Jump to content

- - - - -

QARABASMA...

• You cannot reply to this topic
31 replies to this topic

#1 Sun_Set

Sun_Set

Бывалый

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 05:52 AM

Filmlerde bezende 4ox nadir hallarda realda ewitdiyimiz qarabasmalar.....onlara inanirsizmi? yoxsa ozunuzde qarabasmanin "qurban"ni olmusunuz ? wacko.gif eyer bununla bagli maraqli faktlariniz,ferziyyeleriniz ve yaxud da bawiniza bu cur hadislerin gelmesi olubsa, buyurun...yazin..mence hamiya maraqli olar .... good.gif
  • 0

#2 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 25 May 2007 - 06:32 AM

Hech vaxt da hansisa qarabsma ile rastlashmamisham. Fikir bildirmekde chetinlik chekirem.
  • 0

#3 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 25 May 2007 - 07:01 AM

Düneeen dehşetli derecede vahilenmişdim cray.gif Evimizdeki qapı öz - özüne açılıb - bağlanırdı cray.gif Sabi, olmasaydı deli olacaqdım sad.gif

PısıPısssı... airkiss.gif Sabi

• 0

#4 Sun_Set

Sun_Set

Бывалый

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 07:04 AM

QUOTE(Janulka @ May 25 2007, 12:01 AM) View Post

Düneeen dehşetli derecede vahilenmişdim cray.gif Evimizdeki qapı öz - özüne açılıb - bağlanırdı cray.gif Sabi, olmasaydı deli olacaqdım sad.gif

PısıPısssı... airkiss.gif Sabi

belke evde hansisa pencereler a4iq olub.ve kulek qapini terpedib ? smile.gif men ruh gormek istiyerdim. maninlove.gif vahimeli olsada baxmaq isterdim blush.gif
  • 0

#5 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 11:35 AM

Men inaniram uzun meseledi sonra yazaram. vaxtim qoqqu.
  • 0

#6 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 25 May 2007 - 11:42 AM

Çox olub, amma burdakı həyatımda yox. Ən yadda qalanı yatdığım vaxtı olmuşdu, gecə anamın ağ paltarda məni oyadaraq arxamı şəkilə tərəf çevirməməyimi deməsi idi(müqəddəslərdən birinin şəkli asılmışdı otaqdan). Durub səhər soruşanda mən olmamışam dedi. Düzü nə dərəcədə qarabasma olduğunu bilmirəm amma 100% onun yuxu olmadığıma əminəm.
  • 0

#7 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 04:23 PM

QUOTE(Sun_Set @ May 24 2007, 10:52 PM) View Post

Filmlerde bezende 4ox nadir hallarda realda ewitdiyimiz qarabasmalar.....onlara inanirsizmi? yoxsa ozunuzde qarabasmanin "qurban"ni olmusunuz ? wacko.gif eyer bununla bagli maraqli faktlariniz,ferziyyeleriniz ve yaxud da bawiniza bu cur hadislerin gelmesi olubsa, buyurun...yazin..mence hamiya maraqli olar .... good.gif

