Jump to content

- - - - -

Интервью #46 - Namelum_mikrob

• This topic is locked This topic is locked
124 replies to this topic

#41 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 03 April 2008 - 05:24 PM

Цитата(MASTER_IER @ Apr 3 2008, 01:16 AM) View Post

Namka, təsəvvür elə ki, o pendir Azərbaycanda artıq kiloqramla satılır smile.gif Böyük dəmir qablarda olur smile.gif

Namka, Danimarkada Azərbaycanlıların birləşdiyi cəmiyyət zad var? Varsa, fəaliyyəti nə yerdədi? Nə işlər görüblər?

Master onda o buradan deyil. men demir qabda o pendirden hec gormemishem. amma Azerbaycanda her shey olar.

he cemiyyetler var bir 5dene olar biride atamindi amma bele baxanda ele biri atamkida biride bashqa adada biri var aktiv ishleyen. o biriler adi var. XOcalini Novruzu danimarkalilara gosteirik. musteqillik gunumuzu qeyd edirik. bacardigimiz qeder olkeden hec bir yardim almadan oz xerclerimizin hesabina bacardiqca tebligat apaririq. bizim cemiyyet 1ildi ishleyir artiq cox ishler gormushuk olkeden hec bir yardim almadan oz hesabimiza. Copenhagen professrlari, psixoloqlari ile elaq qurmushuq daha boyuuk planlarimiz var. Allah komeyimizde olar Inshallah. imhappy.gif

Цитата(Realium @ Apr 3 2008, 01:02 AM) View Post

Mikuş, Danimarka və ən əsas da danimarkalıların düşüncəsində Azərbaycan necə bir ölkədir? Ümumiyyətlə, məlumatları varmı?

Umumiyyetle Azerbaycani tanimirlar indi indi tebligat gedir tanitdirmaga calishiriq.amma universitet, yuksek tehsil alan insanlarin belke 40 faizi taniyir. amma umumi gotursek ehalinin 10% taniyar belke.

Melumati olanlarin bildiyide odurki kecmish sovet olkesi, qafqazda, Xezerin sahilin neft "bazasi" kimi taninir .
  • 0

#42 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 03 April 2008 - 09:15 PM

Allah köməyinizdə dursun, Namka.

Danimarkanın Qarabağ mövzusunda, "erməni soyqırımı"nda mövqeyi nədir?
  • 0

#43 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 03 April 2008 - 10:12 PM

Цитата(MASTER_IER @ Apr 4 2008, 12:15 AM) View Post

Allah köməyinizdə dursun, Namka.

Danimarkanın Qarabağ mövzusunda, "erməni soyqırımı"nda mövqeyi nədir?

Cox sag ol Masteri cemimizin yardiminda dursun.
neutraldilar. muharibe oldugunu bilirler amma derinlikleri bilmirler meselen ermeni yalanci fakt cixartsa deyecek he duzdu. yeni melumatlari yoxdu. amma Azerbaycanin terkib hissesi kimi taniyirlar.

cox uzun yaza bilerdim amma qisa bir shey yazim tarix kitabimda qedim ermenistan var o hec. eramizdan evvel 1800ci illerde armanizavrlarla dinozavrlar yashayib. smile.gif

ne ise bezi kitablarda Stalin pislenir ve Qarabagi ermenilerden alib azerilere verdiyi gosterilir, bashqa bir kitabdada Josef Stalini Bakili kimi qeleme verilir lol.gif day ozun burdan hesabla. Elbetdeki ermenilerin eli var bu ishlerde. lobbileri cox guclu cunki amerikada ve fransadaki lobbilerinden yardim alirlar. biz ise mashimizin cuzi hissesini ayrirriq bu ishe. hesaba alsaq ki mashimizin az bir hissesi ile 1ilde bu qeder ish gormushuk eger dovletden guclu destek alsaq neler ederik.

Stalinin bakidan olmadigi ve gurcu oldugunu hami bilir burda bu kitabin yazmagina baxmayaraq. fool.gif

Edited by Namelum_mikrob, 03 April 2008 - 10:12 PM.

