Jump to content

- - - - -

Dostluq

• You cannot reply to this topic
53 replies to this topic

#21 Evora

Evora

оранжевая зяба

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 476 posts
  • :

Posted 19 April 2007 - 01:35 PM

Dostluq - insanlar kifayet qeder titrek dushunce korpusunde irelileyirler... bezen qarshilarina onlara dayaq ve destek olmasi uchun dost simasinda insanlar chixir... dotluqlar her zaman insanin xatirelerini nevazishle oxshayan meqamlarin menbeyi rolunu ifa edir... dost daim seninledir, yaninda olmasa bele... bilirsinizmi bu, neye benzeyir... V.Skotun dile getirdiyi bir fikir var, Eger Tanri olmasaydi, insanlar onu mutleq yaradardilar... her shey insan ruhunun ehtiyacina tabedir... dostlar da bir nov insanin daxilen sakitlik tapmasi uchun vasitedir... chox sert seslense bele... biz dushuncemizi hisslerimize ve ehtiyaclarimiza mehz bu cur tabe edirik... eshitmek istediklerimizi eshidir, malik olmaq istediklerimize sahib olmaga can atiriq... bezen ozumuzu bashqalarinin istek ve ehtiyaclarina ermagan edirik... )

• 0

#22 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 19 April 2007 - 03:51 PM

Dostlarim var, onlarsiz heyatin olmasi da chetin olar mence...
  • 0

#23 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 20 April 2007 - 01:41 PM

eger bir insan deyirse,"Menim 4ox dostum var",demeli,o insanin he4 bir dostu yoxdur...sad.gif

EVORA 4oooooox gozel ifade etmisen thx giverose.gif

• 0

#24 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 20 April 2007 - 06:13 PM

Heç kim deyə bilməz ki onun həqiqətən də dostu var ya yox... Dost özünü dar gündə göstərər...
  • 0

#25 Bende

Bende

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 217 posts
  • Time Online: 22s

Posted 21 April 2007 - 03:18 PM

Цитата(Realium @ Apr 20 2007, 11:13 AM) View Post

Heç kim deyə bilməz ki onun həqiqətən də dostu var ya yox... Dost özünü dar gündə göstərər...

Tamliqla raziyam fikrinizle. Eger illercde ozune dost hesab etdiyin kimse seni arxadan vurursa onda sorry.gif
Hele lap kichik idim, chox pis bir hadisenin shahidi oldum (tebii ki esl dost barede). O gunden bele hallarla rastlashmamaq uchun ozume yegane dost ve refiqenin ailem oldugu bildim. Ozge bir insan (dost) mene ailem kimi halima yanib, mene komek ede bilmez. yes.gif

• 0

#26 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 21 April 2007 - 08:55 PM

Цитата(Bende @ Apr 21 2007, 08:18 AM) View Post

Tamliqla raziyam fikrinizle. Eger illercde ozune dost hesab etdiyin kimse seni arxadan vurursa onda sorry.gif
Hele lap kichik idim, chox pis bir hadisenin shahidi oldum (tebii ki esl dost barede). O gunden bele hallarla rastlashmamaq uchun ozume yegane dost ve refiqenin ailem oldugu bildim. Ozge bir insan (dost) mene ailem kimi halima yanib, mene komek ede bilmez. yes.gif

El arasında da belə bir məsəl var ki "Ananın ürəyinin başı yanan qədər, özgənin balağının ucu da yanmır" Həmişə yaxşı yəni əsl dost tapmaq xoşbəxtliyi hamıya nəsib olmur. Əsl dostu olan insan bir sözlə desək dünyanın ən xoşbəxt insanıdır... good.gif

Edited by Realium, 21 April 2007 - 08:57 PM.

• 0

#27 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 22 April 2007 - 01:30 AM

Her shey insanin dost anlayishi ile baglidi... Her insan dostu sozunu eyni anlamir... Ele adam var ki, dost o o adama deyir ki, onunla yatib durmaqdan bashqa her sheyleri bir olsun, men ozum meselchun, dostdan cox shey gozlemirem, ona gore deye bilerem ki, dostlarim var.... Ve elbbete ki, bosh boshuna dost demirem, heqiqeten dostdular...
  • 0

#28 Dunya_Gozeli

Dunya_Gozeli

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 24 posts
  • :

Posted 02 May 2007 - 03:14 PM

Dostluq mənim üçün hər şeydir! Mənim dostlarım mənim varlığımdır! giverose.gif
  • 0

#29 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 02 May 2007 - 06:32 PM

Bu EyLeNcE - de heqiqeten de özüme qızıllardan, brilliantlardan, swarovski daşlarından da qiymetli DOSTLAR tapdım...Çooooooox gözel xasiyyetli, medeni, öz yerini bilen DOSTLAR...Teşekkür edirem EyLeNcE.AZ airkiss.gif
  • 0

