Jump to content

- - - - -

Интервью #43 - bakinka_v_NY

• You cannot reply to this topic
234 replies to this topic

#201 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 14 September 2008 - 05:17 AM

Цитата(MASTER_IER @ Sep 13 2008, 11:34 AM) View Post

Pahoooooo, gecikdim? sad.gif Ehhh. mən də sevinmişdim ki, bibişkamı görəcəm. Nətərsən qadan alım? Artıq darıxmağa başlamısan? Yoxsa, hələ isti-isti hiss olunmur?

Master,menim chox pis xasiyyetim var-bir yerde qerar tuta bilmirem.Ele teyyaredece darixmaqa bashlayiram.Azerbaycana gedende Amerika uchun,ailem uchun,Amerikaya teref gelende anam uchun,bacim ve bacim ushaqlari uchun chox darixiram
  • 0

#202 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 14 September 2008 - 05:27 AM

Цитата(Zeyd_Kamikadze @ Sep 13 2008, 02:56 PM) View Post

Duz deyirsiz bakinka mende omrumde birinci defe birisini cooox uzaqlara yola saldim,bilirsiniz en pisi ise yola salmaqa gedirsen ama onun arxasiyca ne bir el eleye bilirsen nedeki bir son defa sagol deye bilirsen.Heqiqeten de uzaqliqlar insani oldurur.
Sag selamat N.Y catdiginiz icin sevindim.Birde bakinka tek qalmaq cox pis sheymish(((( crazypilot.gif

eeeehhh...Letchik,meni kyovreltme bele cray.gif ....Bilirsenmi,ezizim,bu ayriliq bir imtahandir,hem senin,hem de "arxasiyca el eleye bilmediyin" shexs uchun...Men umid edirem ki,chetinliye baxmayaraq siz bu imtahandan alniachiq chixacaqsiniz...
  • 0

#203 Zeyd_Kamikadze

Zeyd_Kamikadze

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 1 posts
  • :

Posted 14 September 2008 - 12:47 PM

Insallah bakinka insallah.bagislayin eger sizi kovreltib uzduysem,cunku size gulmek daha cox yarasir bunu cox yaxsi bilirem,))
  • 0

#204 HIRA

HIRA

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 309 posts
  • :

Posted 26 October 2008 - 08:00 AM

Salam bakinka. Necesiz?

Aglayan qadın şekline baxmaq meni üzür...

1. Köhne şekillere baxanda hansi hissleri keçiririz?

2. Aile heyatı qurdugunuz insana "he" demek cetin olmadi ki?

• 0

#205 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 02 November 2008 - 09:53 PM

Bibişka, əzizim, necəsən? giverose.gif

Halloweni necə keçirtdiniz? smile.gif
  • 0

#206 NuRR

NuRR

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 90 posts
  • :

Posted 03 November 2008 - 05:13 PM

Evvela salam...Hiranin size unvanladigi ikinci suala benzer bir nece sual da men verim ,duzdur, belke de cox sexsi suallar kimi qebul edeceksiniz eger bele olsa cavablamasaz da men sizi anlayaram amma sorusmaq isteyirem:Sizin heyatinizi paylasdiginiz shexs azeridirmi?Bir de ki,buralardan uzaq duseceyinizi bilerekmi ona "he" demisiz?En esasi aileler qarsi cixmayibmi?(bilirem cox derine getdim deyesen amma...)..Allah sizi qorusun!...
  • 0

#207 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 06 November 2008 - 04:06 AM

Цитата(HIRA @ Oct 26 2008, 11:00 AM) View Post

Salam bakinka. Necesiz?

Aglayan qadın şekline baxmaq meni üzür...

1. Köhne şekillere baxanda hansi hissleri keçiririz?

2. Aile heyatı qurdugunuz insana "he" demek cetin olmadi ki?

Salam,HIRA xanim.Shukur Allaha,pis deyilem.Ancaq sizin daha yaxshi olmaqinizi arzulayiram.
Sizi avatarimla uzduyume chox teessuflenirem.ancaq,ve chox heyif ki,helelik bu shekil menim ehval-ruhiyeme daha uyqundur((
1. Kohne shekillere baxmaq menim sevimli meshquliyyetimdir.Sadece hissler kechirmirem,hemen gunleri bir daha yashayiram.Xatireler biri birini evez edir.Ancaq bir qeribelik var ki,bu shekiller hetta hansisa kederli bir hadiseni xatirlatsa da,tebessumle xatirlayiram,ele bil ichimde bir ishiq yanir.

