Jump to content

- - - - -

Интервью #39 - sapsan

• You cannot reply to this topic
208 replies to this topic

#81 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts
  • Time Online: 9h 32m 19s

Posted 12 September 2008 - 05:12 AM

Цитата(MASTER_IER @ Sep 11 2008, 05:45 PM) View Post
Qaqa, sənə nə sual verim? smile.gif

smile.gif qızlar haqda suallar versən yaxşı olar..

• 0

#82 MASTER_IER

MASTER_IER

Master of Eylence.AZ

• Новенькие
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,243 posts
  • :

Posted 13 September 2008 - 08:22 AM

Цитата(sapsan @ Sep 12 2008, 08:12 AM) View Post

Həəəəəəəəə... smile.gif Heç qızlara sataşmısan? Əgər sataşmısansa, bu əməlinə necə haqq qazandırırsan? Sataşmamısansa, niyə sataşmamısan? Get sataş, sonra gəl 1-ci suala da cavab ver. smile.gif
  • 0

#83 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 15 September 2008 - 05:36 AM

Цитата(MASTER_IER @ Sep 13 2008, 12:22 PM) View Post

Həəəəəəəəə... smile.gif Heç qızlara sataşmısan? Əgər sataşmısansa, bu əməlinə necə haqq qazandırırsan? Sataşmamısansa, niyə sataşmamısan? Get sataş, sonra gəl 1-ci suala da cavab ver. smile.gif

o qədər sataşmışam ki, heç sayını-hesabını bilmirəm.. smile.gif) tələbəlik vaxtında qaldı sataşmaların bütünü..
bu əməlimi çox gənc olmağıma bağlayıram.. bəzən qızların geyimləri, bəzən qızların özlərini ifrat sərbəst aparmaları, bəzən isə sadəcə şiltaqlıq eləmək həvəslərim vadar edirdi məni buna.. smile.gif)

• 0

#84 NuRR

NuRR

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 90 posts
  • :

Posted 15 September 2008 - 08:50 PM

Цитата(sapsan @ Sep 15 2008, 08:36 AM) View Post

o qədər sataşmışam ki, heç sayını-hesabını bilmirəm.. smile.gif) tələbəlik vaxtında qaldı sataşmaların bütünü..
bu əməlimi çox gənc olmağıma bağlayıram.. bəzən qızların geyimləri, bəzən qızların özlərini ifrat sərbəst aparmaları, bəzən isə sadəcə şiltaqlıq eləmək həvəslərim vadar edirdi məni buna.. smile.gif)

Sapsan,meni teeccublendirdin,yeni bu qizlara satasan oglanlar ki var ha onlarin sonralar bele maraqli ve aglabatan fikirler soylemesi mumkundur?(incimeyin) sorry.gif
  • 0

#85 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 16 September 2008 - 05:17 AM

Цитата(NuRR @ Sep 16 2008, 12:50 AM) View Post
Sapsan,meni teeccublendirdin,yeni bu qizlara satasan oglanlar ki var ha onlarin sonralar bele maraqli ve aglabatan fikirler soylemesi mumkundur?(incimeyin) sorry.gif

qarşısına çıxan hər qıza sataşmaq, söz atmaq tərbiyəsizlikdir..
sataşmaq deyəndə pis anlaşılmasını istəmirəm.. mən sataşmaq deyəndə kobudluq demək istəmirdim hər hansı tanımadığın qıza komplimentlər deməyi nəzərdə tuturdum..
əlbəttə kobudluq da etdiyim vaxtlar olub.. kobudluq etməyimə səbəb isə söylədiyim kompliment əvəzində söyüşlər eşitməyimdir.. hər halda kompliment hara, onun əvəzində acı sözlər hara.. bəzən mənə elə gəlirdi ki, bizim qızlar yaxşı sözlər eşitməyə layiq deyillər..

• 0

#86 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 16 September 2008 - 03:51 PM

Цитата(sapsan @ Sep 16 2008, 09:17 AM) View Post

sataşmaq deyəndə pis anlaşılmasını istəmirəm.. mən sataşmaq deyəndə kobudluq demək istəmirdim hər hansı tanımadığın qıza komplimentlər deməyi nəzərdə tuturdum..
əlbəttə kobudluq da etdiyim vaxtlar olub.. kobudluq etməyimə səbəb isə söylədiyim kompliment əvəzində söyüşlər eşitməyimdir.. hər halda kompliment hara, onun əvəzində acı sözlər hara.. bəzən mənə elə gəlirdi ki, bizim qızlar yaxşı sözlər eşitməyə layiq deyillər..

