Jump to content

- - - - -

Özəl yoxsa dövlət universitetləri...

• You cannot reply to this topic
68 replies to this topic

#21 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 15 June 2007 - 05:27 PM

Цитата(Janulka @ Jun 15 2007, 03:48 AM) View Post

Besss meeeeeeen ??? dance.gif

Özellerden heç biri "Qafqaz" ı evez ede bilmez...

Januli, bəs sən dövlət barəsində nə məsləhət görürsən??? Bilmək çox maraqlı olardı... blush.gif
  • 0

#22 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 15 June 2007 - 09:22 PM

Цитата(Realium @ Jun 15 2007, 10:27 AM) View Post

Januli, bəs sən dövlət barəsində nə məsləhət görürsən??? Bilmək çox maraqlı olardı... blush.gif

İqtisad wink.gif Özüm oxuduğuma göre yox...Sadece orda oxumaq imkanları yeni mecburi olaraq senden imtahan, zaçotlara, maçotlara göre pul yığılmır...İstesen oxumaq buyur oxu...Sene mane olmayacaqlar...İmtahanları da özün vere bilersen day - daysız, pulsuz, parasız...
  • 0

#23 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 16 June 2007 - 06:38 AM

Цитата(Janulka @ Jun 15 2007, 03:48 AM) View Post

Özellerden heç biri "Qafqaz" ı evez ede bilmez...

"Qafqaz" sadece reklam uchun chox pul ayirir, onlarda sherait filan yaxshidir soz demirem, ancaq tehslin seviyyesi ele de guclu deyil. Bir de "Qafqaz"in bele onde getmesine sebeb ora daha chox turklerin ve turk llitseylerini qurtaran ushaqlarin daxil olmasidir. Bu ise boyuk ehemiyyete malikdir. Universitetin reytinqine blankda 1-ci yerde yazilmasi tesir gosterir. Meselen qebul bitdikden sonra baxirlar ki neche fazi abituriyent 1-ci yere "Qafqaz"i ve ya diger universiteti yazib. Turk litseylerini qurtaran ushaqlarin ekseriyyeti ise 1-ci yere mehz "Qafqaz"i yazir. Ve bildiyiniz kimi hemin litseylerde savadsiz ushaq tehsil ala bilmez ve mehz ona gore de artiq "Qafqaz"a yeteri qeder biliye malik guclu abituriyenteler daxil olur. Bu ise hech de o demek deyil ki, orda tehsil yuksek seviyyededir, xeyr, orda sadece telebeler artiq sechme ve yuksek seviyyeli telebelerdir.
  • 0

#24 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts
  • Time Online: 8m 54s

Posted 16 June 2007 - 11:01 AM

QUOTE(sensitive @ Jun 15 2007, 11:38 PM) View Post

"Qafqaz" sadece reklam uchun chox pul ayirir, onlarda sherait filan yaxshidir soz demirem, ancaq tehslin seviyyesi ele de guclu deyil. Bir de "Qafqaz"in bele onde getmesine sebeb ora daha chox turklerin ve turk llitseylerini qurtaran ushaqlarin daxil olmasidir. Bu ise boyuk ehemiyyete malikdir. Universitetin reytinqine blankda 1-ci yerde yazilmasi tesir gosterir. Meselen qebul bitdikden sonra baxirlar ki neche fazi abituriyent 1-ci yere "Qafqaz"i ve ya diger universiteti yazib. Turk litseylerini qurtaran ushaqlarin ekseriyyeti ise 1-ci yere mehz "Qafqaz"i yazir. Ve bildiyiniz kimi hemin litseylerde savadsiz ushaq tehsil ala bilmez ve mehz ona gore de artiq "Qafqaz"a yeteri qeder biliye malik guclu abituriyenteler daxil olur. Bu ise hech de o demek deyil ki, orda tehsil yuksek seviyyededir, xeyr, orda sadece telebeler artiq sechme ve yuksek seviyyeli telebelerdir.