2. Yox canim.Men yoldashimla 5 il bir qrupda oxumushuq.Eksine,ona "seni sevirem"i dedirmek daha chetin oldu mene lol.gif

Цитата(MASTER_IER @ Nov 3 2008, 12:53 AM) View Post

Bibişka, əzizim, necəsən? giverose.gif

Halloweni necə keçirtdiniz? smile.gif

Tural,can,yaxshiyam saq ol.
Halloweni pis kechirmedik.Menim sevimli plemyanikim o qeder konfet yiqdi ki indi bir neche ay chay ichmeye konfetimiz var)
  • 0

#208 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 06 November 2008 - 04:21 AM

Цитата(NuRR @ Nov 3 2008, 08:13 PM) View Post

Evvela salam...Hiranin size unvanladigi ikinci suala benzer bir nece sual da men verim ,duzdur, belke de cox sexsi suallar kimi qebul edeceksiniz eger bele olsa cavablamasaz da men sizi anlayaram amma sorusmaq isteyirem:Sizin heyatinizi paylasdiginiz shexs azeridirmi?Bir de ki,buralardan uzaq duseceyinizi bilerekmi ona "he" demisiz?En esasi aileler qarsi cixmayibmi?(bilirem cox derine getdim deyesen amma...)..Allah sizi qorusun!...

Gyozel xanim,salam.Verdiyiniz suallara gore ve umumiyyetle mene aid postu maraqlanib,achib oxuduqunuza gore size teshekkur edirem.Suallariniz ise ele de intim xarakter dashimir,tak chto cavab vere bilerem.
Menim heyat yoldashim azerbaycanli,azeri,azeri turku-nece siz xoshdursa ele qebul edin-yani ele ozumuzunkulerdendir.Ne yehudi deyil,ne de,oy Allah iraq elesin o birisilerden.)). Yox ,ezizim,biz aile qurarken hele xaricin qapilari uzumuze achilmamishdi ve men ne vaxtsa amerikada yashayacaqimi hech aqlima da getirmezdim...belke de temadan bir az uzaqlashiram,amma...o zamanlar men daha chox patriot idim.Yoldashim "Amerikanin sesi" radiosuna qulaq asanda aciqim tutrdu-sondur!O provakatorlara qulaq asmaq ozu bele ayibdir!-deyirdim....)))
Ailem kochmeyimize qarshi chixmadi(yoldashimin valideynleri artiq rehmete getmishdi),chunki biz ele de cavan ushaqlar deyildik artiq)))
Allah bizim milleti qorusun!!!
  • 0

#209 NuRR

NuRR

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 90 posts
  • :

Posted 06 November 2008 - 05:07 PM

Цитата(bakinka_v_NY @ Nov 6 2008, 07:21 AM) View Post

Gyozel xanim,salam.Verdiyiniz suallara gore ve umumiyyetle mene aid postu maraqlanib,achib oxuduqunuza gore size teshekkur edirem.Suallariniz ise ele de intim xarakter dashimir,tak chto cavab vere bilerem.
Menim heyat yoldashim azerbaycanli,azeri,azeri turku-nece siz xoshdursa ele qebul edin-yani ele ozumuzunkulerdendir.Ne yehudi deyil,ne de,oy Allah iraq elesin o birisilerden.)). Yox ,ezizim,biz aile qurarken hele xaricin qapilari uzumuze achilmamishdi ve men ne vaxtsa amerikada yashayacaqimi hech aqlima da getirmezdim...belke de temadan bir az uzaqlashiram,amma...o zamanlar men daha chox patriot idim.Yoldashim "Amerikanin sesi" radiosuna qulaq asanda aciqim tutrdu-sondur!O provakatorlara qulaq asmaq ozu bele ayibdir!-deyirdim....)))
Ailem kochmeyimize qarshi chixmadi(yoldashimin valideynleri artiq rehmete getmishdi),chunki biz ele de cavan ushaqlar deyildik artiq)))
Allah bizim milleti qorusun!!!

