Jump to content

- - - - -

Ushaqlar...

• You cannot reply to this topic
42 replies to this topic

#21 Realium

Realium

Immortal Fire

• Активисты
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts
  • Time Online: 16d 16h 28m 53s

Posted 27 August 2007 - 12:46 PM

Цитата(Uzaglarda @ Aug 27 2007, 12:27 AM) View Post

Birincisi kimese gore imtina etmir!Oz xanimina gore imtina edir.SIzin bilmediyiniz bezi seylere aciqliq getirmek isterdim.Bir gun gece yari qizin yoldasi kecinib.15 degige terpenmeyib. Qiz ele bilib yoldasi olub.Oqlan bum buz olub ve tamamile goyerib.Qiz o qeder qisgirib ki seheri sesi bele cixmirdi.QIz onu ele gorunce casib ne edeceyini bilmeyib oqlan gili yigib. Valideyinlerine hadiseni anlatib,onlarsa cavabinda deyiblerki bizi niye yiqirsan hekime zeng et... QIz deyib telefonumuzda pul yoxdur ikimizinde.. Onlar ise cavabinda sos pulsuzdur deyibler.Gelmek bir yana qalsin ne seherisi gun ne ertesi gun yigib oyrenmeyiblerki oqlumuz nece oldu...Bu valideyinlere hormet etmek lazimdir sizce?????Oqlanin yaninda xanimi olub ve seherecen yatmayib!!! Buna benzer ve saire hadiseler coxdur...Gunlerin bir gunu ise ikiside duz 4 ay issiz qaliblar.15 deqiqelik mesafede yasayan valideyin ne zeng edib ne de getirib corek pulu verib genc aileye.QIzin ise anasi(o da yasli issiz qadindir)pensiyasini alib yemek icmek alib qizina qis ayinda qatarla gonderib. Butun yemekleri don vurub ve onlar o terevezi ele don vurmus yeyibler.Bele halda hemen ata anaya hormet etmek olar sizce??? Men onlara nifret edirem!!!!!Bir seyide qeyd etmek isterdim ki,oqlan gil basqa olkede yasayirlar.Qizi ise bakidan alib apariblar.Qizin xarici olkede onlardan basqa qohumu, tanidigi olmayib.Indi siz deyin kim haqlidir kim haqsiz

Vallah siz dedikləriniz heç ürəksiz insan etməz o ki qalmışdı bu insanın valideyinləri ola. Janulka çox düz deyirdi amma sizin dediyiniz doğurdan da elədirsə onda tamamilə haqlısınız. Çox acınacaqlı bir haldır... blink.gif
  • 0

#22 Uzaglarda

Uzaglarda

Новичок

• Пользователи
  • Pip
  • 49 posts
  • :

Posted 27 August 2007 - 01:00 PM

Цитата(Realium @ Aug 27 2007, 05:46 AM) View Post

Vallah siz dedikləriniz heç ürəksiz insan etməz o ki qalmışdı bu insanın valideyinləri ola. Janulka çox düz deyirdi amma sizin dediyiniz doğurdan da elədirsə onda tamamilə haqlısınız. Çox acınacaqlı bir haldır... blink.gif

Menim dediklerim yuz yox milyon faiz duzdur. Mence ailede usaqin olmamasi dunyanin axiri deyil. ona gorede gelini bele incitmek. oz dunyaya getirdiyin oqluna qarsi bele hereket qeddarliqdir.Hemde qaynana qizin doqma xalasidir!EN dehsetliside ele budur....
  • 0

#23 Poison

Poison

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 378 posts
  • Time Online: 24m 50s

Posted 02 September 2007 - 09:51 PM

Problem qarşı tərəfdə olsa heç vaxt ayrılmağı düşünmərəm. Birincisi həyat qurmaq istəyəcəyim şəxs "шариковая ручка" zapası deyil nə isə məni qane etməyən kimi dəyişim. İkincisi da uşaq evlərində valideyinə ehtiyacı olan körpələrin sayı günü-gündən artır. Onsuz də gələcəkdə bioloji valideyni olduğu qədər də sonradan övladlığa götürdüyü qədər uşaq böyüdüb tərbiyə edəcəyində qərarlı olan birisi üçün burda bir problem yoxdur.