Sapsan, buna görə də həmişə demişəm və deyəcəyəm də ki, azərbaycanlı qızların 95%-i fiziki olaraq bakirə, ruhən isə əsl fahişədirlər.

Səncə, bu cür münasibətin səbəbi nədir?

• 0

#87 NuRR

NuRR

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 90 posts
  • :

Posted 16 September 2008 - 05:06 PM

Цитата(sapsan @ Sep 16 2008, 08:17 AM) View Post

Ilk defedir ki,sizin fikirlerinizle razilasmiram...misal ucun,tanimadiginiz qiza soz atirsinizsa,onun size reaksiya vermemesine normal baxiram ele de olmalidir.Amma tebii ki,soyus soyenler varsa,onlara da haqq vermirem.Bir de ki,bes sizce nece reaksiya verilmelidir?
  • 0

#88 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 17 September 2008 - 05:27 AM

Цитата(Realium @ Sep 16 2008, 07:51 PM) View Post
Sapsan, buna görə də həmişə demişəm və deyəcəyəm də ki, azərbaycanlı qızların 95%-i fiziki olaraq bakirə, ruhən isə əsl fahişədirlər.

Səncə, bu cür münasibətin səbəbi nədir?

95% səncə yüksək deyil?
bir də ki, mən azərbaycanda bakirəlik göstəricisinin 95% olduğuna inanmıram.. məncə qat-qat sənin göstərdiyin rəqəmdən aşağıdır.. rəqəmlərlə belə oynamaq çox təhlükəlidir.. hər birimizin ailəmizdə qadın olub və olacaq.. ehtiyatlı ol belə mövzulara münasibət bildirməkdə..
səbəbini mən bilmirəm.. məncə bu bir dəbdir.. adət ənənələrimizdə qadının kişini, qızın oğlanı təhqir eləməsi kimi bir şey olduğunu düşünmürəm və heç vaxt valideynlərinin qızlarını oğlanları təhqir eləməsi yönündə tərbiyə etdiyinin şahidi olmamışam..

Edited by sapsan, 17 September 2008 - 05:28 AM.

• 0

#89 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 17 September 2008 - 05:32 AM

Цитата(NuRR @ Sep 16 2008, 09:06 PM) View Post
Ilk defedir ki,sizin fikirlerinizle razilasmiram...misal ucun,tanimadiginiz qiza soz atirsinizsa,onun size reaksiya vermemesine normal baxiram ele de olmalidir.Amma tebii ki,soyus soyenler varsa,onlara da haqq vermirem.Bir de ki,bes sizce nece reaksiya verilmelidir?

məncə qizlar tanış olmayan oğlanlar tərəfindən komplimentlər eşitdikləri vaxt ya təşəkkür etməlidirlər, ya da laqeyid qalmalıdırlar..
ağzını açıb, gözlərini yummağa heç cür haqq qazandırmaq olmaz..

• 0

#90 els

els

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 86 posts
  • :

Posted 09 October 2008 - 07:58 AM

Цитата(sapsan @ Sep 12 2008, 08:12 AM) View Post

İcazə ver bir sual mən verim ...

Hansı millətin qızlarından daha çox xoşunuz gəlir ?

Qafqazda yaşayan oğlanların əksəriyyəti slavyan ölkələrinin qızlarına daha çox meyillidir .. Mən eşitdiyimə görə isə sizə özbəklər daha çox maraqlı gəlir .. Bu doğrudurmu ? Əgər doğrudursa bu nə ilə bağlıdır ?

Edited by els, 09 October 2008 - 08:01 AM.

• 0

#91 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 09 October 2008 - 08:06 AM

Цитата(els @ Oct 9 2008, 11:58 AM) View Post

İcazə ver bir sual mən verim ...

Hansı millətin qızlarımdan daha çox xoşunuz gəlir ?

Qafqazda yaşayan oğlanların əksəriyyəti slavyan ölkələrinin qızlarına daha çox meyillidir .. Mən eşitdiyimə görə isə sizə özbəklər daha çox maraqlı gəlir .. Bu doğrudurmu ? Əgər doğrudursa bu nə ilə bağlıdır ?

