Jump to content

- - - - -

Aile ve övlad

• You cannot reply to this topic
21 replies to this topic

#21 Trepsi

Trepsi

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • :

Posted 21 April 2008 - 11:00 AM

Цитата(MASTER_IER @ Apr 17 2008, 01:53 PM) View Post

Bibişkam çox yaxşı qeyd edib ki, valideyninin seçimi ilə ailə quranlar arasında xoşbəxt ailələr az deyil. Hətta mən deyərdim, sevgi əsasında qurulan ailələrdən daha çox hörmət əsasında qurulan ailələr mphkəm olur. Belə çıxmırmi ki, sevgi bir az fəlakətli hissdir?

yox sevgi felaketli hiss deyir. Men deyerdim heyatda vacib merhele ve hisslerden biridir. Lakin tek sevgi aile heyati gurulmasi ucun zemin deyil, daha dogrusu tek sevginin movcudlugu hele hec ne demek deyil. Sevgiden demezdim pillece ashagida, belke de eyni seviyyede dayanan bashga garshiligli munasibetler de vardir: hormet ( geyd etdiyiniz kimi), garshiligli destek ( bu cox vacib bir meseledir, xusuile de gadinin desteyi, bu ise cox az hallarda mumkundur, yeni adeten mecburiyyetden ireli gelir, neinki urekden), aile heyatinin chetinlik ve ozelliklerini birlikde garshilamag isteyi ve s. Shexsen men, tekce sevgi uzerinde hec bir zaman aile gurmazdim! Sevgi cox sheydir, lakin her shey deyil. Ona gore men sizinle hardasa raziyam, lakin mecburiyyetle aile heyati gurmaga omrunde razi olmaram, ovladlarima da etmerem bunu. Meslehet ise bashga mesele, aileler taniyiram ki, ogul deyir ki, aile gurmag isteyirem, tutaq ki sevdiyim giz yoxdur, ay ana, ay ata, siz mene tapin. Bu bashga mesele. Insanin yene de oz isteyi ile olan sheydir.

• 0

#22 iZbraNnAya

iZbraNnAya

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 59 posts
  • :

Posted 09 December 2008 - 10:25 PM

valideyn mutlek uwaglarina mudaxile etmelidi asasda ana ama onu ele etmek olarki uwax hec hiss etmesin secim azadligi vermek lazimdi uwaga ama 1 terefdende onu yoneltmek ve bu uwagin cox balaca yawindan bawlamalidi.her ana oz evladini yaxwi taniyir uwaginin her yaxwi ideyasinin arxasinda durmalidi ona komek etmelidi ve birde en vacibi hamimiz caliwib uwaglarimizi patriot boyutmeliyik o cox vacibdi sizi bilmirem wexsen menim ucun avropada yawayiram gelecekde uwaglarimin vetenden gopuklugunu gormek istemirem ya xocu wtobi oni vsegda gordilis wto oni iz Azerbaycana
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users