• 0

#24 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 10 September 2007 - 12:16 PM

Janulka,
Senin valideynler haqqinda yazdiglarini hamimiz bilirik...Ve men duwunurem ki,veziyyeti bele dramatiklewdirmeyin yeri yoxdu...Bilirsen,Janka aile daxilinde ele ziddiyyetler ola biler ki,bu sonda valideyinlerden imtinaya getirib 4ixara biler...sad.gif teessuf ki,bele hallar olur...Ve her bir kes oz gunahinin cezasini 4ekmelidir...Sabah sen de,bir evde gelin olacaqsan inshAllah smile.gif Allah uzaq elesin,qayinanan gun vermese ne edeceksen?! bowanaram deme,4unki en primitiv ve he4 asan olmayan bir cavabdi!!! hele bizim cemiyyetde ise umumiyyetle bowanmaga bir menali baxmirlar...Men anlamiram bir ana niye kiminse qizini oz ogluna alib,sonra ona yad kimi baxmalidir ve yaxud da duwunmelidir ki,gelin menim supurgemdi,quldu ne bilim daha neler...bele primitiv,mentiqsiz fikirlerle genc aileleri dagidan valideynler de az deyil...Men demirem gelin haqqlidi,gelinin de haqqsiz oldugu meqamlar olur...Bilirsen,bir nefere sen yala4isan desen 10 defe,o pak insandisa da axirda yalan4i olacaq...Veziyyeti o yere getirib gelini,oglu onlardan uz dondemeye vadar etmemelidir valideynler!!! uzr isteyirem ifademe gore,heyasiz geline ise 4are yoxdur,Allah he4 kime qismet elemesin...bu ise bawqa movzudur...

P.S. Men demedim ki,oglan ikisinden birini silmelidir!!! inkar etseniz de bu bele olur sonda...

Edited by *_NuRaShKa_*, 10 September 2007 - 12:19 PM.

• 0

#25 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts
  • Time Online: 17m 38s

Posted 10 September 2007 - 02:00 PM

Цитата(*_NuRaShKa_* @ Sep 10 2007, 05:16 AM) View Post

Janulka,
Senin valideynler haqqinda yazdiglarini hamimiz bilirik...Ve men duwunurem ki,veziyyeti bele dramatiklewdirmeyin yeri yoxdu...

Düzdü bilirik, lakin onların bizim üçün etdiklərinin heç olmasa yarı faizini yerinə yetirə bilirikmi??? Yox...Hər halda valideyn pis olsa da, yaxşı olsa da bizi evdən - eşikdən məhrum etməyiblər...Nə isə...Mövzudan uzaqlaşmayım :=)
Necə deyərlər hərənin öz günahı öz boynuna...Şirin dil ilanı yuvasından çıxardar smile.gif

Allah uzaq elesin,qayinanan gun vermese ne edeceksen?! bowanaram deme,4unki en primitiv ve he4 asan olmayan bir cavabdi!!! hele bizim cemiyyetde ise umumiyyetle bowanmaga bir menali baxmirlar...

Təki həyat yoldaşla problemlərin olmasın...Başqa şeyləri yerinə qoymaq asandır...Gedib ayrı qalmaq olar...Bu problem deyil...
Mən anlamıram sən cəmiyyət üçün yaşayırsan yoxsa özün üçün??? Əgər dinizimdə belə şeylərə haram buyurulsa idi...Deyərdim həəə...Belə şeylər etmək olmaz!!! Bir növ özümə təsəlli verərdim...Çalışmalıyıq kiməsə görə yox, özün üçün yaşayaq...