ən çox rus qızlarını bəyənirəm, mən də qafqazlıyam - yəqin ondandır.. smile.gif))) hara istəyirsiniz yoza bilərsiniz.. amma yozmasanız daha yaxşıdır..
kimdən eşitmisiniz özbək qızları haqda? bu doğru deyil..
  • 0

#92 HIRA

HIRA

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 309 posts
  • :

Posted 27 October 2008 - 08:41 AM

Salam aleykum.
1. Kimi qoruyursuz? Kimden qoruyursuz? Bu suallari mende avatardaki shekil yaratdi.
2. Qeyri milletden olan qizla aile qurarsiz?
3. Hech ne nedir? var, yoxdu?

• 0

#93 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 27 October 2008 - 11:27 AM

Цитата(HIRA @ Oct 27 2008, 11:41 AM) View Post
Salam aleykum.
1. Kimi qoruyursuz? Kimden qoruyursuz? Bu suallari mende avatardaki shekil yaratdi.
2. Qeyri milletden olan qizla aile qurarsiz?
3. Hech ne nedir? var, yoxdu?

Salam ay Hira.. smile.gif
1. Kimi qoruyursuz? Kimden qoruyursuz? Bu suallari mende avatardaki shekil yaratdi. - düşünürəm ki, qorumaq və müdafiə etmək kişi təbiətinin özəlliyidir, əsasıdır, sərvətidir.. oğlanlar qoruyarkən dəyərli olurlar.. qoruyursa deməli dəyər verir.. əgər dəyər verirsə, özüdə dəyər qazanır qoruduğunun qarşısında.. fərqi yoxdur qoruduğu nədir, maddi və ya mənəvi.. avatarımdakı əsgər nə qoruduğunun fərqindədir, qoruduqca daha da çox anlayır niyə qorumalı olduğunu..
2. Qeyri milletden olan qizla aile qurarsiz? - əlbəttə.. sənin çox sevdiyin Adəmin övladıdır hər bəndə.. smile.gif məni belə evliliyin əksinə kökləyəcək səbəb yoxdur.. günü-gündən öz qızlarımızın da başqa millətdən olan qızlardan üstünlükləri qalmamaq üzrədir.. teleserialların təsirini göstərməsi üçün çox gözləmək lazım deyilmiş..
3. Hech ne nedir? var, yoxdu? - bu sual mənə aydın olmadı.. sad.gif başa düşdüyüm qədər cavab verim o zaman.. heç nə bizim üçün mövcud olmayan bir şeydir hər halda.. var isə hal-hazırda mövcud olan bir şeydir, indi var olmuş və müəyyən zaman sonra yox olacaq şeylər həmişə olmuşdur və olacaqdır.. amma mümkün deyil eyni zamanda həm var, həm də yox olan şey..

bu 3 sualın mənə bir mahnı sözü xatırlatdı lap.. smile.gif))
Sende seç kendi rengini, sarı hariç.. - Ayça
dünya belə qurulub, seçməyi istədiyi şeyləri seçməkdən məhrumdur insan..

• 0

#94 HIRA

HIRA

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 309 posts
  • :

Posted 28 October 2008 - 08:28 AM

Цитата(sapsan @ Oct 27 2008, 02:27 PM) View Post

3. Hech ne nedir? var, yoxdu? - bu sual mənə aydın olmadı.. sad.gif başa düşdüyüm qədər cavab verim o zaman.. heç nə bizim üçün mövcud olmayan bir şeydir hər halda.. var isə hal-hazırda mövcud olan bir şeydir, indi var olmuş və müəyyən zaman sonra yox olacaq şeylər həmişə olmuşdur və olacaqdır.. amma mümkün deyil eyni zamanda həm var, həm də yox olan şey..

bu 3 sualın mənə bir mahnı sözü xatırlatdı lap.. smile.gif))
Sende seç kendi rengini, sarı hariç.. - Ayça
dünya belə qurulub, seçməyi istədiyi şeyləri seçməkdən məhrumdur insan..