• 0

#44 bakinka_v_NY

bakinka_v_NY

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • :

Posted 04 April 2008 - 02:19 AM

Niye mehz "mikrob"? Xasiyyetine uyqundurmu ya bashqa sebeb var?
  • 0

#45 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 04 April 2008 - 06:18 AM

Hee deme day hayif o mikrofdan ki agzini achib danishmirdi smile.gif) Gelen defe ele ele ki rahat olasan wink.gif

-Mikush Bakiya gelende sene edile bilecek en xosh surpriz ne ola biler?
  • 0

#46 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 04 April 2008 - 02:27 PM

Цитата(sensitive @ Apr 4 2008, 09:18 AM) View Post

Hee deme day hayif o mikrofdan ki agzini achib danishmirdi smile.gif) Gelen defe ele ele ki rahat olasan wink.gif

-Mikush Bakiya gelende sene edile bilecek en xosh surpriz ne ola biler?

baji o meni hec vaxt hec yere tek qoymur urek, tek qoysada gordunde yanimda padruqam ozude arxamca gelir. menim tek gezmeyim budu.

En xosh surpriz dostlarimin menim ucun bir parti hazirlamaqlari olar butun sevdiyim deyib gulduyum haminin orda olmasini isterdim, eylenceden, qonshulardan, dostlardan, qohumlardan, ancaq cavanlar elbetdeki. yeni deyib gulub yeyib icib kef etmek. bir gunu ozume ayirardim. oydaaaaaaaaa kim eder bele bir sheyi menim ucun cray.gif
  • 0

#47 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 04 April 2008 - 02:34 PM

Цитата(bakinka_v_NY @ Apr 4 2008, 05:19 AM) View Post

Niye mehz "mikrob"? Xasiyyetine uyqundurmu ya bashqa sebeb var?

herden deliliyim tutur, herden zarafatla merdimazarliq edirem dostlarimla, merdimazarliq deyende prikola tuturam. herden xetrime deyeni ele aciliyiram deymishi dura dura kali tokulur. ne qeder guluremse bir o qederde ters sifetim var.

Mikrob ise bilmirem yadindadisa bir ara Zaraza ile Virus adli userler var idi. Delide deyesen sohbetimizde idi. evveller sadece Namelum idim. he bir gun sohbet edirdik.ya Zaraza yada Virus deqiq xatirlamiram qayitdiki ne gozel kompanyadieee Namelum, Deli, Zaraza, Virus bir mikrobumuz catmir. dedim ele ozum olaram Mikrob hec narahat olma o gun bu gundu mikrob olaraq qalmisham. tease.gif dance3.gif
  • 0

#48 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 04 April 2008 - 02:50 PM

Həyat səndən nəyi alıb və məhz onun əvəzində nə verib?
  • 0

#49 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 04 April 2008 - 04:37 PM

Цитата(MASTER_IER @ Apr 4 2008, 05:50 PM) View Post

Həyat səndən nəyi alıb və məhz onun əvəzində nə verib?

Oydaaaa master yarali yerim budur.

Heyatda cox eziyyetler gormushem. texmini 14 yashdan sonra cehenneme donmushdu heyatim ailede problemler var idi bankrot olduq bakida pis veziyyetde idik cixish yolu getmek idi.Allah boyukdur Allaha min shukur dualarimizi eshitdi ve bize qapilarini acdi, komeyimizde oldu..

Heyat menden ne alib. duzunu deyecem.

ilk defe menden aldigi bu olub ki, men Bakida yashayanda 9cu sinifde oxuyurdum, sonra bezi problemler uzunden cixdim en sevdiyim mektebden ve bashqa bir mektebe adim yazildi ozum getmedim. yalanci atestatda aldilar verdiler amma neyime lazimdi. Heyat menden mekteb illerinin en shirin ani 10cu 11ci siniflerimi aldi amma son zengimize getdim.

