Jump to content

- - - - -

Dostluq

• You cannot reply to this topic
53 replies to this topic

#1 Mysterious

Mysterious

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 246 posts
  • :

Posted 27 January 2007 - 02:06 AM

...::: Dostluq nedir? Indiki zamanda dostluga inanirsiniz? :::...

Attached Files

Edited by Mysterious, 31 January 2007 - 02:16 AM.

• 0

#2 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 27 January 2007 - 03:04 AM

Dostulugun indiki , evveli zaman gore "tesnifle6dirimesi"-ne bo6 6ey kimi baxiram. Anlam he4 vaxt deyi6mir. Deyi6en nece deyerler onun elementleri, subyetktleridir smile.gif Niye de inanmayim ki ? Eger bu gun menim neyese ehtiyac hiss etdiyim vaxtimda muraciet ede bileceyim, fikrini soru6a bileceyim, vaxitmi maragli ke4ire bileceyim, derdleri ile bolu6e bileceyim ve en YAX6I ( biggrin.gif) halda susa bileceyim ve bu zaman he4 bir sixinti ke4irmeyeceyim insanlarim varsa bu ele dostluq deyil ?
  • 0

#3 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 27 January 2007 - 08:03 AM

Цитата(Mysterious @ Jan 26 2007, 07:06 PM) View Post

Daş kimi bərk,
Od kimi atəşli,
Su kimi saf,
Torpaq kimi müqəddəs!!!!
* * *
İnsanın yaşaması üçün necə ki, saydığım bu 4 ünsür varsa!!! Mənimdə həyatım dostlarsız heç cür mümkün olmazdı biggrin.gif Allahımdan çoox razıyam.....Allahtəala məni dostlarsız bir gündə sınağa çəkməsin biggrin.gif

P.S Seyrin baş hərflərini birləşdirib oxuyun...Zəhmət olmasa wink.gif

Edited by Janulka, 27 January 2007 - 08:07 AM.

• 0

#4 Рошка

Рошка

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 33 posts
  • :

Posted 27 January 2007 - 12:28 PM

Меним фикримдже Индики заманда инсанын есил досту еле Озудур
  • 0

#5 DeLi_BaLa

DeLi_BaLa

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 37 posts
  • :

Posted 27 January 2007 - 08:48 PM

dostluq 2hisseye bolunur smile.gif
Can dostu - hansiki onun uchun olmeye bele razisan,her an senin yaninda ola,yaninda olmasada qelbi seninle ola
Cib Dostu - pulun var sene Dost deyen chox olar,yox oldugunda unudular

menim ise Hech DOSTUM yoxdu!!!!!!!!!!
  • 0

#6 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 27 January 2007 - 10:22 PM

Menim heyatda 2 dostum var. Allahima Shukur edirem onun ucun. Cunki heyatimi bele etibar ede bileceyim insanlardir. Onlardan basqa etrafima yigilan yoldaslardan da cox raziyam. Tanri ureyime gore dost-tanis verib mene. Tanridan hamiya ureklerine gore dosta sahib olmalarini dileyirem.
  • 0

#7 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 28 January 2007 - 11:16 PM

Dostluq-tebii ki,esl dostluq ebedi olaraq qalir...Ona gore de dostlarinin qedrini bilmelisen...VE men ALLAHIma her zaman oz minnetdarligimi bildirirem ve shukur edirem ki,menim 4ox gozel dostlarim var...smile.gif Allah hamiya esl qelb dostu qismet etsin!!!
  • 0

#8 nice

nice

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 25 posts
  • :

Posted 29 January 2007 - 12:41 PM

Elbetdeki sohbet esl dostluqdan gedirse bu evvelrde olub, indi de var, gelecekde de olacaq. Aallahima cox sukur ki, menim de dostum var, en pis halimda bele yanimda olub komeyime catirlar, xosh gunumde de tebii ki, sevincimizi bir paylasiriq.
Ancaq gerek her insana da dost kimi baxmayasan, dostu coox olan axirda tek qalir.... wink.gif
  • 0

#9 byaka

byaka

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 23 posts
  • :

Posted 30 January 2007 - 10:05 PM

Nurashka, senks rolleyes.gif

Heyat neye gerekdir bir hemdemin olmasa,
Insan chetin yashasin dosta emin olmasa.

Evveller men bu prinsiple yashayirdim. Hesab edirdim ki, menim 3 dostum var, ve bununla ferx edirdim, ozumu xoshbext hiss edirdim. Vaxt geldi, dostun biri elden getdi, yeni aralandiq, her ikimiz deyishdik, daha o dostluqdan eser-elamet qalmadi. Qelbim sindi, amma fikirleshdim ki, daha iki dostum var, bunada shukur! Yenede vaxt gelib chixdi, bu dostun birininde esil uzunu gordum... Allah goyden baxir, duzunu demek lazimdi, mende ideal olmamisham, amma gorunur sebeb olub ki, qelbim sinib. Bu olanlardan sonra fikirleshdim ki, dogurdan insanin dostu 1 dene olur. Bu dostuma ozum kimi inanirdim, inaniram da, amma bu defe meni vefasiz etdiler. Heyatim ele deyishdi ki, men dostuma sadiq qala bilmedim. Ona hech bir pislik etmedim, satmadim, aldatmadim, sadece heyatindan chixdim, sessizce getdim...
Indi ise, nece deyerler, qalmisham tek-tenha. Amma bu olanlarda bir musbet cehet var. Teki Allah onuda mene chox gormesin... Eks halda men olmush bir insan olaram...

