Jump to content

- - - - -

Ən son oxuduğunuz bədii əsər haqqında

• You cannot reply to this topic
95 replies to this topic

#41 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 23 July 2007 - 09:49 PM

Sabahdan (inşAllah) başlayıram Yusif Vezir Çemenzeminlinin - "Qan İçinde" eserini oxumağa :=D
  • 0

#42 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 23 July 2007 - 10:17 PM

Vaxtım olsaydı "Kapitan Qrantın uşaqları" əsərini tamalayardım... cray.gif Kitaba həsrətlə baxıram. Son günlər İşimlə əlaqədar olaraq daha çox PHP haqqında olan kitabları oxuyuram.
  • 0

#43 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 22 September 2007 - 11:53 PM

Qurani - Kərim :=)
  • 0

#44 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts
  • Time Online: 8m 54s

Posted 23 September 2007 - 12:45 AM

QUOTE(Janulka @ Sep 22 2007, 04:53 PM) View Post

Qurani - Kərim :=)

O bedi eser deyil punish.gif smile.gif
  • 0

#45 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 23 September 2007 - 02:21 AM

Jamal, birini de men vurumqoy smile.gif punish.gif

Jamal, birini de men vurum qoy smile.gif punish.gif
  • 0

#46 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 23 September 2007 - 02:41 AM

Цитата(J_a_m_a_l @ Sep 23 2007, 04:45 AM) View Post

O bedi eser deyil punish.gif smile.gif

Цитата
Jamal, birini de men vurum qoy

Ayə, Əhmədin anası ölməyib eee! aggressive.gif Artıq bir az geri qayıdıb baxsanız görərsiniz ki, artıq ancaq hamı sırf oxuduğu bədii kitab haqda yox, yalnız kitab haqda yazır. Yuxarıda mən də PHP haqqında olan kitab yazmışam, məndən də əvvəllər çox belə var.
  • 0

#47 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 24 September 2007 - 02:41 AM

Цитата(MASTER_IER @ Sep 22 2007, 07:21 PM) View Post

Jamal, birini de men vurumqoy smile.gif punish.gif

Masdır, xoş gəliFsən...Elə gəlmişkən tai bir zəhmət keŞ o biri commentləri də oxu blum.gif
  • 0

#48 Trepsi

Trepsi

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • :

Posted 24 September 2007 - 06:52 AM

En son oxudugum eser chex yazichisi Milan Kunderanin " Unbearable Lightness of being" ( Nesterpimoe lekgost bitya)
Eserde cox guclu psixoloji ve felsefi fikirler seslenir, cox tesirli eserdir ( her halda meni cox dushunmeye vadar etdi) bezi ateist , daha dogrusu agnostik fikirler var, ona gore dindarlar ucun maragsiz ola biler, ancag umumilikde eser her sheyden behs edir. Hadiseler Chexiya Resplublikasinin Sovet imperiyasi terefinden ishgali dovrlerinden bashlayir ve artig sovetleri tenezzul dovrune kimi davam edir. Iki sevgilinin heyatlarindan behs edir. Chashdirici fikirler coxdur, ancag diggetle oxunsa cox maragli eserdir. Ve bir az da agir eserdir. Bedii dil o geder de istifade olunmayib, eser adi danishig dilinde, ve bir az da sexual dilde yazilib ( mueyyen bolmelerinde).
Fredrik Nishchenin, Lev Tolstoyun fikirleriden sitatlar var, eserlerinden misal getirilir.
meslehet gorurem ki oxuyasiniz, maragli eserdir ! imhappy.gif
Daha once ise Cromac McCarthy-nin " The Road" eserini oxudum, cox konkret dilde yazilmish eserdir, fantastikadir, besheriyyetin mehvinden danishir. Ata ve ogulun sag galmag ucun mubarizesinden behs edir. Yalniz iki personaj var, o da ata ve ogul. Eserin maragli ceheti odur ki, sonuncu bolmeye kimi, insanlarin mehvinin sebebi achiglanmir ve oxumag daha maragli olur. Sozun duzu o geder de sevmedim eseri.

