Jump to content

- - - - -

UNO - utopiya, yoxsa...

• You cannot reply to this topic
12 replies to this topic

#1 Evora

Evora

оранжевая зяба

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 476 posts
  • :

Posted 19 April 2007 - 01:57 PM

Kainat sonsuzluq damgasini ozunde dashidigi muddetce, her sheyin mumkunluyune inam ve ya shubhe var olacaqdir... Uchan namelum obyektlerin movcudlugu prinsip etibarile, mumkundur. Men bashqa dunyalarin var olmasina inaniram, en azindan, kainati yaradan onu zengin ve kamil shekilde erseye getirmishdir, mence... )
en onemli sebeb - maraqdir... her shey aid oldugu yerden bashqa mekana uz tutur, insanlarin Marsa can atdiqlari kimi, UNO larin da Yere seyaheti kifayet qeder mentiqi ve tebii haldir)

Edited by Evora, 19 April 2007 - 02:03 PM.

• 0

#2 SaintRush

SaintRush

Stranger

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,333 posts
  • Time Online: 23m 57s

Posted 19 April 2007 - 02:00 PM

Есть ли жизнь на Марсе?! Нет ли жизнь наМарсе?! (с)

Зяннимджя каинатын харасындаса хяйат вар... Садяджя биз бу унсиятя хазыр деилик...
  • 0

#3 tehmasib

tehmasib

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 305 posts
  • :

Posted 19 April 2007 - 03:31 PM

Deqiq bilmirem, yalan da danishmish olmaq istemirem amma eshitdiyime gore Islamda deyilir ki, kainatda bizim yer kimi milyonlarca bele planetler var...
  • 0

#4 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 19 April 2007 - 10:32 PM

Sözsüz ki onlar var və bizim sivilizasiyadan əvvəl yaradılıblar.

Mövcudluqlarına həmişə inanmışam, və mənə həyatda ən yaxın saydığım insanlardan birinin başına gələn hadisədən sonra onların bizim (ən azından seçilmışlərin) həyatımzı daima "nəzarətdə saxladıqlarına" heç bir şubhəm qalmadı.
Hətta bunu inkar etməyə çalışsaq belə əksini sübut edəcək bir çox faktlarla qarşılaşacağıq, hansıları ki, təsadüf adlanırmaq sadəlövhlük olardı...

Edited by Lady Poison, 19 April 2007 - 10:33 PM.

• 0

#5 Tunar_nl

Tunar_nl

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • :

Posted 20 April 2007 - 01:15 AM

Bir sheyle raziyam ki, beli, bu prinsipce mumkundur... nezeri prinsiplerle! Amma realliqda bele bir sheyin olmasina inanmiram.. yox, sadece inana bilmirem. Baxmayaraq ki bu barede evveller maraqlandigim vaxtlar senedli (?) filmleri izleyirdim, jurnallarda meqaleler axtarirdim. Mence butun bunlar inkishaf etmish olkelerin radarlardan gizlene bilen herbi keshfiyyat obyektlerinden bashqa bir shey deyil. Nezere alsaq ki indi istifade etdiyimiz bu internernet ilk defe Pentaqonun genish istifadesinde olub ve o zaman bu, ehali uchun belke de yuxu kimi gorunurdu, o zaman mence bunlara da shubheye esas var.
Bezen tv-de namelum obyektin guya ki qaliqlari numayish olunur. Ecaba bes niye ashkarda sergilenmir? Yaxud bu ish adamlari ki var, ele bir shey olsaydi choxdan muzey, sergi filan achib milyonlar qazanmishdilar.
X planetin Y sakininin el ishleri sergisine xosh geldiz!!! Gulmelidir he? smile.gif
  • 0

#6 sensitive

sensitive

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Time Online: 51m 45s

Posted 20 April 2007 - 06:19 AM

Duzdur hech vaxt gormemishem smile.gif amma movcudluguna inaniram. Chunki yashadigimiz Yer sadece planetlerden biridir ve bizden bashqa planetler, bashqa dunyalar var...
  • 0

#7 Sun_Set

Sun_Set

Бывалый

• Постояльцы
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • :

Posted 20 April 2007 - 07:42 AM

QUOTE(Evora @ Apr 19 2007, 06:57 AM) View Post

Kainat sonsuzluq damgasini ozunde dashidigi muddetce, her sheyin mumkunluyune inam ve ya shubhe var olacaqdir... Uchan namelum obyektlerin movcudlugu prinsip etibarile, mumkundur. Men bashqa dunyalarin var olmasina inaniram, en azindan, kainati yaradan onu zengin ve kamil shekilde erseye getirmishdir, mence... )
en onemli sebeb - maraqdir... her shey aid oldugu yerden bashqa mekana uz tutur, insanlarin Marsa can atdiqlari kimi, UNO larin da Yere seyaheti kifayet qeder mentiqi ve tebii haldir)

men oz gozlerimle u4an obyekdi 4ox yaxinnan olmasa bawimin istinde u4anda gormuwem.ve onun YERdeki insanlarin obyektine he4 oxwamadigini gorenden sonra anladim,,,ve seheri gun hansisa Az kanalindan NUO-in xezer denizinde qezaya duwduyunu demiwdiler... blink.gif
  • 0

#8 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 22 April 2007 - 10:50 PM

Tunar, evveller men de cürbecür jurnallardan, tele proqramlardan NUO haqqında oxuyur ve saatlarla izleyirdim mene maraqlı gelirdi...Hetta isteyirdim "onlar" meni öz dünyalarına aparsınlar...
Ancaq indi ise inamım tamam yox olub biggrin.gif Telekanallar zeif işleyir...

• 0

#9 Tunar_nl

Tunar_nl

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • :

Posted 23 April 2007 - 12:34 AM

Janulka, telekanallar zeif ishleyir demezdim, mence sen artiq boyumusen, daha nagillara inanmirsan nea.gif smile.gif
  • 0

#10 X-MASTER

X-MASTER

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • :

Posted 23 April 2007 - 06:54 AM

Bezen naqillarida realliqa cevirmek olur ola bilerki sen indi naqil kimi baxdiqiniz sheyler gelecekde hecne naqil olmasin dehshetli bir realliq olsun smile.gif
  • 0

#11 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 24 April 2007 - 09:11 PM

QUOTE(Janulka @ Apr 22 2007, 03:50 PM) View Post

Tunar, evveller men de cürbecür jurnallardan, tele proqramlardan NUO haqqında oxuyur ve saatlarla izleyirdim mene maraqlı gelirdi...Hetta isteyirdim "onlar" meni öz dünyalarına aparsınlar...
Ancaq indi ise inamım tamam yox olub biggrin.gif Telekanallar zeif işleyir...

lol.gif Ora getmeyi kim istemez ki???
Men ferziyyelere inanmiram,nece deyerler"Sogan olsun,nagd olsun".
  • 0

#12 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 16 May 2007 - 10:53 AM

NUO
  • 0

#13 NR

NR

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 350 posts
  • :

Posted 12 June 2007 - 11:26 AM

Цитата(AZ_UK @ Apr 24 2007, 02:11 PM) View Post

lol.gif Ora getmeyi kim istemez ki???

Ne bilirsiz bashiniza ne ishler getirejeker ora dushsez?
Janulkanin tegdim etdiyi shekiller chox maraglidir. Inaniram, bizim dunyada her shey ola biler.

Edited by NR, 12 June 2007 - 11:27 AM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users