Menim bashima gelib,cox agiri ile rastlashmisham,vaxtiviz varsa danishim:
Bir vaxtlar,hardasa mektebin axrinci sinifleri,ya da institutun evvelleri vaxti,deqiq yadimda deyil,meni yatanda qara basardi.Uzu uste yatmaq verdishimdir,uzu yuxari yata bilmirem ve bu qarabasma da men uzu uste uzanib yatan kimi tutardi.Ne idise bilmirdim,amma hiss edirdim ki,nese ele bil ustumdedir,agirliq hiss ederdim,nedense bilmirem,hec vaxt gore bilmedim,amma qara ve tuklu bir shey kimi tesvir edirdim ve qulaqlarimda cox ecaib,ara vermeden qulaqbatirici qishqirti sesi olardi ve ne qeder calishardim ki,baxim gorum nedir,ozumu terpede bilmezdim,hec elimi bele terpede bilmezdim.Qishqirmaq isteyirdim,amma sesim cixmirdi.Belece 1 muddet davam etdi,evde kimese demeye utanirdim,ozumu aciz,qorxaq gostermek istemirdim.Defelerle qishqirigima,ya ecaib sesler cixartmagima gelib oyatmishdilar,sorushanda deyerdim,hecne ye'qin pis yuxu gorurdum.Bu ele bir hala geldi catdi ki,hetta yatmaq lazim deyildi,uzu uste uzanib gozumu yuman kimi meni tutardi,ayiq oldugumu bile-bile ne terpene bilerdim,ne de gozlerimi aca bilerdim,ekser hallarda ozumu cox cetin de olsa gucle oyadardim.Bir gun cox pis bir it ulashmasi kimi bir ses cixartmagima anam oyatdi meni,sorushdu bu nedi,nolub,ozumu saxlaya bilmedim,eseblerim temiz pozulmushdu deye,aglamaq tutdu meni,dedim daha bacarmiram,her sheyi danishdim,dediler bu cur eziyyet cekince gerek evvelden danishardim,ne ise,gedib mencun qur'an acdirmishdilar,demishdiler qarabasmadir,ne vaxtsa berk qorxub,kecdi getdi....Bir defe de burda olanda 2003-2004 arasi tutdu,3-4 gun davam etdi,bilirdim bu meni hele-bele buraxan deyil,eve dedim,yene gedib qur'an acdirdilar,kecdi getdi....Allaha shukur heleki yoxdur...Cox pis sheydir,Allah hec kime gostermesin....
  • 0

#8 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 06:06 PM

Mende bele hadise hech olmayib... Chalishiram ki, fikir vermeyim, soyuqqanli yanashiram...
  • 0

#9 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 06:07 PM

Hmmmmm... AZ_UK, esitdiyime gore arxasi uste yatmaq umumiyyetle meslehet gorulmur. Yatarken arxasi uste yatmaq en idealidir. Dini cehetden ise yeni, arxani Allaha cevirmirsen.
  • 0

#10 SaintRush

SaintRush

Stranger

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,333 posts
  • Time Online: 23m 57s

Posted 25 May 2007 - 06:12 PM

гарабасма? олур! эля бильки айлыг мяваджибими хортдан апарыб.... яхшы ки AGB вар... smile.gif
  • 0

#11 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 06:48 PM

he men geldim indi vaxtim var yazmaga.
Demeli bele. Menim nenem teze rehmete getmishdi 40cixan gunun seheri evde yir yigish etdik. men kecdim nenemin yerinde yatdim. Hemin gunu yata bilmedim. Butun gece gozume nenem gorsenirdi. yuxu deyildi. Eksine gozumu yumurdum yatim, yata bilmirdim, gozumu acandada nenemi kuncde kresloda oturdugu gorurdum, amma qarada idi. ne ise seherecen yata bilmedim. her gozumu acanda onu gordum. mene baxirdim. amma hec ne demirdi hec nede etmirdi sadece mene baxirdi. sanki gozleriyle yerinden durmagimi isteyirdi.mende qorxumdan terpene bilmirdim. Sehere yaxin yuxuya getdim, seher durdum mamaya dedim ki men orda yatmiram. yatmaq istemirem, bes bele oldu. inanmadilar dediler yeqin yuxudu gormushem hem nenem teze rehmete gedib deye ola bilsin mene tesir edib. bacim dedi eybi yoxdu menle yerini deyishdi. Bacim hemin o yerde yatandan sonra qeribe sheyler etmeye bashladi. yuxusunu qarishdirirdi, gozune qeribe sheyler gorsenirdi, amma nenem deyildi onun gorduyu. bir gun avtobusla gedirdik, yanimizda bir kishi durmushdu deyir kishinin eli qanlidi bicaq var elinde, deyirem yoxdu deyir var, aglayib ozunu oldururduki dushek avtobusdan,. sonra bir defe derse gedirdi, aglaya aglaya eve geldiki bes universitetin bashinda sheytan kimi nese durub elinde boyuk dash var atmaq isteyir mene qoymur universitete girim. ne ise qeribe sheyler gorurdu. anamgil quran acdirdilar dediler nenemin ruhu tutubmush bacimi.nenemin gozu evmizde qalibmish. ne ise molla geldi quran oxudular ay ne bilim day neler etdik kecdi getdi onunla. ondan bir az sonrada men yuxuda gormushdumki nenem iki qedimi zenbillerde bazarliq edib getirmishdi, cagirdi meni ki gel apar eve, opdu. dedim gel gedek bize, dedi yox gelmirem.
Birde qeribesi bilirsiz nedi menle atam hemishe ne vaxt babam haqda nese danishardi babamgilde, babamgilinde balkonlari butun uzum meynesi ile baglidi, hemin o balkonun qapisi acilib eve yel gelirdi. smile.gif babam atami cox istermish indi istemesin, atam 6yashinda olanda atasi rehmete gedib.
  • 0

