Jump to content

- - - - -

Dostluq

• You cannot reply to this topic
53 replies to this topic

#41 Uzaglarda

Uzaglarda

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 49 posts
  • :

Posted 29 September 2007 - 08:36 AM

Цитата(Realium @ Sep 28 2007, 03:19 PM) View Post

Yox, əmin ola bilərsiniz ki, əsil dostluğa heç bir məsafə təsir edə bilməz. Bunu öz şəxsi təcrübəmə əsaslanaraq deyə bilərəm. yes.gif

Mende ele oz sexsi tecrubeme esaslanib yazdim..Dostlar curbecur olur.Sizin qarsiniza cixanlar yaxsilari olub yeginki
  • 0

#42 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 29 September 2007 - 01:55 PM

Цитата(Uzaglarda @ Sep 29 2007, 12:36 PM) View Post

Mende ele oz sexsi tecrubeme esaslanib yazdim..Dostlar curbecur olur.Sizin qarsiniza cixanlar yaxsilari olub yeginki

Mənim xaricdə yaşayan bir dostum var, onunla da çox yaxşı əlaqəmiz var. Bir-birimizi unutmuruq heç zaman. Bakıya qayıdışı isə hər ikimiz üçün bayram olur desək heç də yanılmaram. smile.gif
  • 0

#43 Uzaglarda

Uzaglarda

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 49 posts
  • :

Posted 29 September 2007 - 06:20 PM

Цитата(Realium @ Sep 29 2007, 06:55 AM) View Post

Mənim xaricdə yaşayan bir dostum var, onunla da çox yaxşı əlaqəmiz var. Bir-birimizi unutmuruq heç zaman. Bakıya qayıdışı isə hər ikimiz üçün bayram olur desək heç də yanılmaram. smile.gif

Mende ise tam eksidir.Men her zaman onlara zeng vururam elaqe saxlayiram. Bakiya gelende men her defe gorusurem... Evveller burnumun ucu goyneyirdi onlar ucun,oz ailem ucun neqeder darixiramsa onlar ucunde o qeder darixirdim.Sonradan gordum ki her sey qarsiliqli deyil ve soyumaya basladim.Basa dusdumku dostdan refiqeden vacib ailendir.(Belkede bezileri menimle razi olmadi)
P.S.Evveller dosta gore bezi seylerden ve kimlerdense imtina etmisem.Vaxt gelende pesmanda oluram.Amma indi eyni sehvleri tekrar etmerem

Edited by Uzaglarda, 29 September 2007 - 06:23 PM.

• 0

#44 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 30 September 2007 - 03:53 PM

Цитата(Uzaglarda @ Sep 29 2007, 10:20 PM) View Post

Mende ise tam eksidir.Men her zaman onlara zeng vururam elaqe saxlayiram. Bakiya gelende men her defe gorusurem... Evveller burnumun ucu goyneyirdi onlar ucun,oz ailem ucun neqeder darixiramsa onlar ucunde o qeder darixirdim.Sonradan gordum ki her sey qarsiliqli deyil ve soyumaya basladim.Basa dusdumku dostdan refiqeden vacib ailendir.(Belkede bezileri menimle razi olmadi)
P.S.Evveller dosta gore bezi seylerden ve kimlerdense imtina etmisem.Vaxt gelende pesmanda oluram.Amma indi eyni sehvleri tekrar etmerem

Sizi anlayıram, əgər eyni münasibəti mən də görsəydim sizin kimi düşünərdim. sad.gif
  • 0

#45 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 30 September 2007 - 09:11 PM

Цитата(Namelum_mikrob @ May 2 2007, 01:58 PM) View Post

Men tam emin olaraq deye bilerem ki menim 4 dostum var can dostlarim deye bilerem eminem ki meni mene gore sevirler. Esil dostu qazanmaq ucun gerek adam ozude yaxshi dost olsun. xaricde yashasamda ushaqliq dostlarimdi hansiki ureklerimiz bir doyunur. tufu tufu goz deymesin indiki zamanda bizim kimi dostlar cox azdi men fexr edirem ki menim ele dostlarim var. Allahima min shukur.

