASTER_IER, 09 May 2007 - 09:28 PM.

• 0

#11 Tunar_nl

Tunar_nl

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 09:56 PM

Цитата(MASTER_IER @ May 9 2007, 02:23 PM) View Post

Tunar, qedim tarixi xerite haqqinda xerite qoymaq lazimdir. Axtariram heleş Sen de bax gor neyniyirsen

Yeqin bu xeriteler bashqa userleimiz uchun de maraqli olar: http://www.azerbaija...icalMaps_e.html
  • 0

#12 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 09 May 2007 - 10:19 PM

Tunar, şekil açılmadı cray.gif 3 - 4 refresh etdim xeyri olmadı...
  • 0

#13 Tunar_nl

Tunar_nl

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • :

Posted 09 May 2007 - 10:33 PM

Цитата(Janulka @ May 9 2007, 03:19 PM) View Post

Tunar, şekil açılmadı cray.gif 3 - 4 refresh etdim xeyri olmadı...

O zaman komputerini refresh (restart) ele smile.gif Mende problemsiz achilir.
  • 0

#14 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 10 May 2007 - 06:19 PM

Цитата(Tunar_nl @ May 9 2007, 03:33 PM) View Post

O zaman komputerini refresh (restart) ele smile.gif Mende problemsiz achilir.

Düzdür açılır, sadəcə bir az gözləmək lazımdır. Linkə görə çox sağolun, buna ehtiyacım vardı.
Sizlərə 2 sayt verim, türklər hazırlayıb. Orada bütün türk dünyası, həmçinin Azərbaycan haqqında da çoxlu lazımi məlumatlar var.
www.turan.tc www.turan.org

• 0

#15 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 10 May 2007 - 06:24 PM

Цитата(MASTER_IER @ May 9 2007, 02:17 PM) View Post

Namelum mikrob, eger biz sakit dursaq vallahi de billahi de bir azdan mehkemeye de verecekler, hele udacaqlar da. Turkler ve biz niye celd terpenib haqsiz soyqirim iddiasina gore mehkemeye vermirik?

Master mehkeme pulsuz deyilee qadan alim.milionlardan sohbet gedir . ermeniye lazimdi ermeni versinde.

Edited by Namelum_mikrob, 10 May 2007 - 06:25 PM.

• 0

#16 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 10 May 2007 - 08:49 PM

Цитата(Namelum_mikrob @ May 10 2007, 11:24 AM) View Post

Master mehkeme pulsuz deyilee qadan alim.milionlardan sohbet gedir . ermeniye lazimdi ermeni versinde.

Sohbet ondan gedir ki, ermeni eger mehkemeye verdise 100% arxayin ol kiç udacaq. Ona gore vaxtinda biz terpenib bu meseleye encam cekmeliyik. Gorunur ki, bizim de gucumuz yoxdu. Yoxsa ederdik. sad.gif
  • 0

#17 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 06 June 2007 - 01:24 PM

ermeniler Naxcivani gorun nece teqdim edibler? sad.gif Bacaran varsa, burda deyisiklikler etsin PLEASE!!! En esas da baraq goturulsun, sozun menseyinin ermeni menseli oldugu silinsin. PLEASE...

http://ru.wikipedia.org/wiki/Нахиче
  • 0

#18 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 06 June 2007 - 01:55 PM

Цитата(MASTER_IER @ Jun 6 2007, 06:24 AM) View Post

ermeniler Naxcivani gorun nece teqdim edibler? sad.gif Bacaran varsa, burda deyisiklikler etsin PLEASE!!! En esas da baraq goturulsun, sozun menseyinin ermeni menseli oldugu silinsin. PLEASE...
http://ru.wikipedia....хичеЮ..?публика

Master, qardaş, bu linki tez PM kimi Tunara göndər, qoy girən kimi bunu görsün. Onun üikipediadan yaxşı başı çıxır. Allah qırsın bu erməniləri, başlarına Naxşıvan boyda daş düşsün!!! Yenə hirsləndim bu əclafların üzündən!!!!
  • 0

#19 Laleler

Laleler

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 23 posts
  • :

Posted 06 June 2007 - 01:57 PM

Цитата(MASTER_IER @ May 9 2007, 06:29 AM) View Post

Bildiyiniz kimi WIKIPEDIA dunyada en cox istifade olunan saytlardan biridir. Aciq dunya ensiklopediyasidir. Bu gun orada tariximizin ingilis variantini nezerden kecirerken dehshete geldim. Her sheyi qoyuram qiraga, bir xeriteni nezerinize catdirim. Sayta daxil olanda goreceksniz. Qedim dovletlerin xeritesinde boyuk herflerle "armenia" yazilib. Men basha dusmurem, resmilerimiz deyir ki, o zaman ermeni tarixi olmayib, ne bilim ermeniler sonradan yaranan tayfadir ve sair ve ilaxir. Bele cixir ki ozumuz-ozumuzu inkar edirik?

Hele o saytda ermenileri destekleyen ne qeder materiallar var.. ingilisce de, rusca da.
sad.gif
LINK:

http://en.wikipedia....y_of_Azerbaijan

Millet: Wikipedia-ya sadece olaraq her adam elaveler ve deyishiklikler ede biler ona gore da hele bu- Open Encyclopedia- adlanir. Amma bir shert var yazib ya duzelish edende siz gostermelisiz hansi melumata esases yani bibliografiyani gostermelisiniz. Yani profesional olarag orda bizim ishleyenlerimiz demek olar ki yoxdur, ona gore de hec kimi gunahlandirmaq lazim deyir islemek lazimdir smile.gif
  • 0

#20 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 06 June 2007 - 02:33 PM

Цитата(Realium @ Jun 6 2007, 06:55 AM) View Post

Master, qardaş, bu linki tez PM kimi Tunara göndər, qoy girən kimi bunu görsün. Onun üikipediadan yaxşı başı çıxır. Allah qırsın bu erməniləri, başlarına Naxşıvan boyda daş düşsün!!! Yenə hirsləndim bu əclafların üzündən!!!!

O.K. qaqa. thankyou.gif HIrslenme. shout.gif Allah komeyimiz olsun.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users