#30 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 02 May 2007 - 06:57 PM

Цитата(Janulka @ May 2 2007, 11:32 AM) View Post

Bu EyLeNcE - de heqiqeten de özüme qızıllardan, brilliantlardan, swarovski daşlarından da qiymetli DOSTLAR tapdım...Çooooooox gözel xasiyyetli, medeni, öz yerini bilen DOSTLAR...Teşekkür edirem EyLeNcE.AZ airkiss.gif

airkiss.gif good.gif thankyou.gif giverose.gif
  • 0

#31 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 02 May 2007 - 08:53 PM

Цитата(Lady Poison @ Jan 26 2007, 08:04 PM) View Post

Dostulugun indiki , evveli zaman gore "tesnifle6dirimesi"-ne bo6 6ey kimi baxiram. Anlam he4 vaxt deyi6mir. Deyi6en nece deyerler onun elementleri, subyetktleridir smile.gif Niye de inanmayim ki ? Eger bu gun menim neyese ehtiyac hiss etdiyim vaxtimda muraciet ede bileceyim, fikrini soru6a bileceyim, vaxitmi maragli ke4ire bileceyim, derdleri ile bolu6e bileceyim ve en YAX6I ( biggrin.gif) halda susa bileceyim ve bu zaman he4 bir sixinti ke4irmeyeceyim insanlarim varsa bu ele dostluq deyil ?

Baji utandirdineeeeee meni ta besdi terifleme blush.gif lol.gif looooooooool

Цитата(DeLi_BaLa @ Jan 27 2007, 01:48 PM) View Post

dostluq 2hisseye bolunur smile.gif
Can dostu - hansiki onun uchun olmeye bele razisan,her an senin yaninda ola,yaninda olmasada qelbi seninle ola
Cib Dostu - pulun var sene Dost deyen chox olar,yox oldugunda unudular

menim ise Hech DOSTUM yoxdu!!!!!!!!!!

hec olmasinda. mad.gif
  • 0

#32 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 02 May 2007 - 08:58 PM

Men tam emin olaraq deye bilerem ki menim 4 dostum var can dostlarim deye bilerem eminem ki meni mene gore sevirler. Esil dostu qazanmaq ucun gerek adam ozude yaxshi dost olsun. xaricde yashasamda ushaqliq dostlarimdi hansiki ureklerimiz bir doyunur. tufu tufu goz deymesin indiki zamanda bizim kimi dostlar cox azdi men fexr edirem ki menim ele dostlarim var. Allahima min shukur.

Sag olsun eylence azda ureyi aciq temiz insanlarla tanish oldum amma bilmek olmaz belke burdanda ozume can dostu tapdim. Inshallah.
  • 0

#33 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 03 May 2007 - 05:32 AM

bezen biz dostla yoldashi qarishiq saliriq.Yoldashlarim,yani chox yaxshi munasibetde olub,yaxinliq elediklerim choxdur.Dostum ise azdir,ancaq esil dost,esil sirdashlarimdir onlar menim
  • 0

#34 Lili

Lili

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 10 posts
  • :

Posted 04 May 2007 - 01:57 PM

Dostluq sozde var olan emelde ise yix olan bir mehfumdur. blush.gif
  • 0

#35 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 04 May 2007 - 04:49 PM

yoldashlarim coxdu dostum 4denedi 1de namized var gorekde ne olur. Inshallah. smile.gif))))))))
  • 0

#36 Sun_Set

Sun_Set

Бывалый

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • :

Posted 13 August 2007 - 10:07 AM

sonradan yaranan dostuluga bir o qeder de yox nea.gif 4unki illerce bir birini tanimagla qurulan dostlugun yerini vermez!ama o qeder illerle yaranan dostluqlar var ki bir 4irtma ile u4ub dagilib.menim heqiqi 1 dostum var.Allah baba onu mene 4ox gormesin blush.gif Klu Kissssss U airkiss.gif

Edited by Sun_Set, 13 August 2007 - 10:14 AM.

• 0

#37 M@medoff

M@medoff

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 6 posts
  • :

Posted 18 September 2007 - 09:35 PM

xmm....yo)) inanmiwam cox bawim agriyib....
  • 0

#38 Sun_Set

Sun_Set

Бывалый

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • :

Posted 27 September 2007 - 01:45 PM

QUOTE(M@medoff @ Sep 18 2007, 02:35 PM) View Post

xmm....yo)) inanmiwam cox bawim agriyib....

dostluqdan adamin bawi agrimaz ... biggrin.gif lol.gif lol.gif lol.gif lol.gif lol.gif
  • 0

#39 Uzaglarda

Uzaglarda

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 49 posts
  • :

Posted 28 September 2007 - 08:59 PM

Menimde dost saydiglarim var idi...bir zamanlar..Sen deme arada mesafeler olanda dostlug yaddan cixir...Nedense

Edited by Uzaglarda, 28 September 2007 - 09:00 PM.

• 0

#40 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 28 September 2007 - 10:19 PM

Цитата(Uzaglarda @ Sep 29 2007, 12:59 AM) View Post

Menimde dost saydiglarim var idi...bir zamanlar..Sen deme arada mesafeler olanda dostlug yaddan cixir...Nedense

Yox, əmin ola bilərsiniz ki, əsil dostluğa heç bir məsafə təsir edə bilməz. Bunu öz şəxsi təcrübəmə əsaslanaraq deyə bilərəm. yes.gif
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users