Jump to content

- - - - -

Həyatın Bir Anı

• You cannot reply to this topic
24 replies to this topic

#1 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 28 January 2007 - 06:08 AM

Həyatınızda ən xoş, gülməli, yadda qalan hadisələr, epizodlar wub.gif

Edited by Janulka, 28 January 2007 - 06:09 AM.

• 0

#2 Agsaqqal Emi

Agsaqqal Emi

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 5 posts
  • :

Posted 29 January 2007 - 03:50 PM

Цитата(Janulka @ Jan 27 2007, 11:08 PM) View Post

Janulka, belke sen ozunden bashlayib misal deyesen bize?
  • 0

#3 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 29 January 2007 - 04:39 PM

Agsaqqal, Allah canina sagliq versin biggrin.gif Ele gozleyirdim kimse yazsin ki, mende davam eletdirim laugh.gif Buyurun dinleyin...

Mən 10 sinifdə oxuyanda biggrin.gif Deyiiiin heeeeee......
Heriniz shirin rolleyes.gif Yeriniz melum Happy Denim idi......Allahteala sizlere de qismet etsin...
Demeli tort alib aparmishdim ki, sinif yoldashlarimla qeyd etmeye biggrin.gif Ne ise tortu axirinci partada gozel tikelerle dogradiq ve Bismilleh deyib getmek istedik evvelden paylamaga ....Gelib yaxshi 4atmishdiq....Birinci partada oturan sinif yoldashim neteeer ayaga qalxdisa....Ciyni deydi tortu aparan qizin eline laugh.gif Xaxaxaxaxaxaxaxa....Tortda hara dushse yaxshidi biggrin.gif Dushdu qabaqdaki partada oturan uzuuuuun sa4li sinif yoldashimin bashina......Xaxaxaxaxa laugh.gif Amma ciyni deyen ushaq ele piis oldu......Zatoooooo here pul atishib getdiler teze tort alib getirmeye tongue.gif......Bu da menim bashima gelen yadda qalan hadise rolleyes.gif

• 0

#4 nice

nice

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 25 posts
  • :

Posted 01 February 2007 - 01:23 PM

Janulka ol qeder guldum ki, hadise gozumun qabaginda canlandi,,,

hee birin de men danisim, bu da orta mekteble baglidir,, demek bizim sinfideki oglanlar cox jumot idiler blum.gif , 8 mart gelende desmal goturub aglayirdilar, yadaki aradan cixirdilar. 11-ci sinifde gorduler ki, behanelerin yeri yoxdur i tak ayriliriq. Demek bunlar guyam ki, bize surpriz etmek isteyirmisler,,,,Bizim mektebde de podval kimi otaq var idi herden orda ders kecirdik, ama cox opasni otaq idi,acar yeri xarab idi, bunlar da bize podarka alib, pokopkalayib aparib hemin sinifdeee haminin stlunu usutune duzubler,,sehr seher hamimiz gelirk derse, oglanlanlarimiz qapinin agzindan bizi qarshilayib aparirlar hemin otagin qabagina yes.gif .Vobsem butun qizlar gedli girdik, ozde riyaziyyat dersi idi, i tak ders pozulasiydi basqacurola da bilmezdi,,mellim de cavan oglan idi,,, vobsem here oz podarkaisna basi qarismidi ki, melum oldi ki, qapi baglandi.. Mektebimzin bu islere baxaninin da yaxin qohumu olmusdu, acralar da tekce onda idi,, tesevvur edin biz hemin gunu saat 5-e qeder qaldiq hemin sinifde, ozde podval kimi yer, bayramimiz burnumudan geldi, kas siz o anda mellimin sifeindeki mimimani gorerdiz, here boyrek bgali problemi olanlari demiremeeee lol.gif Vobsem o 8 mart menim yadimnan cixmir
  • 0