Indi ise C.S.Lewis-in "Narniya Salnameleri" eserini oxumag isteyirem, nagildir, ancag cox hevesim var, amma, kitabi hech yerde tapa bilmirem, hec onlayn bele sad.gif Kim bilirse mene xeber elesin pls, cox minnetdar olardim giverose.gif

Edited by Trepsi, 24 September 2007 - 07:05 AM.

• 0

#49 Trepsi

Trepsi

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • :

Posted 24 September 2007 - 09:02 AM

oh, yadimdan az gala chixmishdi, bu yaxinlarda Anarin bir kichik hekayesini oxudum, cooooooooooox xoshuma geldi, cox menali eserdir smile.gif cemi 7 sehifelik kichik rusca desek :rasskaz smile.gif Fayli elave edirem , maraglidir, vaxtiniz olsa oxuyun! smile.gif

Attached Files

Edited by Trepsi, 24 September 2007 - 09:04 AM.

• 0

#50 Trepsi

Trepsi

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • :

Posted 26 September 2007 - 06:51 AM

bir ay bundan gabag oxudugum daha bir kitab haqqinda yazmag isteyerdim, yegin coxlari oxuyublar, xususile de giz yuzerlerimiz. " Memuari Geishi" Artur Golden, eser menim cox xoshuma geldi, cox aci heqiqetleri eks etdiren eserdir. Film de chekilib, meshhur filmdir, Choi Yon Fat sehv etmiremse chekilib bash rolda, ancag gizin adi yadimda galmayib sad.gif
Eger imkan dushse meslehet gorurem oxuyasiniz wink.gif
  • 0

#51 Trepsi

Trepsi

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • :

Posted 26 September 2007 - 12:02 PM

Цитата(tehmasib @ Apr 12 2007, 03:16 PM) View Post

Men indi "Think and Grow Rich" Napoleon Hill yazdigi kitabi oxuyuram.

Orda maraqli bir meqame toxunur yazichi. Insanin ozunu terbiyye etmesinden sohbet gedir, ve Napoleon Hill deyir ki, ozune meqsedli olmagi, qarshina qoydugunu etmeyi oyretmek isteyirsense Mehemmed Peygemberin (sas) heyatini oxu. Sozun duzu, teeccublendim bu yazini gorende. Sonra yazib ki, eger Mehemmed peygemberi heyati haqqda oxumaq isteyirsinizse o zaman Qurban Said-in yazdigini oxuyun, chunki o en gozel yazanlardan biridi (Peygemberimiz (sas) haqqda)... Bu Qurban Said-de ele "Ali i Nino"-nu yazandi... =))

Gurban Said psevdonimi altinda cemi 2 eser var, biri " ali n nino" biri de " the girl from the golden horn" her ikisini oxumusham ,ancag orada Peygember haqqinda hec bir shey yoxdur.

" The girl from the golden horn" ( devushka iz zolotovo roga/ gizil buynuzdan ( yer adidir) olan giz) eser superdir! Cox maragli gerb ve sherg medeniyyetinin garshilashdirilmasi ve hansinin daha ustun olmasi eserin esas movzusudur. "ali n Nino"dan cox ikinci eseri xoshuma geldi. Bu eserde hem de shergli gadinin neye gadir oldugunu ve heqiqeten heyatdan ne istediyini izah edir.
meslehet gorerdim, oxumayanlar oxusun yes.gif yes.gif

Цитата(Lady Poison @ Jun 29 2007, 11:33 AM) View Post

Lao Çzı- "Dao, de, çzin"

İkinci defedir ki oxuyuram. Hansı cümlesin deyim, menasız bir misra da yoxdur orda. En sevimli eserlerimdendir.

kitab ne barededir? bir az melumat vere bilersen? giverose.gif

• 0

#52 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 30 September 2007 - 10:36 PM

Цитата(Trepsi @ Sep 26 2007, 04:02 PM) View Post

kitab ne barededir? bir az melumat vere bilersen? giverose.gif

Qədim Çin fəlsəfəsinin qısa ensiklopedik luğəti ))