Sag olsun eylence azda ureyi aciq temiz insanlarla tanish oldum amma bilmek olmaz belke burdanda ozume can dostu tapdim. Inshallah.

artiq oz yazdiqlarimla razi deyil. dost insanin ozudur. Hec kime inam yoxdu. Qelbim ele sinib... 4can dostum dediklerimin 2sinin ustune boyuk X cekdim artiq. sen deme hamisi yalan imish. halbuki 1ci sinifden taniyirdim o ikisini. bu vaxta qeder quyruqlarini tapdalamamishdim melek idiler, amma tapdalayandan sonra gordumki neler var insanlarin icinde. Allah hamisini xoshbext etsin. ici men qarishiq amma artiq hec kime inanmiram birce anam ve bacimdan bashqa.

Цитата(Uzaglarda @ Sep 29 2007, 11:20 AM) View Post

Tam raziyam swoon.gif cox teesuflenirem. eynisi bashima geldi. mende xaricde yashayiram. ekser hallarda bele sheyler xanimlar arasinda olur. Paxilliq pis sheydi.

hec ne yox maydaki fikirlerimle indiki fikirlerim ust uste dushmur artiq. heyatda dost yoxdu. tam eminem artiq. yaxshi tanish olur. hec kime guvenmek olmaz.

Цитата(Realium @ Apr 20 2007, 11:13 AM) View Post

Heç kim deyə bilməz ki onun həqiqətən də dostu var ya yox... Dost özünü dar gündə göstərər...

dost dar gunde tanitmir. okiii dollur paxilliq, qurduluq icini yemeye bashlayir ve artiq biruze verirhaaaa onda taninir. menim dostlarim menim dar gunumde yanimda idiler. amma paxilliq, qurduluq qalib geldi onlara. hec gozlemezdim.
  • 0

#46 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts
  • Time Online: 8m 54s

Posted 30 September 2007 - 09:28 PM

Heç kim deyə bilməz ki onun həqiqətən də dostu var ya yox... Dost özünü dar gündə göstərər...

Ele dost dediklerimiz var ki, hemin o dar vaxti da oz xeyirleri uchun istifade edirler. Hemin vaxtda elediklerine gore biz ele bilirik ki, esl dostumuzdur, amma hech de ele deyilmish. Dost o kesdir ki, kimese elediklerinden bir xeyir gudmur, ya da qarshiligini gozlemir. Her kesin bir dost var, ondan bashqa hech kim hech kimin dostu ola bilmez. O da bir olan Allahdir.
  • 0

#47 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 30 September 2007 - 09:56 PM

Mikuş, çox təəsüflər edirəm. Doğurdan da arxadan vurulmaq çox pisdir amma dostluğu heç zaman tam silmə bir neçə nəfərə görə, axı birada sənin mənim kimi qardaşın var. wink.gif
  • 0

#48 Uzaglarda

Uzaglarda

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 49 posts
  • :

Posted 01 October 2007 - 07:27 AM

Namelum_mikrob mende sizinle tam raziyam...Esl dost tampmaq cetindir...Tapanda da gerek qiymetini bilesen..Defelerle dostlarda yanilmisam. Bezen dusunurem belke problem mendedir sonra gorurem ki yox.... Dunya goruslerimiz basqadir...Onlar ucun heyatda dostluqdan onemli seyler var.. Bir ehvalat danismaq isterdim.Men Bakidan hemiselik ayrilanda meni aeraportda yola salanda aqlayirdilar..Mende cox pis olmusdum. Amma bele dostlarimin olmasina cox sevinirdim...1 il sonra Bakiya gelende.. her gunu bir yerdeydik..evvelki kimi. Amma menim cibimde az bir mebleq qaldiqdan sonra... Bunlar artiq meni itirib axtarmadi..Amma nece illerin dostlar idi.. Sen deme aradaki 1 il dostlarin nece vefasiz olduqlarini ortaya cixartdi..Mende onlara hemiselik sildim.sad.gif Menimde indi tek dostum ailemdir.