Movzunun sualina geldikde ise, dostluq indvidual bir sheydir. Kiminse varidir, kiminse - yox. Mende yoxdursa, bu o demek deyil ki, heyatda dostluq yoxdur. Sadece herenin bir qismeti var.
Indi menim iki dostum var: Allah ve anam - ne sirrim, problemim, chetinliyim varsa onlarla bolushub, meslehet aliram.
  • 0

#10 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 01 February 2007 - 02:22 PM

BYaka deyesen o thxxxx,sozunu shekle gore yazmisan,amma men bilmirem shekil hani...:)mys menim sheklim qokku nea.gif Attached File  BEST_FRIEND.JPG   18.19K   113 downloads
  • 0

#11 Mysterious

Mysterious

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 246 posts
  • :

Posted 01 February 2007 - 05:10 PM

QUOTE(*_NuRaShKa_* @ Feb 1 2007, 07:22 AM) View Post

BYaka deyesen o thxxxx,sozunu shekle gore yazmisan,amma men bilmirem shekil hani...:)mys menim sheklim qokku nea.gif Attached File  BEST_FRIEND.JPG   18.19K   113 downloads

Nur baci men deymemishem, xeberim yoxdur
  • 0

#12 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 01 February 2007 - 08:53 PM

BAji eybi yox,lap sen ele sen her shey olar ureeeeeeeeeeeeek heart.gif
  • 0

#13 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 03 February 2007 - 10:11 AM

Nice ureyim uzuldu laaap.....Bele hallar bashima heleki gelmeyib biggrin.gif Sen yazirsan men teeccublenirem eee xixixix dance3.gif Allah komeyine 4atsin wink.gif
  • 0

#14 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 09 February 2007 - 06:44 AM

Etrafimda yeterince dost-tanishlar var. Hami ile munasibet qurmaga chalishiram, ve hemishe de semimi oluram. Amma efsuslar ki hedden artiq yaxin, qelb dostu, butun sirlerimi, problemlerimi bolushe bileceyim biri yoxdur cray.gif

Dostluq ise tebii ki movcuddur. O qeder insan var ki, onlarin esl, heqiqiq dostlari var.
  • 0

#15 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 25 February 2007 - 11:20 AM

Sens, her halda heç biraz da olsa yaxın biləcəyin qokqu ????
  • 0

#16 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 26 February 2007 - 10:15 AM

Цитата(Janulka @ Feb 25 2007, 04:20 AM) View Post

Sens, her halda heç biraz da olsa yaxın biləcəyin qokqu ????

Janulka, duzune qalsa qokqu sorry.gif cray.gif Amma son zamanlar Ayka baci ile derdleshirem biggrin.gif Yeni en azindan ona butun dushuncelerimi serbest deye bilirem ve bu chox xoshuma gelir. Eslinde hemishe istemishem bir dostum olsun, amma chox yaxin olsun, ona istediyim sheyi demekden chekinmeyim, butun dushuncelerimi oldugu kimi bildirim, sevincimi, kederimi bolushum, yeni bir sozle tam guvendiyim, inandigim biri olsun.
  • 0

#17 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 26 February 2007 - 10:42 PM

Menim heyatda eennn yaxın bir dostum var!!! Azeri qizlarla o qederde yaxınlıq etmeye cehd göstermirem!!! Sebebler var biggrin.gif Amma bu refiqem rus olsada, çoooooox ürəyi təmiz, qəlbi pak, paxıllığı kini olmayan, yalandan uzaq olan bir qızdı!!! Onunla hardasa 8 ildir dostluq edirem ve peşmanda deyilem blush.gif Hamıya bele dostluq arzu ederdin dance.gif
  • 0

#18 SaintRush

SaintRush

Stranger

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,333 posts
  • Time Online: 23m 57s

Posted 26 February 2007 - 10:49 PM

достлуга инанмаг лазымдыр... амма хяр бир инсаны гяльбивя бурахмаг йох...
  • 0

#19 Okroshka

Okroshka

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 50 posts
  • :

Posted 27 February 2007 - 01:11 PM

Цитата(SaintRush @ Feb 26 2007, 03:49 PM) View Post

достлуга инанмаг лазымдыр... амма хяр бир инсаны гяльбивя бурахмаг йох...

Bir sher vardi buna oxshar "Bilki dostunun da dostu var"
Yuxarida kimse qeyd elamishdi mencede en yaxin dost insanin ozudur. Bolushmek istediyin biri olsun isteyirsense ela insana ichini tokku o insan seni tanimasin dance3.gif real olaraq yeni smile.gif

• 0

#20 AytaC

AytaC

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 15 posts
  • :

Posted 30 March 2007 - 02:42 PM

Цитата(Mysterious @ Jan 26 2007, 07:06 PM) View Post

Sevgi və dostluq bir gün yolda qarşılaşırlar, Sevgi özündən razı bir şəkildə soruşar: Mən səndən daha səmimi və daha isti bir duyğuyam sən nəyə gərəksən bu dünyada? Dostluq isə cavabında özündən razı olan duyğuya deyir: Sənin arxanda buraxdığın göz yaşlarını silmək üçün.

• 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users