Amin!Bakinka,men size oz tesekkurumu bildirirem ona gore ki,suallarimi cavabsiz qoymadiniz...Bir de ki,Bakinka,mene qeribe geldi yazmisiniz:Menim heyat yoldashim azerbaycanli,azeri,azeri turku-nece siz xoshdursa ele qebul edin-yani ele ozumuzunkulerdendir.Ne yehudi deyil,ne de,oy Allah iraq elesin o birisilerden.)EZIZ BAKINKA,MASTERIN BIBISKASI.siz bunu bir az daha aca bilersinizmi?yeni sorusmaq isteyirem ki, siz beyem genc qizlarin ve ya genc oglanlarin azeri olmayanlarla(yeni deyek ki,turk,rus, ya da ki ingilis) aile heyati qurmasina nece yanasirsiniz?..Allah amaninda...
  • 0

#210 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 07 November 2008 - 01:20 AM

Цитата(NuRR @ Nov 6 2008, 08:07 PM) View Post

Amin!Bakinka,men size oz tesekkurumu bildirirem ona gore ki,suallarimi cavabsiz qoymadiniz...Bir de ki,Bakinka,mene qeribe geldi yazmisiniz:Menim heyat yoldashim azerbaycanli,azeri,azeri turku-nece siz xoshdursa ele qebul edin-yani ele ozumuzunkulerdendir.Ne yehudi deyil,ne de,oy Allah iraq elesin o birisilerden.)EZIZ BAKINKA,MASTERIN BIBISKASI.siz bunu bir az daha aca bilersinizmi?yeni sorusmaq isteyirem ki, siz beyem genc qizlarin ve ya genc oglanlarin azeri olmayanlarla(yeni deyek ki,turk,rus, ya da ki ingilis) aile heyati qurmasina nece yanasirsiniz?..Allah amaninda...

desem tam normal baxiram,vallah bir az yalan soylemish olaram.isteyerem ki,menim ovladim,bacim ve qardashim ushaqlari oz milletimizin numayendesile aile qursun.Ancaq bu o demek deyil ki bizim milletde hamisi yaxshidir.Podonok ele her milletde podonokdur.Eger iki muxtelif milletlerden olan genc biri birini esil mehebbetle sevirlerse,din,milliyet,adet-enene sohbeti onlara mane olmursa ve biri birinin "kokune" hormetle yanasha bilirlerse,men bele genclere ancaq xoshbext olun deyerem!
  • 0

#211 Мескалин

Мескалин

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • :

Posted 07 November 2008 - 12:05 PM

Цитата(Realium @ Mar 16 2008, 06:49 PM) View Post

Qürbətdə yaşamasına baxmayaraq bakinka_v_NY ürəyi Vətənlə döyünən əsil azəri xanımıdır. Burada ona olan və sizi maraqlandıran bütün suallarınızı verə bilərsiniz.

lol.gif cox gözel deyilib,amma ne faydasi,menasizdir!
bakinka:- sene bir sualim var-
Vetene olan hisleri pozub,yeni hisler axtarırsan?,yoxsa o hislerle dolaşıb,oxşar bir hisler axtarışındasan?
ne itirdin?
ne elde etdin?
elde etdiyin,itirdiyinden giymetlimi oldu?
  • 0

#212 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 10 November 2008 - 08:40 AM

Цитата(Мескалин @ Nov 7 2008, 03:05 PM) View Post

bakinka:- sene bir sualim var-
Vetene olan hisleri pozub,yeni hisler axtarırsan?,yoxsa o hislerle dolaşıb,oxşar bir hisler axtarışındasan?
ne itirdin?
ne elde etdin?
elde etdiyin,itirdiyinden giymetlimi oldu?

Tekce Vetene deyil,umumiyyetle hissleri pozmaq olurmu?Olsaydi nece gyozel olardi...O qeder meni aqridan pozulmali hisslerim var ki...Vetenimi ise men chox sevirem,bu temteraqli soz deyil...Onun menfisi aqridir,musbeti sevindirir,eyrisine esebileshirem,duzune shadlaniram...adini gereksiz siyahilarda gorende pert oluram,sesi yukseklerden gelende qururlaniram...ve bu hisslerime alternativ hiss axtarmiram.
Itkim ele de boyuk deyil.Sadece doqmalarimin bezisinden bir az uzaq dushmushem,her hefte,her ay gorushe bilmirem.Amma her yay 1 ay mutleq Azerbaycanda sevdiklerimle kechirirem.
az shey elde etmemishem.choxsu shexsi olduqu uchun sadalamayacaqam.Amma bir sheyi deyim-esil demokratiyanin ne olduqunu,qanunlarin nece ishlediyini burada gordum.
...beli,elde etdiyim itirdiyimden qiymetlidir. imhappy.gif
  • 0

#213 Мескалин

Мескалин

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • :

Posted 10 November 2008 - 07:24 PM

Цитата(bakinka_v_NY @ Nov 10 2008, 11:40 AM) View Post

Tekce Vetene deyil,umumiyyetle hissleri pozmaq olurmu?Olsaydi nece gyozel olardi...O qeder meni aqridan pozulmali hisslerim var ki...Vetenimi ise men chox sevirem,bu temteraqli soz deyil...Onun menfisi aqridir,musbeti sevindirir,eyrisine esebileshirem,duzune shadlaniram...adini gereksiz siyahilarda gorende pert oluram,sesi yukseklerden gelende qururlaniram...ve bu hisslerime alternativ hiss axtarmiram.
Itkim ele de boyuk deyil.Sadece doqmalarimin bezisinden bir az uzaq dushmushem,her hefte,her ay gorushe bilmirem.Amma her yay 1 ay mutleq Azerbaycanda sevdiklerimle kechirirem.
az shey elde etmemishem.choxsu shexsi olduqu uchun sadalamayacaqam.Amma bir sheyi deyim-esil demokratiyanin ne olduqunu,qanunlarin nece ishlediyini burada gordum.
...beli,elde etdiyim itirdiyimden qiymetlidir. imhappy.gif

)))))))))his itirmemish.nece bilesenki?
bilirsen.men ushag olarken mexlemizde bir agac vardi,biz hemishe onun altinda oturardig,
Hem gizlar hemde oglanlar,men o vaxtlar o agacin altinda oturarken coxlu hisler kecirmishdim.
Boyuyende men o agaca baxanda usgagligda kecirdiyim hisleri kecirirdim.
Ve dir gun o agaci kesib onun yerinde gara6 goydular,sen bilirsen men ne hisler kecirirdim?
Sanki o agaci deyil,menim hislerimi kesirdiler.............
indi o agac yoxdur,ve men artig ushagligda o agacin altinda kecirdiyim hisleri itirdi.
Bil sende orda olsan veten hislerini unudacagsan!
  • 0

#214 slav_fgod

slav_fgod

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 62 posts
  • :

Posted 10 November 2008 - 08:49 PM

Salam xanim. Suala kecmemisden evvel onu qeyd edim ki, forumda bir coxlarinin intervusunu oxumusam, amma dunyagormus birinin intervusunu oxumaq (baxmayaraq ki, 11 sehifenin hamisini oxumaga vaxtim olmadi blush.gif ) hem cox ferqli, hem de cox maraqli oldu.
Sualim: yas kecdikce sevgi azalir, itir, ya da ovladlarin timsalinda sekil deyisir deyirler, bes sizin ailenizde nece hele de bir-birinize qarsi olan o sevgini qoruyub saxlaya bilmisiniz? Beledirse sirrini bilmek olar nece?
  • 0

#215 Мескалин

Мескалин

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • :

Posted 11 November 2008 - 11:42 AM

slav_fgod
oxudugunuzu bildirdiniz amma oxumıgınızı gordöm))))))))))))
O deyirki-mənim hislerim itmir,hisler itməyən halda sevgini goruyub saxlamaga nə var ki?))))))))))))
  • 0

#216 slav_fgod

slav_fgod

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 62 posts
  • :

Posted 11 November 2008 - 05:55 PM

Цитата(Мескалин @ Nov 11 2008, 02:42 PM) View Post

slav_fgod
oxudugunuzu bildirdiniz amma oxumıgınızı gordöm))))))))))))
O deyirki-mənim hislerim itmir,hisler itməyən halda sevgini goruyub saxlamaga nə var ki?))))))))))))

Meskalin, niye sindirirsan ki, adam novicok olanda onu sindirmaq lazimdi blush.gif
Dedim axi yazilarin evvelin oxumusam, hamisini oxumamisam axi... Narahat olma onsuz da cavab yazan olmadi cray.gif
  • 0

#217 Мескалин

Мескалин

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • :

Posted 13 November 2008 - 08:18 AM

Цитата(slav_fgod @ Nov 11 2008, 08:55 PM) View Post

Meskalin, niye sindirirsan ki, adam novicok olanda onu sindirmaq lazimdi blush.gif
Dedim axi yazilarin evvelin oxumusam, hamisini oxumamisam axi... Narahat olma onsuz da cavab yazan olmadi cray.gif

olacag,sadece burda cox sakitcilikdir,xarda olsada gələcək,ve cavablandıracag! bu iki saylik cox xoşuma gelir.......)dance.gif unknw.gif
  • 0

#218 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 14 November 2008 - 03:53 AM

Цитата(Мескалин @ Nov 10 2008, 10:24 PM) View Post

)))))))))his itirmemish.nece bilesenki?
bilirsen.men ushag olarken mexlemizde bir agac vardi,biz hemishe onun altinda oturardig,
Hem gizlar hemde oglanlar,men o vaxtlar o agacin altinda oturarken coxlu hisler kecirmishdim.
Boyuyende men o agaca baxanda usgagligda kecirdiyim hisleri kecirirdim.
Ve dir gun o agaci kesib onun yerinde gara6 goydular,sen bilirsen men ne hisler kecirirdim?
Sanki o agaci deyil,menim hislerimi kesirdiler.............
indi o agac yoxdur,ve men artig ushagligda o agacin altinda kecirdiyim hisleri itirdi.
Bil sende orda olsan veten hislerini unudacagsan!