evveller etrafimda cox dostlarim var idi, hamisi elene elene geldi cemi 4du qalmishdi bu il onlarda elende cemi 1i qalib guvendiyim insan.menim pis xasiyyetim var hamiya guvenirem sonrada qelbim tez qirilir.. hec birinden elaqemi kesmemishem sadece sehv hereketlerini gordum haqsizliq gordum, istifade olundugumu gordum, ve hemin adamlardan uzaqlashdim. qelbi sindiran insanlara bir soz demirem sessiz cekilirem qiraga sadece ve birde gorurlerki etraflarinda artiq yoxam.
bele dostlari almagi yaxshidi amma evezinde insanlari mene tanidir heyat.

sonra Vetenimi, evimi, eshiyimi, qohumlarimi, dostlarimi aldi elimden, sevdiyim insandan uzaqlashdirdi. evezinde siginmaga yer verdi ve pul qazanmaga imkanlar yaratdi. indi bir barmaq cirtmasi ile istediyim her sheyi elde edirem. istediyim firmadan istediyim her sheyi ala bilirem. evveller neyese baxim isteyirdim ve ozduyumde hemishe arzu edirdimki goren ne vaxt men dukana gedecem hec neyin qiymetine baxmadan beyendiyim her sheyi alacam amma Allaha shukur indi bu imkanlarin hamisi var mende amma Azerbaycandan uzagam. qohumdan uzagam, dostum demek olarki yoxdu.

Azerbaycani, qohumlari, sevgilimi, dostlarimi aldi evezinde maddi durumumu duzeltdi.

Allahima yenede bu gunku gunume gore min shukur. Allahin komeyi ilede itirdiyim her sheyi geri qazanmaga calishiram. Allah hamimizin komeyinde olsun.
  • 0

#50 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 05 April 2008 - 10:47 AM

Namka, səni kövrəltdiyim üçün üzr istəyirəm, amma eyni zamanda səmimi etiraflar üçün təşəkkür edirəm. (sitat: Space kanalinda Etiraf verilisinin aparicisi İlham)

Hər zaman ətrafdakı bir çox insan maddi imkanı yaxşı olan insanın ətrafında cəmləşmək istəyir. İnsandan istifadə halları çoxalır. Bu andan sonra etibar edə biləcəyin dost qazana biləcəyinə inanırsanmi?
  • 0

#51 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 06 April 2008 - 11:24 AM

Цитата(MASTER_IER @ Apr 5 2008, 01:47 PM) View Post

Namka, səni kövrəltdiyim üçün üzr istəyirəm, amma eyni zamanda səmimi etiraflar üçün təşəkkür edirəm. (sitat: Space kanalinda Etiraf verilisinin aparicisi İlham)

Hər zaman ətrafdakı bir çox insan maddi imkanı yaxşı olan insanın ətrafında cəmləşmək istəyir. İnsandan istifadə halları çoxalır. Bu andan sonra etibar edə biləcəyin dost qazana biləcəyinə inanırsanmi?

Master men gorduyumu gormushem ona gorede dost axtarmiram, yaxshi "kruq" sece bileremki hansiki oturub deyib icib gulesen.

guvendiyim insanlar anam bacim nishanlim, 1denede padruqam var qurtardi. imhappy.gif
  • 0

#52 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 06 April 2008 - 08:36 PM

Tək qalanda nə haqqında düşünürsən?
  • 0

#53 Alice In Chains

Alice In Chains

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts
  • :

Posted 07 April 2008 - 10:14 AM

hec depresiyaya dusmusen ve ya intihar haqqinda dusunmusen?
  • 0

#54 Le Chevalier

Le Chevalier

Посетитель

• Посетители
  • PipPip
  • 57 posts
  • Time Online: 5m 13s

Posted 07 April 2008 - 01:17 PM

за что вы любите этот форум?smile.gif
  • 0

#55 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 07 April 2008 - 05:31 PM

Цитата(Le Chevalier @ Apr 7 2008, 04:17 PM) View Post

за что вы любите этот форум?smile.gif

ranwe obajala, 6ac tak cebe. prosta privkla. unknw.gif

Цитата(nirvana_666 @ Apr 7 2008, 01:14 PM) View Post

hec depresiyaya dusmusen ve ya intihar haqqinda dusunmusen?

dushmushem, intiharida dushunmushem, heyatimdanda bezmishem. Mualicede almisham, psixoluqada getmishem. Allaha shukur indi yaxshiyam, planlarimda yavash yavash heyata kecir, uzumde gulur. Allah mene sebr verir. sebr her derdin dermanidi.