#12 Sun_Set

Sun_Set

Бывалый

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 07:48 PM

[quote name='AZ_UK' date='May 25 2007, 09:23 AM' post='36952']
Menim bashima gelib,cox agiri ile rastlashmisham,vaxtiviz varsa danishim...

senin bawina gelen hadise menim yadima oz mekteb yoldawimin daniwigini xatirlatdi.... mektebde oxuyurduq, uwaqlar arasinda bele weylerden sohbet duwdu.. buda dediki men ele weye uje oyrenceliyem..o da deyirdiki, uzanib yatmaq isteyende (en 4oxda uzu uste) beline ele bil ne4e tonluq yuk qoyulmuw kimi agirlawirdi...birci defe o hettda hemin qara basmadan "ses" ewidirdi..guya ki o bu qizla daniwirdi.ne ise deyirdi namelum dilde..sonra bu hallar onda tekraralanmaga bawladi.ozunun dediyine gore adi hallardi onun4un...sonra da dediki hemin qarabasma onu olene qeder izleyecek,ve hetta evlerinin i4inde bele onun cildinde gezir..onun cildine girmeyise neinki hemen qiz hetta evdekilerde gorublermiw. demeli seher subhden bu qiz yatmiw olarken anasi "hemen qarabasmani" oz qizi cildinde gorende bawliyib daniwmaqa.sonra gedib TVye baxanda qiz ozu onun sesine oyanib ki mama kiminle dnaiwirsan ele berkden..anasi ise cavabinda "seninle"...bayaqdan evin i4inde gezirsen mene qulaq asmirsan? qiz da deyib ki ne vaxt?men ele bu deqiqe yerimden qalxmiwam....bu hadise olanda onun artiq bele weylerden qorxusu yox idi.. hetta bu cur hadise qizin atasi ilede baw verib.yaziq kiwi iwitdiyime gore az qalmiwdi infarkt ola.qorxudan hetta gozlerini bele a4magdan qorxubmuw,,,,gece vaxti ne yazdimee men,,,indi gel yatdaaa sad.gifsad.gifsad.gif ne ise bele weyler 4ox ewitmiwem...1-2 defede menim gozume gorunub.
  • 0

#13 Tunar_nl

Tunar_nl

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 08:23 PM

smile.gif Ne ag, ne qarabasma? Danishilanlarda bele chixdi ki guya xususi qara basma teyinati olan quvveler var :)Siz hele de bele sheylere inanirsiz? Butun bunlar insanin qidalanmasindan, yuxu hormonlarindan, yatmazdan evvel ne yemesinden, eseb sisteminden, yatish qaydasindan ve s. asli sheylerdi...

Elbetde biri uzusute uzansin, hezm prosesi chetinleshsin, orqanlar da feryad eliyib siqnallari gondersin beyine, buna beyin dozer, qara nedir, hele de qirmizi da gorer. Yeri gelmishken, duzgun yatish qaydasi sag boyru uste uzanmaqdi. Bir de insanin ruhu mohkem olmalidir ki, orqanizmde bash verenlerden tez sarsilmasin. Ushaqliqda men de yuxuda chox qorxmushdum, yuxuma yaman qaraltilar gelirdi smile.gif

• 0

#14 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts

Posted 25 May 2007 - 08:52 PM

Цитата(Tunar_nl @ May 26 2007, 12:23 AM) View Post

smile.gif Ne ag, ne qarabasma? Danishilanlarda bele chixdi ki guya xususi qara basma teyinati olan quvveler var :)Siz hele de bele sheylere inanirsiz? Butun bunlar insanin qidalanmasindan, yuxu hormonlarindan, yatmazdan evvel ne yemesinden, eseb sisteminden, yatish qaydasindan ve s. asli sheylerdi...