#5 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 03 February 2007 - 07:54 AM

xaxaxaxaxaxa Nice tesevvur etdim biggrin.gif
Bu hefte guya ki, Nurashka ile danishmishdiq ki, gorushek heee demli axsham hardasa 12 idi zeng etdi mene dedi ki, 2-ci gun saat 12:00 gorushek Konservatoriyanin qabaginda dedim ok flirt.gif
Hee getdim axsham teez koftami yudum asdim cholden.....Seher namaza durdum heyetden koftami goturub evde pollniii qazi achib serdim qazin ustunden lol.gif
Sonra geldim komp-u a4dim sayta 1-2 post yerleshdirmeye i oturmusham raaahaaat birde gordum burnuma nese iy gelir xaxaxaxa.......Yerimden ele bil mene 227 volt tok vurdular qachdim gordum ne shish, ne manqal, ne banan, ne ananaaas biiiy uzaga getdim wink.gif Heeee kofta rehmetlik olufff.....Nurasha buda senden qalan mene heyatin bir ani laugh.gif

• 0

#6 Pure Love

Pure Love

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 13 posts
  • :

Posted 03 February 2007 - 03:03 PM

Men de mekteb illerinde başıma gelen 1 ehvalatı danışım. Hardasa 7.ci sinifde oxuyurdum. Teze-teze Fizika dersi keçmeye başlamışdıq. Müellimemiz de cavan bir qız olmasına baxmayaraq, çox `qeddar` insan idi. (Heç ferli-başlı bir ders de keçmirdi!) Uşaqlarla da çox sert reftar edirdi. Neise... Bir gün sinif yoldaşım, qız, dersde bunun sualına cavab vere bilmemişdi. Bu da başına döndüyüm, qızı tehqir etdi, döymekden beter eledi dersin ortasında. 1 hefteden sonra yene Fizika dersimiz idi - 2.ci saat. Biz de qerara geldik ki, bunun dersinden qaçaq, guya müellimeye `ders vermekçün`! smile.gif) Sinifde de hamı yaxşı oxuyurdu, 1-2 neferden başqa... Voobşem, söz verdiyimiz kimi dersden qaçdıq. İndi tesevvür edin, yaxşı oxuyan uşaqlar dersden qaçıb, pis oxuyan 1-2 nefer Fizika dersinde oturub... (Hansı ki, başqa vaxt onlar dersden qaçırlar.) O vaxtı da zavuçumuz bizim sinif rehberimiz idi. Müellime de oturub bizi gözdüyür ki, indi gelerler, bu saat gelerler... Tesadüfen sinif rehberimiz gelir, Fizkida dersine.... He, görür ki, sinifin say-seçme uşaqları dersde yoxdu! Biz de onda mektebin aşağısında bir yer var idi orda oturmuşduq özümüzçün. Mekteb de bizim eve çox yaxındı. Arada bir eve de gedirdim. biggrin.gif Teneffüs oldu, biz de axıllı-axıllı getdik Azerbaycan dili dersine. Getdik gördük neeeeee? Sinif rehberimiz, bir de zehlemgetdiyimiz Azerbaycan dili müellimesi bizi gözdüyürler. Sinife giren kimi düzüldük yazıtaxtasının qabağına. İndi 2 zehlemgetdiyimiz müellimeler bizden sorushurlar ki, hardayduuzzzz? Heç kim de bir kelme söz demir!!! (Axı dersden qaçmamışdan evvel ehd-peyman kesmişdik!) tongue.gif Baxırıq partalara 2ile oxuyan uşaqlar oturub bize gülürler, biz de bir-birimize... Qerara geldiler ki, valideynlerimizi çağırsınlar, bizden de heç kimin valideyni getmedi! Sonram o müellimeni çıxartdığ, daha bize ders demedi! wink.gif)
Eve gelenden sonram Mamaya olanları danışıram. Neinki Mama, o biri uşaqların Anaları da bizi destekledi! smile.gif

