Jump to content

- - - - -

Mentalitetde problemler

• You cannot reply to this topic
34 replies to this topic

#1 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 12:11 AM

Xanimlar salam,

Cemiyyetimizde qadinlarin uzleshdiyi problemler ve onlarin qarshisini alma yollari haqda fikirlerinizi eshitmek maraqli olardi. Her birimizde mueyyen narahatchiliqlar var..

Cemiyyetimizin en boyuk problemi ziyali qadin problemidir. Bu gun olkenin bir chox ish heyati yashayan xanimlarina munasibet evdar qadinlara nisbeten berbaddir. Heyatimizin ekser sahelerinde bize zeif cins yanashmasi oldugundan karyeramizda da bu tipli problemler var.

ish heyati yahsayan xanimlarimiz eyni zamanda gozel aile bashcisi ola bildileri halda etrafin basqilari ile uzleshir. bir chox hallarda sechim qarshjisinda qoyulur. nedense, ishleyen qadinin evinde meishet problemi olacagi ile bagli qorxu var.

mence kishiler bu bolumu oxuyub, en yaxshi halda gulumseyecekler ama bilin ki, bu sebebden bir chox hallada yuzlerle qadinin istemediyi heyati yashamaga mecbur edilmesi ile basha chatir

buyurun, muzakire edek blush.gif
  • 0

#2 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 05 August 2007 - 12:41 AM

Aleykuma - salam...

Çox acınacaqlı veziyyetdir...Bir çox oğlanlar öz gelecek həyat yoldaşlarının işləməsinə qarşı etiraz edirlər...
Məncə bu düzgün deyil...Ona göre yox ki, men de xanımam...Sadəcə bir ailədə 2 nəfər işləsə onda ailə büdcəsini artırmaq daha rahat olacaq ve hefteliq/ aylıq istirahəti, geyimi, yeməyi, gəzintisi üçün seçim etməkdə problemlər yaranmayacaq...

• 0

#3 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 12:53 AM

yaxshi, bes kishi yaxshi maash alsa? Xanumin de pula ehtiyaci olmasa? Onda ne deyiceysuz hermetli Janulka Xanum? wink.gif
  • 0

#4 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 05 August 2007 - 01:01 AM

Bele bir menasız fikir var ki, qadın evde otursa yaxşıdır, çünki evdeki problemleri hell etmek üçün seherden axşama kimi de etse yene de işi çıxır...
Men anlamıram xanım robotdu??? Seherden axşama kimi ne ede biler 2-3 otağın içinde??? Restoranda qab yumur ki, deyesen heee beledir...
Men indi tetildeyem, oxumuram + işlemirem...4 divar arasında qalanda havalanıram...Evleri yır - yığış etmek uzağı 1 - 2 saatlıq işdir, nu yemek bişirmek hardasa 1 saat fsyooo artıq qalan vaxt ise boş - bekar keçir...
Amma işleyende ise cemiyyet arasında olursan, günün maraqlı keçir...Yoldaşın işi baresinde nese danışanda sen de danşırsan ki, maraqlı söhbet elemek olsun...Yoxsa o danışsın sen sus nea.gif
Nese maraqsızdır...

• 0

#5 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 01:08 AM

Janulka,

Icaze verirsen siznen yox, sennen danishag?

Men sennen hardasa raziyam, amma bashga terefden de baxiram... men cox germushem hece bezi-bezi ishkedre xanimlarnan oglanlar ozderini aparillar... Onnansa xanum evde otursun, vaxti bekar kechsin. Bele de ki, men asasen o xanumlaran danishmag isteyirdim ki erdediler. Janulka, sen bele fikirleshirsen ki, ushaglari ushag bagcasina vermey lazimdir, ve ishe gedmey? smile.gif
  • 0

#6 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 05 August 2007 - 01:18 AM

Цитата(Лабазник @ Aug 4 2007, 06:08 PM) View Post

Janulka,

Buyur :=)

Men sennen hardasa raziyam, amma bashga terefden de baxiram... men cox germushem hece bezi-bezi ishkedre xanimlarnan oglanlar ozderini aparillar... Onnansa xanum evde otursun, vaxti bekar kechsin. Bele de ki, men asasen o xanumlaran danishmag isteyirdim ki erdediler. Janulka, sen bele fikirleshirsen ki, ushaglari ushag bagcasina vermey lazimdir, ve ishe gedmey? smile.gif