Edited by Uzaglarda, 01 October 2007 - 07:29 AM.

• 0

#49 CROCODİLE

CROCODİLE

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 907 posts
  • Time Online: 3h 27m 16s

Posted 01 October 2007 - 11:23 AM

Məncə hər 3-5 il bir yerdə olduğun insana dost demək olmaz. Mən də arada inciyirem dostlarimdan.(hərəsi bir 10-15 ilin dostudu). Amma yenə də bilirəm ki, ən dar ayaqda mənə kömək lazım olsa onlar edəcək. Bir də ki, gərək dostu həmişə özünə uyğun seçəsən, hər mənada.
  • 0

#50 Trepsi

Trepsi

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • :

Posted 26 October 2007 - 06:52 AM

esl dostlug? mmm sozun duzu konkret cavab vere bilmerem bu suala, ancag menim ushagligdan dostlug etdiyim aman-guman bir refigem var, onunla her sheyi bolushurem, ilde bir defe bir birimizi goruruk ya yox, ancag hec vaxt unutmurug bir birimizi smile.gif ancag yene de menim ucun en yaxin dostum ele men OZUMEM smile.gif bundan etibarli dost tapmag chetinki mumkundur. Sadece cemiyyetden tecrid olunmag lazim deyil, fikirlerini hisslerini de bolushmek lazimdir insanlarla, ancag baxir hansi fikirler hansi hissler, ve hansi insanlarla.
  • 0

#51 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 26 October 2007 - 09:57 AM

Цитата(Trepsi @ Oct 26 2007, 10:34 AM) View Post

ancag yene de menim ucun en yaxin dostum ele men OZUMEM smile.gif bundan etibarli dost tapmag chetinki mumkundur. Sadece cemiyyetden tecrid olunmag lazim deyil, fikirlerini hisslerini de bolushmek lazimdir insanlarla, ancag baxir hansi fikirler hansi hissler, ve hansi insanlarla.

Özünün dostu özün olmaq elə məhz cəmiyyətdən təcrid olunmaq deyilmi? (sadəcə sualdır)
  • 0

#52 CROCODİLE

CROCODİLE

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 907 posts
  • Time Online: 3h 27m 16s

Posted 26 October 2007 - 10:40 AM

İdeal insan olmadığı kimi də ideal dosr olmur. Məncə əsl dost dar gündə adama yetişənidi. Şad günə nə var ki, onda hamı yanında olur.
  • 0

#53 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts
  • Time Online: 8m 54s

Posted 27 October 2007 - 09:51 AM

QUOTE(CROCODİLE @ Oct 26 2007, 03:22 AM) View Post

İdeal insan olmadığı kimi də ideal dosr olmur. Məncə əsl dost dar gündə adama yetişənidi. Şad günə nə var ki, onda hamı yanında olur.

Insan ele idealdir, sadece bu idealliq hereye gore bir cur olur.
  • 0

#54 Tunar_nl

Tunar_nl

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • :

Posted 27 October 2007 - 06:03 PM

Цитата(Uzaglarda @ Sep 28 2007, 01:41 PM) View Post

Menimde dost saydiglarim var idi...bir zamanlar..Sen deme arada mesafeler olanda dostlug yaddan cixir...Nedense

Deyesen bir az chox uzaga getmisiz da wink.gif Amma onu da deyim ki sizin yazdiqlariniz mene choooox tanish gelir, lap ele bil bashima gelirmish kimi...

Dostluga inananlar, "dostluq var" deyenler uchun dostluq var, "yoxdur" deyenler uchun ise yoxdur ve mence ola da bilmez.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users