Bunu dene de bes. Raziyam senle. Bilmirem nedendir Azerbaycandaki turk litseylerinden bir de turk Universitetlerinden hech xoshum gelmir, ozum turk litseyinde oxumagima baxmayaraq.
  • 0

#25 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 16 June 2007 - 01:03 PM

Mən belə planlaşdırmışam ki, ora birinci “Maliyyə və kredit”in pulsuz qiyabisini, sonra isə pullu əyanisini və üçüncü isə pullu qiyabisini yazım. Daha sonra 3 müxtəlif dövlət universitetlərindən fakültələr və ən sonda da ehtiyyat üçün 2 özəl yazım. Amma çox güman ki, bu özəllər nə Qafqaz, nə Xəzər, nə də ki Qərb olacaq. Hər halda bu il illik qiymətlərinə baxacam, əgər yenə də çox yuxarı olsa yazmağa ehyiyyac görməyəcəm.
  • 0

#26 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 16 June 2007 - 01:46 PM

Realli, bilmirsen bu il hansı qruplara ne qeder abituriyent qebul imtahanı verecek ??? Deqiqleşibmi ??? Eger xeber alsan mütleq bura yaz biz de bilek...
Allah kömeyin olsun!!! Senin yerine neinki men bütün EylencE ehli narahat olur wacko.gif Esas odur ki, narahat olmayasan....Qalanı ise öz yerindedir...Fsssyoo oçey rofl.gif

• 0

#27 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 16 June 2007 - 02:13 PM

Цитата(Janulka @ Jun 16 2007, 06:46 AM) View Post

Realli, bilmirsen bu il hansı qruplara ne qeder abituriyent qebul imtahanı verecek ??? Deqiqleşibmi ??? Eger xeber alsan mütleq bura yaz biz de bilek...
Allah kömeyin olsun!!! Senin yerine neinki men bütün EylencE ehli narahat olur wacko.gif Esas odur ki, narahat olmayasan....Qalanı ise öz yerindedir...Fsssyoo oçey rofl.gif

Çox sağol, Januli!!! Allah hamınızdan razı olsun!!! Yox, sənəd qəbulu hələ başlamadığına görə say bilinmir. Amma məlumatım olan kimi mütləq xəbər verəcəm!!!
  • 0

#28 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts

Posted 16 June 2007 - 02:23 PM

QUOTE(Realium @ Jun 16 2007, 06:03 AM) View Post

Mən belə planlaşdırmışam ki, ora birinci “Maliyyə və kredit”in pulsuz qiyabisini, sonra isə pullu əyanisini və üçüncü isə pullu qiyabisini yazım. Daha sonra 3 müxtəlif dövlət universitetlərindən fakültələr və ən sonda da ehtiyyat üçün 2 özəl yazım. Amma çox güman ki, bu özəllər nə Qafqaz, nə Xəzər, nə də ki Qərb olacaq. Hər halda bu il illik qiymətlərinə baxacam, əgər yenə də çox yuxarı olsa yazmağa ehyiyyac görməyəcəm.

YAzanda birinci pulsuzlari yaz, daha sonra pullulara kech. Ozelleri de axirda yazman meslehete uygundur. Mence ardicilligi bele elesen daha yaxshi olar, birinci dovlet pulsuzlar, daha sonra qiyabi pulsuzlar, sonra qiyabi pullular, sonra da dovlet pullular. Ne de olsaqiyabi pullu ile eyani pullu arasinda ferq var ona gore dediom. Ugurlar imthanda. Imtahanda hech kime fikir verme, ne de qoyma kimse senden kochursun. Ozunu ele topla ki, ele bir teksen ve yaninda hech kim yoxdur. Onda her shey yaxshi olacaq, heyacan da olmayacaq. Ugurlar!!!

Yene de oz sechimindir, bele basha dushdum ki, sen qiyabi oxumaq isteyirsen. Yene de ugurlar good.gif good.gif
  • 0

#29 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 16 June 2007 - 02:37 PM

Цитата(J_a_m_a_l @ Jun 16 2007, 07:23 AM) View Post

YAzanda birinci pulsuzlari yaz, daha sonra pullulara kech. Ozelleri de axirda yazman meslehete uygundur. Mence ardicilligi bele elesen daha yaxshi olar, birinci dovlet pulsuzlar, daha sonra qiyabi pulsuzlar, sonra qiyabi pullular, sonra da dovlet pullular. Ne de olsaqiyabi pullu ile eyani pullu arasinda ferq var ona gore dedim. Ugurlar imthanda. Imtahanda hech kime fikir verme, ne de qoyma kimse senden kochursun. Ozunu ele topla ki, ele bir teksen ve yaninda hech kim yoxdur. Onda her shey yaxshi olacaq, heyacan da olmayacaq. Ugurlar!!!