Maddi və qeyri maddi mövcudatın başlanğıcı və sonu olan, əzəli, əbədi görünməyən, hiss edilməyən, duyulmayan, dadı bilinməyən, eşidlməyən "nə?"- Dao, və ondan doğan "necə?"- De. Daimi tədqiqat obyekti insan, həyat, bəşəriyyət, onların yaradılışı, mənası, sonu. Harmonik həyatı necə yaşamalı, nəfsini boğmalı və dövləti necə idarə etməli.

maraqlıdır...
  • 0

#53 Gadfly_o

Gadfly_o

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • :

Posted 05 October 2007 - 11:23 AM

[quote name='Trepsi' date='Sep 26 2007, 05:02 AM' post='82051']
Gurban Said psevdonimi altinda cemi 2 eser var, biri " ali n nino" biri de " the girl from the golden horn" her ikisini oxumusham ,ancag orada Peygember haqqinda hec bir shey yoxdur.

Qorxuram ki, bir az yanılırsınız. Çünki Qurban Səid=Məhəmməd Əsəs bəy onun da ki əsərləri çoxdur:
Əli və Ninodan, the girl from the golden horn -dan başqa Şərqdə Neft və qan, Lyubov i Neft, Manuela, Stalin, Axırıncı peyğəmbər hələ bunlar mən adlarını yadımda saxladıqlarımdı
  • 0

#54 OPITNIY_MAN

OPITNIY_MAN

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 16 posts
  • :

Posted 05 October 2007 - 07:28 PM

meslehet gorerdim A.Sviyashin kitablarini tapib oxuyasiniz, esasen de "kak formirovat jizn s mislyami", komeyi deyir...

Hal-hazirda "Nizamul-hikmet"i oxuyuram
  • 0

#55 Trepsi

Trepsi

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • :

Posted 21 November 2007 - 11:30 AM

bir az gabag " Five people you meet in heaven" Mitch Albom , oxudum, cox sheyi dushunmeye vadar etdi. Cox qisa mezmunlu, rahat anlashilan ve menali eserdir.

Indi ise " Vals na proshanie" Milan Kundera oxuyuram, hele teze bashlamisham, umumi heyatdan behs eden, lakin psixoloji cehetden bir az agir eserdir.

indiye geder oxudugum eserlerden en agir psixoloji eser olanlar " The English patient" M. Ondaatje, ve " The unbearable lightness of being" Milan kundera
  • 0

#56 Gadfly_o

Gadfly_o

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • :

Posted 28 November 2007 - 01:59 PM

Hal-hazırda Məhəmməd Əsəd bəyin "Ağ Rusiya" əsərini oxuyuram
  • 0

#57 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 28 November 2007 - 02:30 PM

Цитата(Gadfly_o @ Nov 28 2007, 04:59 PM) View Post

Hal-hazırda Məhəmməd Əsəd bəyin "Ağ Rusiya" əsərini oxuyuram

Eşitmişdin bu əsəri, mən də oxumaq istərdim. Əgər maraqlı olarsa məsləhət görərsən. wink.gif
  • 0

#58 Gadfly_o

Gadfly_o

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • :

Posted 29 November 2007 - 07:42 AM

Цитата(Realium @ Nov 28 2007, 07:30 AM) View Post

Eşitmişdin bu əsəri, mən də oxumaq istərdim. Əgər maraqlı olarsa məsləhət görərsən. wink.gif

Oxuyub qurtaran kimi, haqqında yazaram
  • 0

#59 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 29 November 2007 - 07:56 AM

Цитата(Gadfly_o @ Nov 29 2007, 10:42 AM) View Post

Oxuyub qurtaran kimi, haqqında yazaram

Aha, minnətdar olardım. yes.gif Düzü mən bu əsərin adını "Bəyaz Rusiya" kimi eşitmişdim, anadolu türkcəsində isə bu "Belorusiya" mənasını verir. Orada bu ölkə haqqında nəsə yazılır?
  • 0

#60 Trepsi

Trepsi

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • :

Posted 28 December 2007 - 11:50 AM

ay camaat mene srochni suretde Ali and NIno eserinin ingilis versiyasinin elektron formasi lazimdi, kimdese varsa mene mutleg xeber elesin smile.gif
teshekkur
trepsixore@gmail.com unvanina gondere bilersiniz smile.gif
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users