Bilmirem sizinçün ne derecede maraqlı geldi bu ehvalat, amma menimçün en yadda qalan bir hadise idi. Çünki dersden ilk defe qaçdığımız gün o olmuşdu! Arada bir uşaqlarla danışanda buna o qeder gülürük ki... Başıvı ağrıtdığım ve üreyivizi çekdiyim üçün Sorry! tongue.gif
  • 0

#7 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 03 February 2007 - 05:37 PM

Xaxaxaxax Pure... İnanmazsan bizimde bashima eyni situaciya gelib....Hetda 4ashdim ele bildim sen menim sinif yoldashim olmusan biggrin.gif Sonra gordum yazmisan muellimi 4ixartdiq dedim onda bu qiz menim sinif yoldashim doyul laugh.gif Yadina dushdukce yaz.... Kim oxumasa da men oxuyuram yahoo.gif

Edited by Janulka, 03 February 2007 - 05:38 PM.

• 0

#8 Fatih

Fatih

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 14 posts
  • :

Posted 03 February 2007 - 05:50 PM

Duzu menimde yadda qalan anilarim coxdur. Birini size danisim. Hardasa 3-4 yasim var idi. yaz vaxti idi, evde bacimla men var idik. O da menim kimi balaca idi. O zamanlarda bizim bir birinden sirin toyuq,cucemiz var idi. Mende etme tenbellik, bacima dedim ki gel bunlari tutaq. Bir necesini tutduq, indi bunlari neyese qoymaq lazimdir axi. hardansa aglimiza torbasi geldi. Gedib onu alib, heresinin icine 2-3 cuce qoyub agzini bagladiq. Hardasa 3-4 torba kimi. Usagiq deye basa dusmuruk ki, cuceler havasizliqdan olecek deye. ne ise bunlari torbaya salib yorulduq, sonrasa harasa oynamaga getdik. Birden yadimiza cuceler dusdu, gelib ne gorsek yaxsidir, cucelerin hamisi havasizliqdan olub. Axsam da atam geldi, anam atama de. Atamda bizi ... ne etdi? O ki var doydu... dance.gif
  • 0

#9 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 03 February 2007 - 06:01 PM

Vaaaaaayyy, yazix ushaxxlar cray.gif
Ele evde men balaca idim deye gelen-geden meni doyurdu laugh.gif İndi berk vuranda tesir etmir ki laugh.gif

• 0

#10 Fatih

Fatih

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 14 posts
  • :

Posted 03 February 2007 - 06:13 PM

Atam arada soz dusen deyir. Demeli biz bacimla oynayib, nese cinayet etseydik. Axsam atam bizden hesabat sorusurdu. Deyirdi kim edib, o kisi bilirki ikimizin barmagi var. Sen deme men barmagimla bacimi gosteriremmis, bacimda meni. Ama elimiz yanda olan formada. bacimin xeberi yoxdur ki men onu deyirem, menimde ondan xeberim yoxdur. Ne ise balacaliqda cox doyulmusem. Ama sizlere meslehetim, doymekle usaq yetisdirilmez. Usaqdir, qanmir. Guya doyulende basa dusur? Usaq doyuldukce, pislesir. Bu ozume aid deyil ha maninlove.gif Ona gorede usaq ne etse, gerek ona basa salasan.
  • 0

#11 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 03 February 2007 - 06:26 PM

Demeli menim 1 yashim var idi...Getmishdik Nabrana istirahete.....Menimde bir vannam var idi...Denizden qorxduguma gore anam denizdeki suyu bu vannaya yigib qoyurdu sahilin kenarina.....Bir defe hemin situaciyani yene etdi...Oturub mene sehr etmeye bashladi biggrin.gif Gorduki nese torpaqdaki isti dashlari atiram su dolu vannanin ichine bir az kechenden sonra hemin dashlari 4ixardib girdim i4ine...Yaxinlashib baxdi ki, akazivayetsya men suyu isti dashlarla qizdirirmisham....Gorun ee ay camaat men ushaqliqdan agilli olmusham eee dance3.gif
  • 0

