Jump to content

- - - - -

Evlilik: hansı yaşda?

• You cannot reply to this topic
97 replies to this topic

#81 Milanfan

Milanfan

Мистер Ейлендже

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,177 posts
  • Time Online: 11d 6h 11m 7s

Posted 08 August 2009 - 10:05 AM

Evlilik üçün yaş həddi yoxdur.Ona göre ki,evlenmek üçün hər halda birinci növbədə özün barədə fikirləşməyi bacarmalıdır,o ki galdı sevdiyin ve evlenmek istediyin insan.Adam 20 yaşındada bunu bacara bilər,ya da 30 yaşında hazır olmaya da bilər.Ona görə konkret bir rəqəm söyləməyə bilmərəm
  • 0

#82 king_of_sorrow

king_of_sorrow

Новичок

• Новенькие
  • Pip
  • 7 posts
  • :

Posted 17 April 2011 - 03:59 PM

Парню 23-25, девушке 22-23.
  • 0

#83 ^^Malishka^^

^^Malishka^^

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 542 posts
  • Time Online: 9d 7h 51m 14s

Posted 05 May 2011 - 10:58 AM

Bir Turkish oxuyan demishdiki "aklin varsa evlenme!", на что э вам вообще evlenmek? Subayliq sultanliqdi! English-lar duz eliyir, 30-40 yashinda уже рожать пора, evlenirler :drinks:
  • 0

#84 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts
  • Time Online: 9h 32m 19s

Posted 05 May 2011 - 11:26 AM

Bir Turkish oxuyan demishdiki "aklin varsa evlenme!", на что э вам вообще evlenmek? Subayliq sultanliqdi! English-lar duz eliyir, 30-40 yashinda уже рожать пора, evlenirler :drinks:

bir turkish oxuyan demişdi ki, © "aşk sevene yük olmaz".. :))
bir ağsaqqal da demişdi ki, "sultanlıq subaylıqla olmaz, əldə camı-cəm gərək".. :rolleyes:
  • 0

#85 ^^Malishka^^

^^Malishka^^

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 542 posts

Posted 05 May 2011 - 12:53 PM

bir turkish oxuyan demişdi ki, © "aşk sevene yük olmaz".. :))

yalan deyir!))) ...inanma!
  • 0

#86 NosferaTu

NosferaTu

rasta

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,423 posts
  • Time Online: 11d 4h 20m 10s

Posted 05 May 2011 - 12:54 PM

baxir da))
men shexsen shadam ki, nehayet evlendik..
kimse toydan sonra oz istediyi insanda umsundurubsa ona day evlilik lazim deyil.. herenin oz derdi var.. chareside var.
  • 0

#87 ^^Malishka^^

^^Malishka^^

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 542 posts

Posted 05 May 2011 - 12:58 PM

umsundurubsa

excuse me? teze sozdu?))))

chareside var.

bunuda hansisa Turkish oxuyan demishdi))) ama oda yalandi, bezen caserizlikde olur!
  • 0

#88 NosferaTu

NosferaTu

rasta

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,423 posts

Posted 05 May 2011 - 01:18 PM

disappoint dana
  • 0

#89 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 05 May 2011 - 01:21 PM

yalan deyir!))) ...inanma!

hər bəndənin haqqa gedən yolda öz gerçəyi var.. :)) mənə məntiqli gəldi və mən inandım..

umsundurmaq = umudlandırmaq, tamahlandırmaq, ağzının suyunu axitmaq..
bəlkə NosferaTu mənim bilmədiyim başqa mənada işlədib bu sözü.. əgər elədirsə izahını versə savab olar.. :)
  • 0

#90 ^^Malishka^^

^^Malishka^^

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 542 posts

Posted 05 May 2011 - 01:40 PM

disappoint dana

men olum hec eshitmemishdim bu sozu :o

hər bəndənin haqqa gedən yolda öz gerçəyi var.. :)) mənə məntiqli gəldi və mən inandım..