`1`Yeni qurulmuş aile heyatı vaxtlarında işlemek olar, burda bir problem yoxdur
`2` Beleki eger men övladı dünyaya getiriremse onun nece böyüdüyünü, nece yavaş - yavaş danışmağını, gezmeyini ve s. görmeyecemse, vaxtımın gözel anlarını ona bexş etmeyeceyemse onda men ne üçün o övladı dünyaya getirmeliyem...
`3` Övlad dünyaya gelenden sonra dekret vaxt götürmek olar, bir müddetden sonra yene de işlemek olar :=)

• 0

#7 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 01:26 AM

Men istiyerdim ki menim xayat yoldashim, seher dursun mene seher yemeyi versin, onnan sonra, evi yigishdirsun, onnan sonra, 2-3 dene yemey pishirsin, onnan sonra fitnessa getsin, onnan sonra oz "podrujkalarnan" gerushsun, onnan sonra meni ishden sonra garshilasun, bir yerde "ujin"... onnan sonra danishag, televizora bahmag olar ve neler neler... hele men ushaglardan danishmadim smile.gif

Sen deyirsen dekret, ony da basha dushdum, dekret maximum 3 il olur, menim ushagim neye gere ushag bagchasina gedmeledir, hal bu ki onun anasi ona ushag bagchasinnan min gat yaxsi baha biler? Onu da goyag bir giraga, men ozumnen danishim, men istiyerdim ki menim 3 dene oglum olsun, bir dene de gizim... Insh Allah, 4 ushag * 3 il dekret = 12 il... ishtemeye deymez axi smile.gif

Edited by Лабазник, 05 August 2007 - 01:27 AM.

• 0

#8 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 05 August 2007 - 01:36 AM

Janulka,

İnanıram ki, mən də sizinlə "sən" deyə müraciət edə bilərəm.
Qardaş, sənin dediyin o xarakter qadınların özündən asılıdır. Əgər o işdə də özünü əsl xanım kimi aparmağı bacarsa heç bir problem olmayacaq. Mən şəxsən özüm buna etiraz etmirəm.

• 0

#9 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 05 August 2007 - 01:38 AM

Цитата(Лабазник @ Aug 4 2007, 06:26 PM) View Post

Men istiyerdim ki menim xayat yoldashim, seher dursun mene seher yemeyi versin, onnan sonra, evi yigishdirsun, onnan sonra, 2-3 dene yemey pishirsin, onnan sonra fitnessa getsin, onnan sonra oz "podrujkalarnan" gerushsun, onnan sonra meni ishden sonra garshilasun, bir yerde "ujin"... onnan sonra danishag, televizora bahmag olar ve neler neler... hele men ushaglardan danishmadim smile.gif

İşlemeye icaze vermeyenler heç refiqeleri ile gezmeye de buraxmayacaqlar ki, birden yolda gederseeeeen sene sataşarlarrr...Yaxşısı budur ki, otur evde gelerem, EGER yoğun olmasam gederik gezmeye :=)) unknw.gif

Цитата(Лабазник @ Aug 4 2007, 06:26 PM) View Post
Sen deyirsen dekret, ony da basha dushdum, dekret maximum 3 il olur, menim ushagim neye gere ushag bagchasina gedmeledir, hal bu ki onun anasi ona ushag bagchasinnan min gat yaxsi baha biler? Onu da goyag bir giraga, men ozumnen danishim, men istiyerdim ki menim 3 dene oglum olsun, bir dene de gizim... Insh Allah, 4 ushag * 3 il dekret = 12 il... ishtemeye deymez axi smile.gif

MaşAllah....Allah üreyinize göre versin!!! Belke 1-ce övladınız oldu onda nece ???

Edited by Janulka, 05 August 2007 - 01:40 AM.

• 0

#10 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 01:40 AM

Buyur, xoshdur smile.gif

Qadinnan da asli ola biler, amma men cox germushem nece xanumlar bele problemlere gere ishden cixiblar. Kime bu lazimdi? Mence hec kime...
  • 0

#11 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 01:46 AM

Цитата
İşlemeye icaze vermeyenler heç refiqeleri ile gezmeye de buraxmayacaqlar ki, birden yolda gederseeeeen sene sataşarlarrr...Yaxşısı budur ki, otur evde gelerem, EGER yoğun olmasam gederik gezmeye :=))

Janulka, yox azizim... men sennen razi deyilem, evde pul ehtiyeci yoxdursa, xanum niya ishtemelidir? Kishi ishtemelidir, eve pul getirmedilir, xanum de eve baxmalidi, ozune baxmalidi, ushaglara baxmalidi... inan mene ki 24 saat de azdir bunu hamsini xanum elese ))
O ki qaldi, gezmeyden, sen dediyun uje marazm-dir... men hele o vezeyete catmadim wink.gif

Цитата
MaşAllah....Allah üreyinize göre versin!!! Belke 1-ce övladınız oldu onda nece ???