#12 Pure Love

Pure Love

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 13 posts
  • :

Posted 04 February 2007 - 06:34 PM

Janulka, Yadıma düşdükce yazacam! wink.gif
Demeli siz müellimevizi işden çıxartmamısız... Amma biz istediyimiz kimi (uşaq ağlıyla) müellimemize ders verdik! biggrin.gif
  • 0

#13 nice

nice

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 25 posts
  • :

Posted 05 February 2007 - 01:18 PM

Janulka kofta dedin menim yadima dusdu,,
Demek kecen il biz KOllektiv () Qebeleye gedirdik, evimizde axsam qonalqar var idi, men pal-platarimi yigsdirdim ki, neleri goturecem. Qara koftam var idi, cox raht ve geseng idi:blum: o koftadan o qeder xosum gelirdi ki, terlsikden de her yanda axtarirdim ama tapmirdim.Vobsem bu kofta yuyulmali idi,mama dedi basqa sey geyin o quruyan deyil, ozde qis vaxti idi, deidm yoxx yuyub qurudacam.Bizde pec var idi,, koftani yudum serdim pecin yanina o ki, var xod verdim .Bizde de qonaqliq hami evin obiri terefinndedi, here oz kefinde.1saat kecmisdi ki, gordum evden iy gelir qacib gedib gorem koftadan eser elamet qalmayib, qapqara koftanin qabaq hissei kari4nivi rengde olub, ele yanib tokuldum ki cray.gif .Bu azmis kimi mama da bu arada atalar sozun soixusdurureee:), boyuk sozune baxmayan zerer ceker yes.gif
  • 0

#14 Pure Love

Pure Love

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 13 posts
  • :

Posted 15 February 2007 - 07:34 PM

Demeli, bu hadise heyatımda iki defe olub... Birinci defe de Mama da yanımda idi. İkincide ise özüm tek idim. Keçim Metlebe... Bir gün 57/52 avtobusunda xalamgilden eve gelirdik. (Menim de siqaret tüstüsüne, yanğın iyine ve s. ve i.a. qarşı alergiyam var, o saat hiss edirem...) Avtobus da yüksek süretle başqa bir avtobusla yarışa çıxmışdı. Birden hiss eledim ki, nese yanır. Mamaya bunu dedim, iy de get-gede çoxalırdı. Fikir verirdim ki, heç kimin, heç neden xeberi yoxdu, hetta şoferin de... Sen deme, yanımızdan keçen avtobus şoferi görüb ki, avtobusun qabağ tekeri yanır. smile.gif) Bunu xeber eden kimi şofer, avtobusu saxlatdı, qapıları açmamış özü avtobusdan düşdü...(Axı can şirin şeydi! wink.gif ) O vaxtı da yay idi, avtobusda da camaat dolu. İndi tesevvür edin, "hayasız Azeri milleti"... Bunu eşiden kimi ara qarışdı, messeb itdi... İndi hamı istiyir ki, avtobusdan birinci özü düşsün. (Mene olanlar çatsa da, nedense bunu soyuq qarşılamışdım - camaata baxıb öz-özüme diyirdim ki, "He, nooooolsun? Hamı düşecey de avtobsudan". Amma qapı da bağlıdı. Voobşem, avtobusda bilmirem fikir vermisüz ya yox, İmdat Valfi adlanan bir şey var. Onunla avtobusun bağlı qapısını açmaq olur. Açdılar ve camaat düşdü. (Heç kim de avtobusun pulunu vermedi. tongue.gif) Doğrudan da avtobusun qabağ tekeri yanırdı ve tüstü alemi bürümüşdü...