Elbetde biri uzusute uzansin, hezm prosesi chetinleshsin, orqanlar da feryad eliyib siqnallari gondersin beyine, buna beyin dozer, qara nedir, hele de qirmizi da gorer. Yeri gelmishken, duzgun yatish qaydasi sag boyru uste uzanmaqdi. Bir de insanin ruhu mohkem olmalidir ki, orqanizmde bash verenlerden tez sarsilmasin. Ushaqliqda men de yuxuda chox qorxmushdum, yuxuma yaman qaraltilar gelirdi smile.gif

Tunar razıyam ki bir çox hallarda məs. günorta yuxularında yuxuların qarışdırılması və s. zamanı sizin dedikləriniz səbəblər tam doğrudur. Amma, bir çox paronormal hadisələr də var ki, onlara elm də izah edə bilmir unknw.gif Yəni, bu cür izahlar heç də bütün hadisələrin səbəbi kimi açıqlanmır axı...
  • 0

#15 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 09:02 PM

Цитата(Tunar_nl @ May 25 2007, 01:23 PM) View Post

Tunar, bu hadiseler sirf ruh alemi ile baglidir. Ekser hallarda Quran oxumaqla bu kecib-gedirse, demeli izahat yalniz bir curdur: ruh alemi
  • 0

#16 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 09:37 PM

QUOTE(Tunar_nl @ May 25 2007, 01:23 PM) View Post

Tunar,
men demedim ki,kimse mene danishdi men de inandim,men bashima geleni yazmisham,nece inanmiyim???Eslinde men de ruhdu,sheytandi,cindi bele sheylere senin kimi inanan deyilem,amma bu olanlardan sonra inanmiya bilmirem,sadece inanmaq istemirem...Senin dediyin hezmle,eseb pozuntusuyla,yuxuyla bagli sheyler olur,Lady demishken ayda ilde 1 defe,hansisa veziyyetde,amma menim o vaxtlar ne yuxusuzluq,ne eseb,ne de heyatda problemlerim zadim yox idi,ozum de hec vaxt qaranliqdan,cinden,sheytandan qorxan olmamisham ki,deyim belke de qorxudan olub....Bir de sen dediyin hezmle zadla bagli problem ye'qin ki,mualice yolu ile kecib geder,qur'an acdirmaqla yox....

Master,
arxasi uste yatmagi tibbi cehetden desen seninle razilasharam,amma dini cehetden Allaha dal cevirmek kimi fikirle razi deyilem,en 1-ci sebeb ele kim deyir ki,Allah goydedir??? Neye esaslanaraq deyirsen ki,uzuashagi uzananda Allaha dal cevirirem???

Sun_Set,
Cox maraqli idi,amma Allaha shukur ki,mende o dereceye gedib cixmayib yahoo.gif
  • 0

#17 Tunar_nl

Tunar_nl

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 09:40 PM

Цитата(Lady Poison @ May 25 2007, 01:52 PM) View Post

Tunar razıyam ki bir çox hallarda məs. günorta yuxularında yuxuların qarışdırılması və s. zamanı sizin dedikləriniz səbəblər tam doğrudur. Amma, bir çox paronormal hadisələr də var ki, onlara elm də izah edə bilmir unknw.gif Yəni, bu cür izahlar heç də bütün hadisələrin səbəbi kimi açıqlanmır axı...

Mence insanlar o sheylere paranormal hadiseler deyir ki, onlara hele de elmi mentiqi subutlar tapa bilmirler. O yere qeder ki elm gedir, oradek olanlar bize gore normal hadiselerdi. Shubhe elemirem ki esrler once shimshek chaxmasi insanlara paranormal hadise kimi gelirmish. Bezen de gezen paranormal hadise xeberleri insan texeyyulu mehsulundan bashqa bir shey.