Цитата(MASTER_IER @ Apr 6 2008, 11:36 PM) View Post

Tək qalanda nə haqqında düşünürsən?

tek qalanda her shey dushunurem, bashlica nishamlimla meni gelecek heyatimizi, planlarimizi, anam atami, bakini. baki ucunde qurdugum planlari. Alllah qoysa her shey duzeler, planlarim heyata kecer. Inanirsan herden Qarabagla Cenubi Azerbaycani, Zengezuruda fikirleshirem . shout.gif Birleshmeklerini isteyirem.

Edited by Namelum_mikrob, 07 April 2008 - 05:29 PM.

• 0

#56 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 07 April 2008 - 05:38 PM

İnşallah arzun həyata keçər.

Xarici və yerli telekanallarda daimi izləyicisi olduğun proqramlar varmı? Varsa, adları və mövzuları nədi?
  • 0

#57 Alice In Chains

Alice In Chains

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts
  • :

Posted 08 April 2008 - 07:27 AM

eger sirr deyilse deye bilersiz sizi depresiyaya salan sebeb nedi ???
  • 0

#58 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 08 April 2008 - 10:38 PM

Цитата(nirvana_666 @ Apr 8 2008, 10:27 AM) View Post

eger sirr deyilse deye bilersiz sizi depresiyaya salan sebeb nedi ???

en Boyuk sebeb xaricde, qohum, dostlardan uzaq olmagim. Sevdiyim shexsden uzaq olmagim. nacistlerle uzleshmeyim, yerli dilde butun gunu danishib oz dilime hesret qalmagim, oz milletime hesret qalmagim, qishda gunesh uzu gormemeyim, yayda yeteri qeder gunesh enerjisi ile isine bilmemeyim, butun gunu yagishli-ciskinli havada olub, qaranliq buludlu havadan bezmeyim. ve yerli milletin yuxaridan ashagi baxmagi. daha sadalayaram yadima dushdukce.

Цитата(MASTER_IER @ Apr 7 2008, 08:38 PM) View Post

İnşallah arzun həyata keçər.

Xarici və yerli telekanallarda daimi izləyicisi olduğun proqramlar varmı? Varsa, adları və mövzuları nədi?

Cox sag ol Master.

bele yerli telekannalarda xeberleri ve dokumental filimlere baxiram. tvyle cox aram yoxdu. hemde cox vaxtim yoxdu oturub tvye baxmaga.

birde kanald de menekshe ile halile baxiram 6ci gunler. smile.gif
  • 0

#59 Alice In Chains

Alice In Chains

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts
  • :

Posted 09 April 2008 - 12:01 PM

ateistlere munasibetiniz ?

P.S. bura xahis edirem mene olan munasibetinizi yazmayin .obyektiv olun:)

bes mene munasibetiniz necedi? blum.gif
  • 0

#60 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 09 April 2008 - 06:48 PM

Цитата(nirvana_666 @ Apr 9 2008, 03:01 PM) View Post

ateistlere munasibetiniz ?

P.S. bura xahis edirem mene olan munasibetinizi yazmayin .obyektiv olun:)

bes mene munasibetiniz necedi? blum.gif

ateistlere munasibetim yaxshidi, cunki ozum ateist bir olkede yashayiram, etrafim doludur ateistle, tanishlarim, bize gelib geden ateistlerde var ki heqiqeten insandirlar. fanatiz muselmanlardansa o ateist insanlari ustun tuturam.

bunu hecde sene gore yazmiram. menim forumda yazdiqlarimi oxusan gorersen. SENE MUNASIBETIMI SENIN HAQDA FIKIRLERIMI YAZACAM VE SONACAN OXUSAN COX SHAD OLARDIM. VE SON NETICENI BILDIRSEN SEVINERDIM.