He, keçek ikinci hadiseye. Demek olar ki, oxşardı. Bu vaxtı da avtobusdaydım amma tek, Baksovete gedirdim... Axırıncı ostanovkada hamı düşmek istiyirdi ki, birden gördük ki, avtobusu tüstü basıb. Amma bu şofer "insaflı" idi. Qapıları açıb, özü de düşdü. smile.gif Heminki kimi avtobusdan düşmekçün camaat bir-biriyle yarışırdı... Yene de çox soyuq qarşıladım bunu. Ve Men, "Ağıllı" avtobusdan düşmek yerine, növbemi gözlüyürem ki, pulumu verim smile.gif) (Heç xeeeeenaaaaanın yeridi?) biggrin.gif Geşeng-geşeng pulumu şoferin yanındakı yere qoyub, düşdüm. Sonra öz-özüme diyirem ki, day pulu nöş verdin?! (Müselmanın sonrakı ağlı!) Gelenden sonram evde başıma gelenleri danışdım, gülmekden ölmüşdüler ee.... smile.gif

P.S. Amma zarafat bir yana, sonradan fikirleşende ki, avtobus doğrudan da yanırdı, mene çox tesir elemişdi...

Biri var idi, bir yox idi... Qardaşım telefon mağazasında nömre görmüşdü, almaq istiyirdi onu. Soyuq bir qış axşamı, qardaşım dedi ki, gelin gedek o nömreni alağ. Biz de getdik o soyuqda, qiyametde... Hemin günü de menim keyfim heeeeeeeç yox idi: acından ölürdüm, başım ağrıdan partlıyırdı, ne bilim, yorğun idim. Neise, mecburiyyet qarşısında, men de getmeli oldum... Demeli getmişik, nömreni alıruğ. Orda da ne bilim, oğlan qeydiyyata alırdı nömreni... Bu iş de çox uzun çekdi, uje hövselem qalmamışdı! Birden mobilnikim zeng çaldı: Xalamoğlu! Sorushur ki, hardasuz? (Xeyalım gedib öz mobilnikimi aldığımız mağazaya.) Men de esebimden ne dediyimi bilmirem, "çaşıb" dedim ki, World Telecom`dayıq. (Reeeeklaaaamlaaaaara göre sorry, amma bu hadisenin esas meğzi ele bu mağazaların adlarıdı.) Ele bunu demişdim ki, gördüm mağazanın işçileri mene "ters-ters" baxırlar. O vaxtı helem mene heçne çatmamışdı... Eve gelenden sonram daha doğrusu, 3-4 gün keçenden sonram smile.gif)))) yadıma düşdü bu hadise...
Hemin vaxtı işçilerin mene niye göre "ters-ters" baxdığlarını tapdımmmmmmm! Sen deme biz nömreni World Telecom`dan yox, Star GSM`den almışıq... smile.gif))) Ondan sonram o qeder xecalet çekdim ki... Burdan çıxan netice odur ki, yorğunluq, esebilik öz tesirini her yerde gösterir... Düzdü, bura menim xeyallarım da daxildir.... İndi her o mağazanın yanından keçende bu hadise yadıma düşür...

Bilmirem, yazdığım bu iki hadise ne qeder maraqlı ve gülmelidi... Amma bunları yazmağçun seherden baş sındırıram. flirt.gif

• 0

#15 Denizchi

Denizchi

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 7 posts
  • :

Posted 24 February 2007 - 04:55 PM

Yoxee, birini de men danishmaliyam!
Gecedi, kinoya baxiram. Ujas kinolarini yaman xoshlayiram, qaranliqda oturmusham, skeletler, ne bilim, olulerin aqiz-burnundan kechen cuceler ve s. Duzdu, kinodan qorxmuram, sadece aktyor qabiliyyetini izleyirem. Amma gorun ne oldu sonra...
Filmin en qorxulu yerleri idi ki, bir de gordum menim kreslomun altindan nese qachdi girdi pianinonun altina. Dik qalxdim. Sonra gordum pianinonun altindan qachdi tezden divanin altina girdi. Az qala deli olurdum, divanin bashiynan gedib ishiqi yandirdim. Birden o nese yene chixanda gordum balaca, aq rengde sichandi. Sen deme bizden yuxari mertebede yashayan Faiq dostumun xamyaki(balaca, aq rengde olan ev sichanlarina xamyak deyilir)qachib gelib bize... Ne kino, tez tullanib qachdim getdim girdim yerime, yatdim. lol.gif

Edited by Denizchi, 24 February 2007 - 04:56 PM.