O aqaci kesmekle sen hisslerini,xatirelerini itirmedin ki.Sen indi de o qaraji,yani o aqacin yerini gorende ushaqliqini xatirlayirsan,ancaq bayaqki xosh xatireye indi huzun,bir az da urek aqrisi qatilib...Men 3 ildir ki atami itirmishem.Ancaq onun mudrik ve mezeli sozleri evimizde her gun xatirlanir.Mudrik sozleri bizi dushundurur,mezeli sozleri guldurur,ancaq bu gulushumuzde bir huzun var...
...Men az muddet deyil ki xaricdeyem.Baxdiqim filmler Azerbaycan film ve tamashalari,dinlediyim yalniz Azerbaycan musiqisidir.Ve her yayida men hesretle gyozleyirem,chunki Vetene gelirem,chunki veten hissi hele mende unudulmayib.
  • 0

#219 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 14 November 2008 - 04:19 AM

Цитата(slav_fgod @ Nov 10 2008, 11:49 PM) View Post

Salam xanim. Suala kecmemisden evvel onu qeyd edim ki, forumda bir coxlarinin intervusunu oxumusam, amma dunyagormus birinin intervusunu oxumaq (baxmayaraq ki, 11 sehifenin hamisini oxumaga vaxtim olmadi blush.gif ) hem cox ferqli, hem de cox maraqli oldu.
Sualim: yas kecdikce sevgi azalir, itir, ya da ovladlarin timsalinda sekil deyisir deyirler, bes sizin ailenizde nece hele de bir-birinize qarsi olan o sevgini qoruyub saxlaya bilmisiniz? Beledirse sirrini bilmek olar nece?

Цитата(slav_fgod @ Nov 11 2008, 08:55 PM) View Post

Salam.Diqqetinize gore chox minnetdaram.Ve sualinizi bir az gec cavablandirdiqim uchun uzur isteyirem.Sebeb:
1-Vaxt meselesi
2-Duzu bilmirdim nece cavab verim.Dushundum bu yashimda da men oz sevgimden danishsam,dushuneceksiniz ki,bu insan ozunu ideal qeleme vermeye chalishir.Ancaq,vallah ele deyil.Menim de ozume gore chatishmayan,menfi cehetlerim var.Amma sevgi,aile menimchun heqiqeten de muqeddesdir.Biz yoldashimla tam biri birimizin eksiyik,her bir sheyde.Ancaq bizim xoshbext ailemiz var,biz biri birimizi indiyedek sevirik.Yox,yash kechdikce sevgi azalmir(men ozumuzden deyirem).Belke de bir az sheklini deyishir demek olar,ancaq ovladlarin timsalinda yox.Axi ovlada olan mehebbet bashqadir,sevgiliye olan mehebbet bambashqa.Yash kechdikce o sevgi imtahanlardan chixir ve bir nov arxayinlashirsan-o sevgi artiq daim seninledir,o sevgi berkden-boshdan chixib.Sevgini daim qoruyub saxlamaq uchun qarshiliqli hormet ve anlayish olmalidir.Ve bir de....indi "mutereqqi" fikirli gencler meni geride qalmish adlandirib "dasha basacaqlar" lol.gif .....qadin gerek QADIN olduqunu unutmasin,evde boyuk kishini hesab etsin,kishiye nisbeten 50% artiq guzeshte getmeyi bacarsin.Men demirem ki qadin muti olsun,kole olsun.Yox,sadece qadin unutmamalidir ki AILE adli ocaqin istisini esasen o yaradir...Bax bu da menim sirrim...Az qala ushaqliqdan ta indiyedek bunlari daim mene ve bacilarima oyreden,basha salan,beynimize yeriden ANAMA minnetdaram! heart.gif
  • 0

#220 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 14 November 2008 - 04:25 AM

Цитата(Мескалин @ Nov 11 2008, 02:42 PM) View Post

Yox,hormetli Meskalin,sevgini qoruyub saxlamaq o qeder de asan deyil.Asan olsaydi bu qeder sevib evlenen aileler daqilmazdi.Size daim sizinle olan sevgi arzulayiram.Men ise bunlari xoshlayiram yes.gif imhappy.gif
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users