Insana her mentiqli gelen sheye inanmamalidir. Bezen o geder juliklar olur, gelir saatlarnan mentiqli sohbetler aparir ve insanlar inanir. Turkish oxuyanlarda onlardandi (julik), ozlerinden gozel seslenen bir cumle gurullar, bizleri bunun dogru olduguna inandirillar. Biz bunlari heyatimiza, dogrularimiza, idealimiza aid sayib mahnilarina gunde 300 defe gulag asanda onlar keyfnen pul gazanirlar. Hec Turkler demish, umurlarinda da deyilki belke bunun mahnisinin ustunde kimse ozunu sevgiden oldurur :laugh:

bəlkə NosferaTu mənim bilmədiyim başqa mənada işlədib bu sözü.. əgər elədirsə izahını versə savab olar.. :)

ты прям ходящий и 24/7 онлайн словарь)))) ama Nosferatuynan senin tercumen bir gelmedi :D goresen burdada her birinizin oz gerceyi var?
  • 0

#91 NosferaTu

NosferaTu

rasta

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,423 posts

Posted 05 May 2011 - 01:54 PM

umsundurmaq teesuflenmek demekdir.. vallah google translatedi gunahkar men yox !!!!! <_<
  • 0

#92 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 05 May 2011 - 01:59 PM

Insana her mentiqli gelen sheye inanmamalidir. Bezen o geder juliklar olur, gelir saatlarnan mentiqli sohbetler aparir ve insanlar inanir. Turkish oxuyanlarda onlardandi (julik), ozlerinden gozel seslenen bir cumle gurullar, bizleri bunun dogru olduguna inandirillar. Biz bunlari heyatimiza, dogrularimiza, idealimiza aid sayib mahnilarina gunde 300 defe gulag asanda onlar keyfnen pul gazanirlar. Hec Turkler demish, umurlarinda da deyilki belke bunun mahnisinin ustunde kimse ozunu sevgiden oldurur :laugh:

ты прям ходящий и 24/7 онлайн словарь)))) ama Nosferatuynan senin tercumen bir gelmedi :D goresen burdada her birinizin oz gerceyi var?

məntiqi güclü olan insana hər deyilən söz məntiqli gəlməz.. kimsə sevgidən özünü öldürürsə - çarə nədir? heç kim qulağa xoş gələn musiqi bəstələməsin?
NosferaTu ilə mənim tərcüməm eyni gəlmədiyi qənaətinə necə gəldiniz? aşağıdakı tərcüməni mən etməmişəm - polyglot edib.. :)
disappoint [dɪsə'pɔɪnt] - naümid etmək, əlini soyutmaq; aldatmaq
mən isə aşağıdakı şəkildə izah etmişdim..
əgər uyğün gəlmirsə, qoy bu sözü ilk qələmə alan NosferaTu münasibət bildirsin - bəlkə həqiqətən bu sözdən bixəbər olmağım mənim 0.3 əsrlik ömrümü birşey öyrənmədən, əbəs keçirmiş olduğuma sübutdur.. hətta məmləkətimizin hansı bölgələri bu sözdən geniş istifadə edir - onu da deyə bilərəm..

təşəkkürlər..
  • 0

#93 NosferaTu

NosferaTu

rasta

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,423 posts

Posted 05 May 2011 - 02:01 PM

я вообще раньше не знала как переводится разочарование на азери.. написала вышло umsundurmaq :huh:
  • 0

#94 ^^Malishka^^

^^Malishka^^

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 542 posts

Posted 05 May 2011 - 03:34 PM

NosferaTu ilə mənim tərcüməm eyni gəlmədiyi qənaətinə necə gəldiniz? aşağıdakı tərcüməni mən etməmişəm - polyglot edib.. :)
disappoint [dɪsə'pɔɪnt] - naümid etmək, əlini soyutmaq; aldatmaq
mən isə aşağıdakı şəkildə izah etmişdim..
əgər uyğün gəlmirsə, qoy bu sözü ilk qələmə alan NosferaTu münasibət bildirsin - bəlkə həqiqətən bu sözdən bixəbər olmağım mənim 0.3 əsrlik ömrümü birşey öyrənmədən, əbəs keçirmiş olduğuma sübutdur.. hətta məmləkətimizin hansı bölgələri bu sözdən geniş istifadə edir - onu da deyə bilərəm..

təşəkkürlər..