Mukemmel cavablar ucun teshekkur)
3cu suali bele deyishim. "hech ne" var, yoxsa yoxdur?
Yeni suallar yaratdi mende cavabin.
O mahni neye gore yadina dushdu? Mahnidan xeberim olmadigi ucun sorushuram.Umid edirem, mahnini bilmediyim ucun meni babam Ademle muqayise etmezsen biggrin.gif
Insan niye mehrumdur secmek istediyi seyleri secmekden?
Heyatda cox qalmisiz secim qarsisinda? ya "he", ya "yox".... ya men ya o... ve s...

• 0

#95 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 28 October 2008 - 12:34 PM

Цитата(HIRA @ Oct 28 2008, 11:28 AM) View Post

Mukemmel cavablar ucun teshekkur)
3cu suali bele deyishim. "hech ne" var, yoxsa yoxdur?
Yeni suallar yaratdi mende cavabin.
O mahni neye gore yadina dushdu? Mahnidan xeberim olmadigi ucun sorushuram.Umid edirem, mahnini bilmediyim ucun meni babam Ademle muqayise etmezsen biggrin.gif
Insan niye mehrumdur secmek istediyi seyleri secmekden?
Heyatda cox qalmisiz secim qarsisinda? ya "he", ya "yox".... ya men ya o... ve s...

məncə "heç nə" var kainatda..
bizim təsəvvür etmədiyimiz hər şey "heç nə"-dir məncə, ən azından bizim üçün..
o mahnı çox bəyəndiyim mahnıdır.. özünə bir rəng seç deyən adam, sarı rəngi seçmək olmaz deyir.. smile.gif artıq təklifin özü ədalətsizdir.. smile.gif)
insan seçmək istədiyi şeylərdən məhrumdur fikri doğrudur məncə, çünki insan həmişə mükəmmələ meyllidir.. təbiətimiz belədir..
əlbəttə çox qalmışam seçim qarşısında.. məncə yetkinlik yaşına gələn hər adamın təcrübəsi vardır bununla bağlı..

• 0

#96 HIRA

HIRA

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 309 posts
  • :

Posted 04 November 2008 - 08:05 AM

Sapsan,
1. Sene "turkcu" deyilmesin niye etiraz etdin? Yazilarindan men de o neticeye gelirem. Belke bir mehfum kimi xoshuna gelmir, milletseven deyilmelidir belke?

2. Seni Irevana baglayan nedir?

3. Insanlara munasibetinde en vacib olchu nedir? Ele bir insan tipi varmi ki, onunla qetiyyen unsiyyet qurmaq istemirsen?

• 0

#97 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 04 November 2008 - 11:06 AM

Цитата(HIRA @ Nov 4 2008, 11:05 AM) View Post
Sapsan,
1. Sene "turkcu" deyilmesin niye etiraz etdin? Yazilarindan men de o neticeye gelirem. Belke bir mehfum kimi xoshuna gelmir, milletseven deyilmelidir belke?

2. Seni Irevana baglayan nedir?

3. Insanlara munasibetinde en vacib olchu nedir? Ele bir insan tipi varmi ki, onunla qetiyyen unsiyyet qurmaq istemirsen?

1. məni türkçü adlandırmaqlarını xoşlamıram, çünki özümüzü heç bir Türkiyə türkündən fərqli hesab etmirəm.. milliyətçi də deyiləm, sadəcə türk tarixinin bütün mərhələlərinə (məğlubiyyətlər belə olsa, şərəfli məğlubiyyətə.. kindən məhrum dövlətçilik anlayışlarına), hökmran olduqlari dövrlərdə dünyada formalaşdırdıqları ədalət qavramına, ordu quruculuğuna, şərəfli yaşam tərzlərinə, ticarət və verği qaydalarına.. dini və dövləti bir-birindən gərəkdiyində ayırma, gərəkdikdə birləşdirmə, qohumluq və sədaqət anlayışlarına görə çox böyük hesab edirəm.. müxtəlif millətlərin, təriqətlərin sülh içində necə yaşaya biləcəklərini öz tarixləri ilə sübut etmişdir onlar hər kəsə..

2. məni İrəvana bağlayan irsiyyətimdir, oradakı silinmiş, gündəmdə qalmayan tariximizdir, ədəbiyyatımızdır.. biz Qarabağı, Zəngəzuru, Göyçəni, Dərələyəzi İrəvanı itirdiyimiz gün itirdik..

