Jump to content

- - - - -

TEATR

• You cannot reply to this topic
15 replies to this topic

#1 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 11 May 2007 - 01:27 PM

Sizce niye Azerbaycan teatrlarinda tamawa4i baximindan problem yashanir? Teatra getmemeyimizin sebebi aktyor ve rejissor ishidir? Yoxsa Azerbaycanda teatr medeniyyetinin olmamasidir ? Fikirlerinizi bilmek maraqli olardi smile.gif
  • 0

#2 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 11 May 2007 - 04:10 PM

Teatr Azerbaycanda olub, cox yaxshi alinib. Indi ise duzdu, teatr batib... Chunki, bir teatr ne qeder "Menim Erim Delidir", "Oluler", "Serguzeshti Veziri Xani Lenkeran"-i sehneye qoyar?! Her defe eyni, her defe eyni... Aktyor tapmaq olar, bizden yaxshi aktyorlar chixir, amma ustune dushmurler, eziyyet chekmirler... Eziyyet chekilmeyince de bir beher olmaz...
  • 0

#3 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 12 May 2007 - 12:02 AM

Demek olar ki, her hefte teatra gedirem giverose.gif Heveskarıyam ve bu heves men de inanmıram ne vaxtsa ölsün...
  • 0

#4 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 14 May 2007 - 02:10 PM

Teatri sevirem ve xosum gelir. O ki qaldi indi teatrlara gedishin az olmasina, mence sebebler bunlardir:
- Hevesin olmamasina, TV, DVD ve s-le kechinirler ve teatra getmeyi atiq sayirlar
- Sehne dekorlarinin, geyimlerin chox "kasibyana" olmasi, yeni ya kohne olmalari ya chatishmamalari ve s. tamashanin gozelliyine sanki xelel yetirir ve bu da bezi insanlari qane etmir
- Maddi imkansizliq
- Yeni, maraqli, seviyyeli tamashalar hazirlanmamasi

Ancaq her nece olursa olsun sehnede canli seyr etdiyin tamashadan alinan zovqu hech ne evez ede bilmez.

• 0

#5 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 15 May 2007 - 07:40 AM

blink.gif Sensi yeni hal-hazir da zovq alina bilecek bir tama$a qalib sence ?
  • 0

#6 Bende

Bende

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 217 posts
  • Time Online: 22s

Posted 15 May 2007 - 07:59 AM

Chox sevirem teatri. Amma vaxtashiri getmirem. sorry.gif Imkan olduqca oralara mutleq bash chekirem.
Menim fikrimce Azerbaycanda yeteri qeder professional aktyor ve aktrisar var. Men shexsen onlarin chixishlarini beyenirem.

• 0

#7 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 15 May 2007 - 08:24 AM

Цитата(*_NuRaShKa_* @ May 15 2007, 12:40 AM) Просмотреть Сообщение

blink.gif Sensi yeni hal-hazir da zovq alina bilecek bir tama$a qalib sence ?

Nura, baxir hansi aktyorlar oynayir tamashani, aktyorun chixishindan chox shey asilidir. Sonuncu defe baxdigim tamasha "Messanat" olub, ve heqiqeten hemin tamashadan zovq almisham, aktyor H.Z.Tagiyev rolunu ele oynayirdi ki ele bil qarshindaki dogrudan da H.Zeynalabdindir, sonda onun monoluqunu eshidende men shexsen goz yashlarimi saxlaya bilmedim. Chox tesirli tamasha idi.

Sadece bizde teatrlara yeteri qeder pul ayrilmir, eger ayrilsa, aktyorlara yuksek maash verilse, inan bizde teatrin fealiyyeti bir chox olkeden de yuksek olar.
  • 0

#8 Sun_Set

Sun_Set

Бывалый

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • :

Posted 24 May 2007 - 12:39 PM

QUOTE(*_NuRaShKa_* @ May 11 2007, 06:27 AM) Просмотреть Сообщение

Sizce niye Azerbaycan teatrlarinda tamawa4i baximindan problem yashanir? Teatra getmemeyimizin sebebi aktyor ve rejissor ishidir? Yoxsa Azerbaycanda teatr medeniyyetinin olmamasidir ? Fikirlerinizi bilmek maraqli olardi smile.gif