• 0

#16 Pure Love

Pure Love

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 13 posts
  • :

Posted 26 February 2007 - 01:03 PM

Men voobşe ujas kinolarına baxa bilmirem, özü de gece vaxtı... Denizçi, men olasydım, indi 100% delixanada idim! smile.gif) Amma bir şeyi başa düşe bilmedim ki, o xamyak sizin eve nece gelmişdi?
  • 0

#17 seele

seele

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 238 posts
  • :

Posted 18 March 2007 - 12:26 PM

Цитата(Janulka @ Jan 27 2007, 11:08 PM) View Post

ooooooooooo, Janulka, o geder olubki:)) coxdur, cox vaxt nese bir hadise bash verir, pis oluram, mueyyen vaxt kecdikden sonra yadima dushende gulmeli gorsenir mene:)
  • 0

#18 SaintRush

SaintRush

Stranger

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,333 posts
  • Time Online: 23m 57s

Posted 18 March 2007 - 05:06 PM

хяйатымы эля яшамаг чалышырам ки, хяр бир аны унудулмаз олсун... она гёря дя муэййян бир хадисяни хатырламаг олмур...
  • 0

#19 CROCODİLE

CROCODİLE

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 907 posts
  • Time Online: 3h 27m 16s

Posted 14 September 2007 - 11:05 AM

Bir yaşlı iı yoldaşım var, o içəndə olur meymun. Bir dəfə dəniz qırağında yeyib içəndən sonra prinsipə onu qızışdırıb çəyirtkəni duzlatdırıb yeditrtmişəm. Məcbur yox eee, özü yedi. Hər məclisdə o da oturanda deyirik. Sonra bir xeyli məniynən danışmadı. İndi də fürsət axtarır əvəzini çıxmağa. smile.gif
  • 0

#20 Sabishka

Sabishka

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 188 posts
  • :

Posted 15 September 2007 - 04:18 AM

Цитата(Fatih @ Feb 3 2007, 11:13 AM) View Post

Atam arada soz dusen deyir. Demeli biz bacimla oynayib, nese cinayet etseydik. Axsam atam bizden hesabat sorusurdu. Deyirdi kim edib, o kisi bilirki ikimizin barmagi var. Sen deme men barmagimla bacimi gosteriremmis, bacimda meni. Ama elimiz yanda olan formada. bacimin xeberi yoxdur ki men onu deyirem, menimde ondan xeberim yoxdur. Ne ise balacaliqda cox doyulmusem. Ama sizlere meslehetim, doymekle usaq yetisdirilmez. Usaqdir, qanmir. Guya doyulende basa dusur? Usaq doyuldukce, pislesir. Bu ozume aid deyil ha maninlove.gif Ona gorede usaq ne etse, gerek ona basa salasan.

LOOOL men kendde cuceleri tutub chimizdirmishdim lol.gif duzdu hamsi oldu sad.gif amma indi yadima dushende gulurem smile.gif) yuyanda olmedi ki sixanda oldu lol.gif

Hahaha ne yadima dushdu biggrin.gif Ilk defe nece baliq bishirmeyimi danishmisham ele bil burda lol.gif mektebde oxuyurdum .baligin ustu surushkendi axi mama dedi temizle,qizardag.evde de qonagimiz var idi biggrin.gif men agilli bilmirem ki bunun pullarini chxiartmag lazimdi.ne qeder yuyuram bu surushkendi.axiri sabunu goturdum dushdum baligin canina dance3.gif mama geldi ki qizim kise lazim deyil? lol.gif yaxshi ki hele birini yuyub qutarmamishdim,yoxsa qonaglar yemeksiz qalardi biggrin.gif
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users