Цитата(MASTER_IER @ May 25 2007, 02:02 PM) View Post

Tunar, bu hadiseler sirf ruh alemi ile baglidir. Ekser hallarda Quran oxumaqla bu kecib-gedirse, demeli izahat yalniz bir curdur: ruh alemi

Dushunmurem ki sirf ruh alemi meselesidir, burda esas idareedici orqan kimi beyinin de rolu var. Amma o da dogrudur ki, insan orqanizmi qidalandigi kimi ruhu da duzgun qidalanmalidir. Meselen hazirda ele Avropanin ozunde 100 minlerle insan yoqa ile meshgul olur ki, bunun da deyilene gore ruhun terbiyesinde, qidalanmasinda rolu var. Shubhe elemirem ki hansisa dini ayinin de ruhun qidalanmasinda rolu olmasin. Amma proses nece gedir, bu menimchun de maraqldi. Onun da deyim ki , qorxu hurku veziyyetinde hansisa bashqa din mensubiyyetchisinin biblya ve yaxud incil achdirdib oxudutdugunun ne shahidi olmusham, ne de bu barede eshitmishem.
Ruhu sarsilmish adamlara da ebes yere ruhi xeste demirler, demek ki tibb de bir elm olaraq bunu tesdiq edir.

Edited by Tunar_nl, 25 May 2007 - 09:43 PM.

• 0

#18 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 25 May 2007 - 09:48 PM

Цитата(AZ_UK @ May 25 2007, 02:37 PM) View Post

Master,
arxasi uste yatmagi tibbi cehetden desen seninle razilasharam,amma dini cehetden Allaha dal cevirmek kimi fikirle razi deyilem,en 1-ci sebeb ele kim deyir ki,Allah goydedir??? Neye esaslanaraq deyirsen ki,uzuashagi uzananda Allaha dal cevirirem???

Men bu meseleni deqiq bilmirem. Sadece esitdiyimi dedim. Eger deqiqlesdirsem sene de deyerem bu barede.

Цитата(Tunar_nl @ May 25 2007, 02:40 PM) View Post

Dushunmurem ki sirf ruh alemi meselesidir, burda esas idareedici orqan kimi beyinin de rolu var. Amma o da dogrudur ki, insan orqanizmi qidalandigi kimi ruhu da duzgun qidalanmalidir. Meselen hazirda ele Avropanin ozunde 100 minlerle insan yoqa ile meshgul olur ki, bunun da deyilene gore ruhun terbiyesinde, qidalanmasinda rolu var. Shubhe elemirem ki hansisa dini ayinin de ruhun qidalanmasinda rolu olmasin. Amma proses nece gedir, bu menimchun de maraqldi. Onun da deyim ki , qorxu hurku veziyyetinde hansisa bashqa din mensubiyyetchisinin biblya ve yaxud incil achdirdib oxudutdugunun ne shahidi olmusham, ne de bu barede eshitmishem.
Ruhu sarsilmish adamlara da ebes yere ruhi xeste demirler, demek ki tibb de bir elm olaraq bunu tesdiq edir.

Tunar, o da Qurani-Kerimin nece boyuk quvve sahibi oldugundan ireli gelir. Birde ki, Quran yegane 100% tehrif olunmadan gelib catan ilahi kitabdir. Incil tehrif olunmasaydi, onn da tesiri ola bilerdi.

AZ_UK, cine, seytana, ruha inanmamaq en azi Islami, Qurani ve Allahi inkar demekdir. Umid edirem ki, bunlar artiq sende geride qalib.
  • 0

#19 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts

Posted 25 May 2007 - 09:50 PM

Цитата(Tunar_nl @ May 26 2007, 01:40 AM) View Post

Mence insanlar o sheylere paranormal hadiseler deyir ki, onlara hele de elmi mentiqi subutlar tapa bilmirler. O yere qeder ki elm gedir, oradek olanlar bize gore normal hadiselerdi. Shubhe elemirem ki esrler once shimshek chaxmasi insanlara paranormal hadise kimi gelirmish. Bezen de gezen paranormal hadise xeberleri insan texeyyulu mehsulundan bashqa bir shey.

Sizcə el arasında "qarabasma" adlandırılan ruhlar, gözəgörünmələr, cinlər və s.-ə artıq elmi cəhətdən tam izah verilib? Barəsinə çəkilən və baxdığım bir çox sənədli filmlər hansılar ki, elmi tədqiqatlara əsaslanıb heç də bunu demir...

ok.Bir sualım daha yarandı, bütün bunları normal hadisə adlandırırsızsa, onda sizcə paronormal hadisələr hansı hadisələrdir?
  • 0

#20 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 25 May 2007 - 10:07 PM

Peyğemberimiz (s.a.s) sağ böyrü üste yatardı...Mence bunun xeyri üreye naqruzka düşmemesidir biggrin.gif
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users