Cox sag ol, Allah sizden de razi olsun. Onda nece.. hec nece.. Allah bilen meslehetdir!

• 0

#12 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 05 August 2007 - 01:51 AM

Amma qadının da evdə çox oturmağı elə də yaxşı deyil.
  • 0

#13 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 05 August 2007 - 01:56 AM

Цитата(Лабазник @ Aug 4 2007, 06:46 PM) View Post

Janulka, yox azizim... men sennen razi deyilem, evde pul ehtiyeci yoxdursa, xanum niya ishtemelidir? Kishi ishtemelidir, eve pul getirmedilir, xanum de eve baxmalidi, ozune baxmalidi, ushaglara baxmalidi... inan mene ki 24 saat de azdir bunu hamsini xanum elese ))

Amma oğlan öz xanımına meselen 20 manat verende xanımda öz büdcesinden 10 manat elave etse özüne daha gözel bir lazımı olan aksesuarlarmı, paltarlarmı ve s. almağa ekanomiya etmeyecek...

Ad günleri, bayramlar gelende xanım öz yoldaşını tebrik etmek üçün daha öz yoldaşından pul almayacaq ki, mene filan qeder pul ver gedim sene hediyye alım :=))

• 0

#14 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 02:02 AM

Siz meni yaxşı başa düşmədüz... Yaxşı məsəlçün, menin cox yaxşı vəziyatim var, öz hayat yoldaşıma, nen bankda kredit kartı alıb verirem, və ayda ora 1500-2000 AZN köçürdürəm.. bəs bələ necedir?
  • 0

#15 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 05 August 2007 - 02:06 AM

Delf, onu elese elese, ancaq bir nece nefer edecek....Her kesin ele şey etmeye imkanı çatmayacaq ;=)
  • 0

#16 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 02:10 AM

olmasun 1500, olsun 300-400... ona ki cox kishilerin gucu catir... Bunu de giraga goyag.

Janulka, bele cixir ki xanim ancag pula gere ishlemelidir? wink.gif
  • 0

#17 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 05 August 2007 - 02:11 AM

Bülbülü qızıl qəfəsdə saxlamağın heçbir mənası yoxdur. İnsan da elə. Lap əgər sən ona pul verirsənsə ondan yalnız bir tip qadınlar razı qala bilər. O da ki günü ancaq parexmaxerlərdə, dükanda keçən insanlar. Əgər mənim həyat yoldaşımın yaxşı sənəti, bacarığı və təhsili varsa mən nə üçün onu evdə oturmağa məcbur eləməliyəm. Biri tutaq ki, həkimdir. O nəinki özünə və mənə + bir çox insanlara da öz bildikləri ilə yardım edir.

Edited by Realium, 05 August 2007 - 02:13 AM.

• 0

#18 Delf

Delf

ля'Баз

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 724 posts
  • :

Posted 05 August 2007 - 02:15 AM

Bes senin ushaglariva kim baxicey? sad.gif
  • 0

#19 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 05 August 2007 - 02:24 AM

Цитата(Лабазник @ Aug 4 2007, 07:15 PM) View Post

Bes senin ushaglariva kim baxicey? sad.gif

O problem deyil. Özü də ki, bilmirəm bizlərdə bu belə qəbul olunub ki, elə evlənən kimi mütləq uşaq olmalıdır..?
  • 0

#20 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 05 August 2007 - 02:25 AM

Цитата(Лабазник @ Aug 4 2007, 07:10 PM) View Post

Janulka, bele cixir ki xanim ancag pula gere ishlemelidir? wink.gif

Men yuxarıda sadalamışdım nə üçün lazımdır ;=)
Qardirob, aksesuallar, hediyyeler, paltar, hele ev erzaqlarını, levazimatlarını demirem haaa...Realli demişken hele onun parexmaxerleriii...daha neler, neleeeer... :=D

• 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users