Yene de oz sechimindir, bele basha dushdum ki, sen qiyabi oxumaq isteyirsen. Yene de ugurlar good.gif good.gif

Çox sağol qardaş!!! Elə mən də tamamilə sənin kimi fikirləşmişəm. Düzdür, qiyabiyə üstünlük verirəm amma hər halda əyani də pis deyil. İstəyirəm ki, işləyim dərsdən çox həyatdan təcrübə götürüm. Bu daha məqsədə uyğundur. Elə keçən il sən dediklərinin əksini etdiyimə görə ikinci ildir ki hazırlaşmalı oldum. Ona kömək, buna kömək birdə baxdım 15 dəqiqə qalıb imtahanın qurtarmasına, nə Azərbaycan dili və Ədəbiyyat bölməsini işləmişəm, nə də ki cavabları karta köçürmüşəm. Amma atalar yaxşı deyib: "Uzunqulaq palçığa bir dəfə batar, ikinci dəfə öldür ora girməz!" lol.gif Çox sağol!!! thankyou.gif

• 0

#30 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts

Posted 16 June 2007 - 02:40 PM

QUOTE(Realium @ Jun 16 2007, 07:37 AM) View Post

Çox sağol qardaş!!! Elə mən də tamamilə sənin kimi fikirləşmişəm. Düzdür, qiyabiyə üstünlük verirəm amma hər halda əyani də pis deyil. İstəyirəm ki, işləyim dərsdən çox həyatdan təcrübə götürüm. Bu daha məqsədə uyğundur. Elə keçən il sən dediklərinin əksini etdiyimə görə ikinci ildir ki hazırlaşmalı oldum. Ona kömək, buna kömək birdə baxdım 15 dəqiqə qalıb imtahanın qurtarmasına, nə Azərbaycan dili və Ədəbiyyat bölməsini işləmişəm, nə də ki cavabları karta köçürmüşəm. Amma atalar yaxşı deyib: "Uzunqulaq palçığa bir dəfə batar, ikinci dəfə öldür ora girməz!" lol.gif Çox sağol!!! thankyou.gif

Eyanin lezzeti bashqadir ee smile.gif Deymez. Men imtahan verende ise, hele menim 30 deyqe bosh vaxtim qalmishdi, bilmirdim ne edem, chole de chixmaga qoymurdular, artiq sual da qalmamishdi yazmaga. smile.gif
  • 0

#31 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 16 June 2007 - 02:56 PM

QUOTE(Janulka @ Jun 16 2007, 06:46 AM) View Post

Men Realcun ele de narahat deyilem,nedense inaniram ki,INSHAALLAH qe'bul olacaq yes.gif

Real,qaqa,Jamalin dediklerini men de destekleyirem,o dediyi sira ile yazsan uduzmazsan,amma yene de ozun bilen meslehetdir,ne yazirsan,ne edirsen bilmirem eee,bize SHAD xeber getir bye.gif ...Inshaallah,o vaxta hele belke orda olsam,qesheng yuyarig da,nece dedim???? imhappy.gif Ugurlar clapping.gif
  • 0

#32 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 16 June 2007 - 03:05 PM

Цитата(AZ_UK @ Jun 16 2007, 07:56 AM) View Post

Men Realcun ele de narahat deyilem,nedense inaniram ki,INSHAALLAH qe'bul olacaq yes.gif

Real,qaqa,Jamalin dediklerini men de destekleyirem,o dediyi sira ile yazsan uduzmazsan,amma yene de ozun bilen meslehetdir,ne yazirsan,ne edirsen bilmirem eee,bize SHAD xeber getir bye.gif ...Inshaallah,o vaxta hele belke orda olsam,qesheng yuyarig da,nece dedim???? imhappy.gif Ugurlar clapping.gif

AZ_UK, qaqa, lap qəşəng dedin!!! İnşallah!!! Çalışaram mütləq doğruldum.