Tehmasibin sozun quvvet,hemiwe ne vaxt afiwaya baxirsan eyni tamawa adlarini gorub sona qeder dayanib oxumaq bele istemirsen.wexsen mende teatiri sevirem,ama her defe yenilikler olmayanda adam bezir,uz xarici teleserial ver filmleri izlemeye wacko.gif Hamlet eserin ilk defe baxanda 4ox xowum gelmiwdi.sora gorende ki eyni weyi her defe tekrar edirler,lap adam bezir.deyirem he4 bu aktyorlar da bezmirleree lol.gif
  • 0

#9 J_a_m_a_l

J_a_m_a_l

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 513 posts
  • Time Online: 8m 54s

Posted 13 July 2007 - 11:43 PM

Mence teatr, kinoteatr, konsertdir bunlara getmek lazimdir. Duzu ozum ele de getmemishem, 1 ya da 2 defe getmishem. Bizde sehneye qoyulacaq chox eser var, onlari oynamagi bacaranlarda az deyil. NEdense Azerbaycanda hami ele ucuz olan ya da ki pulsuz olan yerlere chox gedirler, bu da imkansizliqdan ireli gelir. Yeni sebeb ozumuzdedir..
  • 0

#10 Sabishka

Sabishka

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 188 posts
  • :

Posted 14 July 2007 - 11:51 PM

Dram teatri redki halda yaxshi tamasha olar.. qalanlari pis gunde..

Muz komedya-shit shit tamashalar..axir zamanlar lap zayi chixib.

Yuq teatri.. unknw.gif nese mene chatmir..

Genc tamashacilara axrinci defe mekteb vaxti olmusham

Bu dege Azerbaycanda en yaxshilari Opera ve balet teatri,Phantamimo.Hem auditoriya baximindan hem de tamashalarin yuksek seviyyede tegdimi baximindan:)Opera ve balet birinci yerdedi rengarengliye gore Gedin peshman olmazsiniz imhappy.gif

• 0

#11 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 15 July 2007 - 11:07 PM

Axırıncı defe teatrda iyun ayında "Son mektub" eserinin tamaşasında olmuşam...Beyendim good.gif
  • 0

#12 fyunes

fyunes

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 210 posts
  • :

Posted 17 July 2007 - 10:11 AM

her hefte chalishiram gedim teatra ,ya dramaya,ya rus dramaya,ya opera ve balete,ya mus.komediyaya.Amma men bilen camaat vaxtin yoxluguna gore getmir teatra
  • 0

#13 slaveoftime

slaveoftime

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 587 posts
  • :

Posted 17 July 2007 - 10:59 AM

Teatr zövgə görədir. Hər kəs bəyənməz. Bir də ki, teatr tamaşasının keyfiyyətin və rol ifaçılarından da çox şey asılıdır.
  • 0

#14 Gadfly_o

Gadfly_o

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • :

Posted 05 October 2007 - 11:15 AM

Sonuncu dəfə Yad qadının məktubları (S.Sveyq) tamaşasına getdim Azdramada. Hele baş rolda Ramiz Məlikovla, Firəngiz Mütəllimova oynayırdılar. Səhnədən o qədər sünilik gəlirdi ki, men tamaşadan gözlədiyim təəssürataları ala bilmədim. Əsasən də Ramiz məlikovun ifası, heç gözləməzdim. Bəlkə bu sünilikdi bizi hürküdən.

Amma bundan əvvəl Ali və Ninoya baxmışdım. Tamaşadan səhnələrə hələ də gözümün önündədi. O qədər canlı ifa va idi
  • 0

#15 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 05 October 2007 - 08:32 PM

Цитата(Gadfly_o @ Oct 5 2007, 04:15 AM) Просмотреть Сообщение
Amma bundan əvvəl Ali və Ninoya baxmışdım. Tamaşadan səhnələrə hələ də gözümün önündədi. O qədər canlı ifa va idi

Hansı teatrda və zəhmət olmasa biletin məbləğini yazmağı unutmayın...Çox istərdim o tamaşanı seyr edim :=)
  • 0

#16 Gadfly_o

Gadfly_o

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • :

Posted 06 October 2007 - 05:44 AM

Цитата(Janulka @ Oct 5 2007, 01:32 PM) Просмотреть Сообщение

Hansı teatrda və zəhmət olmasa biletin məbləğini yazmağı unutmayın...Çox istərdim o tamaşanı seyr edim :=)

Azərbaycan teatr xadimləri itifaqı, Rus Dram Teatrı ilə demək olar ki, üzbəüz. Biletlərin qiymətləri səhvetmirəmsə 5 AZN dən başlayırdı, əgər səhv etmirəmsə, 10, 20 AZN-lik biletlər də vardı.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users