Sene geldikde ise. Sene bir insan kimi normal baxiram. basha dushurem 18 yashin var indi qanin qayniyan vaxtidi. azadliqdan dem vurub dine qarshi cixirsan. Amma sene bir soz deyim, ne "AZADLIQ" nede "ATEISTLIK" Islamla mubarize demek deyil. men bir sheyi anlamiram sen niye bizlerle danishanda sanki muharibe elan edirsen. menim ateist tanishlarim var hansiki muselmanlara hormet edir, onlarin secimlerine, heyat yashayishlarina hormet edib anlayishli qebul edirler, hetda coxu hetda hamisi deye bileremki burada cekilen karikatura qarshi idiler. ve karikaturani qebul etmirdiler cunki dinden elave bu cekilen karikatur hansisa insanlarin menliyine toxunub, tehqir olunmushdular.

Sen ateistliyide anlamirsan. ateistlik gozel bir sheydi. Ateistlik insana insan olduguna gore hormet qoymaqdir, hec kimin huququnu tapdalanmamagdir. insanin secimine hormet etmekdi. onun secdiyi dine baxmayaraq insanligina gore hormet etmek, onun inanclarina hormet etmekdir. amma sen heleki agresiv davranirsan hamiya qarshi cixirsan ve hormetle danishdigini gormurem. xatirlayirsansa evlilik haqda yazdigini anlayishli qebul etmishdim amma sen get gede aqressivleshdin ve hardas yazdinki UNLIKE U. men o soze qeti fikir vermirem. basha salmaga calishdim anlamadin amma anlayishli qebul ede bilerdin. men demirdimki get namaz qil dine don. felan filan. men ozumde hec dindar deyilem amma Islama, Allaha secde edenlere hormet edirem. o onlarin secimidi. tehqir etmeye hec birimizin ixtayirimiz yoxdu

Azerbaycana ve Azerbaycanlilara nifretine geldikde. Mene maraqlidi bu torpaq sene ne edib??? niye nifret edirsen?? senki bu torpagin uzerinde gezirsen??? Azerbaycanlilar ne edib sene? niye nifret edirsen??? men azeriyem, sene ne pisliyim deyib?? niye mene nifret edirsen?? niye yoldan kecenlere nifret edirsen? hansiki sene deyib toxunmurlar? niye seni sevenlere nifret edirsen? yoldan kecenler, mene, sevdiklerin, seni sevenler hamimiz Azerbaycanliyiq. sen Azerbaycanlilara nifret edirem demekle bizede nifret etdiyini deyirsen. bu cemiyyete nifret edirem demekle bizede nifretini bildirirsen. biz bu cemiyyetin uzvleriyik.

Sene Satanist deyerdim, amma satanistde deyilsen. Satanistlikde insan dunyanin merkezindedi, her bir insan ozluyunde Allahdir. ve satanistler heyatda zovq alir, bu gunleriyle yashayirlar, heyatdan zovq alan insan sevmeyi bacaran insandir. amma sende sevgi gormurem. Belke ozun dushunesen niye bele agresivsen??? mence incime senin psixoluqun komeyine ehtiyacin var. psixoloqun komeyine ehtiyacin var demekle seni ruhu xeste adlandirmiram, her bir insanin psixoluqun komeyine ehtiyaci ola biler nece ki menimde ehtiyacim var idi.

sene meslehetim etrafindaki insanlara gulumsemeyi oyren ve onlarin heyat terzlerine hormet etmeyi oyren. agresivlikden uzaq ol. her cemiyyetde problemler var her bir cemiyyetede pis ve yaxshi insanlar var. buna gore oz milletine nifret etme. sen evdede yeqinki valideynlerinle agressiv davranirsan. AGRESIV OLDUGUNA GORE SENE ARTIQ HEC BIR SOZ YAZMIRAM FIKIR VERIRSENSE. sadece oxuyub kecirem. bu senin secimindir. agresivlik en birinci seni curudur bunu bil. biz forumda baxiriq yazdiqlarina 1saat tutaqki esebleshirik cixib gedirik amma sen ozun daxilinde o kinle qalirsan. kimin eziyyet cekdiyini sen menden yaxshi bilirsen.

sene heyatda ugurlar arzulayiram. bir azda insanlara qarshi anlayishli olmagini.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users