Jamal, ikinci qrupda riyaziyyat çox vaxt aparır. Təsadüfən üçüncü qrupa verməmişdi??? Hə, düz deyirsən. Əyanin yerini heç nə vermir. Çox güman ki, 3 əyani, 3 də qiyabi yazacam. Hansı tutar, tutar.

• 0

#33 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts

Posted 16 June 2007 - 03:20 PM

QUOTE(Realium @ Jun 16 2007, 08:05 AM) View Post

AZ_UK, qaqa, lap qəşəng dedin!!! İnşallah!!! Çalışaram mütləq doğruldum.

Jamal, ikinci qrupda riyaziyyat çox vaxt aparır. Təsadüfən üçüncü qrupa verməmişdi??? Hə, düz deyirsən. Əyanin yerini heç nə vermir. Çox güman ki, 3 əyani, 3 də qiyabi yazacam. Hansı tutar, tutar.

Yox men ikinci qrupa vermishdim, Riyaziyyatin da hamisini yazmishdim, hele indiye kimi de riyaziyyatdan bir sualin hellini sehv kochurduyum uchun yaniram, yoxsa Xezerde pulsuz oxuyacaqdim sorry.gif cray.gif cray.gif YAza bilmediyim 3 dene sual oldu o da fenn blokundan. Deyirem indi o vaxta qayitsaydim 700 toplamishdim biggrin.gif
Ishtah boyukdu elemi smile.gif
  • 0

#34 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 17 June 2007 - 12:50 AM

Цитата(Realium @ Jun 16 2007, 07:37 AM) View Post

Elə keçən il sən dediklərinin əksini etdiyimə görə ikinci ildir ki hazırlaşmalı oldum. Ona kömək, buna kömək birdə baxdım 15 dəqiqə qalıb imtahanın qurtarmasına, nə Azərbaycan dili və Ədəbiyyat bölməsini işləmişəm, nə də ki cavabları karta köçürmüşəm. Amma atalar yaxşı deyib: "Uzunqulaq palçığa bir dəfə batar, ikinci dəfə öldür ora girməz!" lol.gif Çox sağol!!! thankyou.gif

Jaaan bala Jaaan cray.gif Sen de menim günümdesen kiiii rofl.gif Men de senin kimi hamısını qatıb - qatışdırmışdım cray.gif Hamı menden gözlediyi balı yığa bilmedim rofl.gif
Ele gedişnen ele bildim fsyooo daaa menim havalanmalı günlerim qabaqdadır cray.gif Şükür ay Allah her şey indi normaldı dance3.gif Şükürler olsun pis yere daxil olmamışam...

Hemin günler yadıma düşendeee...Offf dehşete gelirem wacko.gif
  • 0

#35 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 19 June 2007 - 09:34 PM

TQDK 2007/2008-ci TƏDRİS İLİ ÜÇÜN ALİ MƏKTƏBLƏRƏ TƏLƏBƏ QƏBULU ELAN EDİR

Gösterilen llinkden melumatları oxuya bilersiniz smile.gif
  • 0

#36 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 19 June 2007 - 09:48 PM

İxtisas qruplari və altqruplar
  • 0

#37 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts

Posted 19 June 2007 - 11:05 PM

Qebul imtahani verecek her kese ugurlar!!!
  • 0

#38 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 07 July 2007 - 01:06 AM

Цитата(Janulka @ Jun 16 2007, 06:46 AM) View Post

Januli, buradan məlumat əldə edə bilərsən!!!
  • 0

#39 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 07 July 2007 - 01:20 AM

Aaaa bu il ne az sened qebulu verenle var...Keçen il dehşet idi..Narod idi yeee narod!!!

PısıPısssı...Məlumata göre tank yu smile.gif
  • 0

#40 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 07 July 2007 - 01:23 AM

Цитата(Janulka @ Jul 6 2007, 06:20 PM) View Post

Aaaa bu il ne az sened qebulu verenle var...Keçen il dehşet idi..Narod idi yeee narod!!!

PısıPısssı...Məlumata göre tank yu smile.gif

Belə baxanda bu da çoxdu! Hər halda bu il hər məktəbdən nə qədər uşaq attestat ala bilmədi. Bilən də, bilməyən də - hamı sənəd verir. Artıq ürəyim bulanır bu söhbətlərdən.
Dəyməz, xoşdur!

Edited by Realium, 07 July 2007 - 01:23 AM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users