3. insanlarla münasibətdə ən vacib ölçü heyvanlarda olduğundan fərqli deyil məncə - səmimiyyət, xoşgörü.. bəli elə insanlar var, ən çox bəyənmədiyim insanlar fürsət güdən, xoşa gəlməyə çalışan, gözə girən, yaltaq və güclünün kölgəsində boy göstərən insanlardır.. bunlardan da hamının zəhləsi gedir məncə..

• 0

#98 HIRA

HIRA

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 309 posts
  • :

Posted 20 November 2008 - 07:01 PM

salam aleykum
Evvelce yeni avatarınızla bağlı 1-2 kelme xahiş edirem smile.gif
Sualım ise budur:
1. Size göre ölüm nedir? Bir başlanğıc yoxsa bir son? Ölüm özü daha vahimelidir, yoxsa ölüm qorxusu böyükdür?
2. "Ey sevdiyim qız! Senin uğrunda şirin canımdan keçmeye hazıram, amma Vetenim uğrunda senden de keçerem" (Şandor Petefi) kelamına münasibetiniz.
Helelik bu qeder smile.gif

• 0

#99 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 21 November 2008 - 12:26 PM

Цитата(HIRA @ Nov 20 2008, 10:01 PM) View Post
salam aleykum
Evvelce yeni avatarınızla bağlı 1-2 kelme xahiş edirem smile.gif
Sualım ise budur:
1. Size göre ölüm nedir? Bir başlanğıc yoxsa bir son? Ölüm özü daha vahimelidir, yoxsa ölüm qorxusu böyükdür?
2. "Ey sevdiyim qız! Senin uğrunda şirin canımdan keçmeye hazıram, amma Vetenim uğrunda senden de keçerem" (Şandor Petefi) kelamına münasibetiniz.
Helelik bu qeder smile.gif

salam hörmətli Hira! smile.gif
0.5. yeni avatarım internetde kinoları nümaiş etdirən saytda gəzişərkən rastıma çıxan bir şəkildir, unutmuşam hansı kino haqda idi.. Michael Sullivan-ın çəkildiyi filmlərdən idi. bəyəndim və özümə avatar seçdim.. bəs siz bəyənirsinizmi? smile.gif
keçək əsas suallarınıza..

1. mənə görə ölüm bir keçid mərhələsidir, anadan doğuluş kimi.. bir mərhələdən digərinə.. məsələn: ana bətnində olan uşaq bizim dünyamızdan xəbərsizdir.. ana bətnində bu dünyada yaşamağa hazır hala gəlir.. bu dünyada da digər mərhələ olan o biri dünyaya hazırlanırıq.. ana bətnində bu dünyada normal yaşamaq üçün vüdumuzun sağlam olmasının gərəkdiyi kimi, bu dünyada da ruhumuzun "sağlamlığı"-dır vacib olan.. kamilləşmədən o biri dünyada yaşama şərtləri daha ağır olacağına inanıram.. bir şeyi də deyim ki, mən dünyaların başlanğıcının ana bətnində deyil, atanın vücudunda olduğuna inanıram..
düşünürəm ölüm qorxusu normaldır, doğuluşdakı sancılar kimi.. hər halda da o biri dünya da bir son deyil, orda da biz nəyəsə hazırlanacağıq.. bu qədər əzəmətli qanunauyğunluğu yaradanın 1-2 dünya ilə kifayətlənəcəyinə inanmıram, mərhələlər çoxdur və hər birində müxtəlif çətinliklər və uğurlar düşündürəcək bizləri..
çox yazmaq olar belə şeylər haqqında, amma bu qədəri ilə kifayətdir məncə..

2. Şandor Petefi-nin kəlamına münasibətim çox müsbətdir.. özüm haqda onu deyə bilərəm ki, mən onun qədər patriot deyiləm.. smile.gif)

suallara görə təşəkkürlər.. bye.gif

• 0

#100 slav_fgod

slav_fgod

Посетитель

• Пользователи
  • PipPip
  • 62 posts
  • :

Posted 21 November 2008 - 04:12 PM

Salam. Izninizle men de sual vermek isterdim.
Intervuda "turkcu" olaraq tanidilmisiniz, sizce size niye bele ad qoyublar, bu adi qazanmaqcun ne etmisiz?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users