Siz necede geliz sozlernen danishirsiz))) Dogurdanda "umsundurmaq" sozunu hecvaxt omrumde eshitmemishem. "agzinin suyunu axitmaq" cox menada deyile biler, mence tam tercumelik soz deyil. "tamahlandirmaq" sozunu cox eshitmishem amma duzunu desem tam sozun menasini bu gune kimi bilmirdim. amma "umudlandirmaq" sozu hec "disappoint" sozunun tercumesi sayilmir. Men demiremki bu sizin sehfivizdir amma bezi sozler Azerbaycan diline tam olaraq tercume olunmur.
Polyglot-da yalan deyirmish, gorursuz)) onada inanmaq olmaz lol disappoint sozunun tercumesi havaxtan aldatmaq olub?))))

hətta məmləkətimizin hansı bölgələri bu sözdən geniş istifadə edir - onu da deyə bilərəm..

təşəkkürlər..

day kecib... deyun bizde bilek))))

я вообще раньше не знала как переводится разочарование на азери.. написала вышло umsundurmaq :huh:

mende bilmirdim))) tam tercumesi olmasada bundan sonra mende ishdedecem bu sozu! Nosferatu sen meni umsundurdun! :laugh:
  • 0

#95 NosferaTu

NosferaTu

rasta

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,423 posts

Posted 05 May 2011 - 10:36 PM

i love to umsundurmaq ppl u kno loool :laugh:
  • 0

#96 sapsan

sapsan

ayıq qafil

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 06 May 2011 - 04:36 AM

Siz necede geliz sozlernen danishirsiz))) Dogurdanda "umsundurmaq" sozunu hecvaxt omrumde eshitmemishem. "agzinin suyunu axitmaq" cox menada deyile biler, mence tam tercumelik soz deyil. "tamahlandirmaq" sozunu cox eshitmishem amma duzunu desem tam sozun menasini bu gune kimi bilmirdim. amma "umudlandirmaq" sozu hec "disappoint" sozunun tercumesi sayilmir. Men demiremki bu sizin sehfivizdir amma bezi sozler Azerbaycan diline tam olaraq tercume olunmur.
Polyglot-da yalan deyirmish, gorursuz)) onada inanmaq olmaz lol disappoint sozunun tercumesi havaxtan aldatmaq olub?))))

day kecib... deyun bizde bilek))))
mende bilmirdim))) tam tercumesi olmasada bundan sonra mende ishdedecem bu sozu! Nosferatu sen meni umsundurdun! :laugh:

qərb bölgəsində daha geniş istifadə olunur bu söz.. Qarabag, Tovuz, Qazax, Şəmkir, Gəncə və digər rayonlarda geniş yayılıb.. mən qəliz sözlərlə danışmıram, siz dilimizdən xəbərsizsiniz.. :) üstəlik bilməməyinizə gözəl bəraətiniz də var - "eşitməmişəm" deyirsiniz.. :)) bu söz haqda daha heç bir əlavəm yoxdur, özünüz mühakimə edin kimin səhv, kimin doğru olduğunu.. hər sözün dilimizdə bir qarşılığı mövcuddur, sadəcə biz dilimizdən xəbərsizik..
sondakı məzə dolu cümlənizə alqış yaraşır.. :lol:
  • 1

#97 Poputchik

Poputchik

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,552 posts
  • Time Online: 12d 9h 37m 10s

Posted 06 May 2011 - 04:18 PM

Umsuq etmək bizdə də var )))
  • 0

#98 ^^Malishka^^

^^Malishka^^

Завсегдатай

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 542 posts

Posted 09 May 2011 - 10:41 AM

üstəlik bilməməyinizə gözəl bəraətiniz də var - "eşitməmişəm" deyirsiniz.. :))

Bes ne deyim? Eshitmishem amma bilmirem? Eshitmemishemki bilmiremde! :) Hele men sinifde Azerbaycan dilinden en yaxshi qiymetler alan idim))) lap utandirdiz adami! Gerek bu defe Bakiya gelende ozume bir dene luget alim :rolleyes:
  • 1

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users