Men anlamiram bir ana niye kiminse qizini oz ogluna alib,sonra ona yad kimi baxmalidir ve yaxud da duwunmelidir ki,gelin menim supurgemdi,quldu ne bilim daha neler...bele primitiv,mentiqsiz fikirlerle genc aileleri dagidan valideynler de az deyil...

Bu dardüşüncəlilikdən irəli gəlir mad.gif

Bilirsen,bir nefere sen yala4isan desen 10 defe,o pak insandisa da axirda yalan4i olacaq...

Baxır o sözü kimin yanında deyirsən...Axmaq insana desən eəlbəttə o da o cür fikirləşəcək...Ona görə belə insanlardan uzaq durmaq lazımdır...

Veziyyeti o yere getirib gelini,oglu onlardan uz dondemeye vadar etmemelidir valideynler!!! uzr isteyirem ifademe gore,heyasiz geline ise 4are yoxdur,Allah he4 kime qismet elemesin...

Deməli belə bir qərarə gəlirik ki, hər şey Qarşılıqlı hörmətdən asılıdır...Lori dildə desək Какой привет, такой ответ :=)
  • 0

#26 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 10 September 2007 - 03:37 PM

Цитата(Лабазник @ Aug 4 2007, 07:14 PM) View Post

Haminizi salamlayiram hormetli eylence.az uzvleri !

Bu movzunu acmaqdan evvel men cox insanlarda birbasa unsiyyetde olaraq, canli sohet ederek, meslehetleserek onlarin fikirini bilmek istedim. Haminiz bilirsiniz ki, bizim cemiyyetde insanlarin demek olar ki, 99.99% adamin uzune xos olan sozleri deyib, amma ureklerinde, arxasinda ve ya basqasinin yaninda ureyinde olan esil fikiri soyleyirler. Forumda bir meslehet almagin en boyuk ustunluyude ondadir ki, burda her kes ureyinde, beyninde formalasan duzgun fikri soyleyirler.
Bu ehvalat menim en yaxin dostlarimdan birinin heyatinda bas verib. Qisa olaraq Sizi movzuya yaxinlasdirim ki, menim suzlimada, fikirinizi bildirmeyede, movzunu tehlil etmeyede asan olsun. Dostum 2 ildir sevdiyi qizla birgedir. Onlarin cox gozel munasibetleri var, aileleride bilir, dostlar ve tanislarda. Demek olar ki, onlarin arasinda hec bir problem yoxdur. Yalniz onlar gorusmeye baslayandan 2-3 ay kecende dostumun anasina sevdiyi qizin en yaxin refiqesi zeng ederek onun oglunun sevdiyi qizin eseb xesteliyi, qaranliqdan xorxuluq ve hamisindan ciddi olan anadan gelme sonsuz oldugunu bildirmisdi. Dostumun anasi bunlari bir nece aydan sonra ogluna bildirdi. Sozsuz ki, seven insanin agli, derrakesi ve dusuncesi her bir pis seyi redd edir, qebul etmek istemir, sur hisslere tabe olmur. Yalniz dostum hec kime bildirmeden qizin usaqliqdan qeydiyyatda oldugu poliklinikadan ve onu mualice eden hekimlerden bu melumatin dogru oldugunu oyrendi.
Hal-hazirda o qizdan ayrilib...artiq bir nece aydir onlar ayriliblar...ikiside eziyyet cekir...bir-birlerini cox sevirler, amma men dostumu mehz menim dostum olduguna gore yox, yalniz onun ailesini ve arzularini bilerek basa dusurem ve onun o atdimini duzgun qiymetlendirirem. Onun yasli valideyinleri var ve neve gormek arzusuyla yasiyirlar, dostum her zaman 4 usaqi olmagini arzu edirdi...ve birden onun ve ailesinin arzulari bir gunun icinde puc oldu...heyat ele bilki dayanib...her bir aile sok icindedir...en boyuk gunah qizin ailesinde gorurler ki, niye onlar bunu oglannan ve ailesinnen bile-bile gizledirdiler.
Neise...Sizi cox bezdirmiyim oz yazimla, onsuzda bu ele bir agrili heyat tecrubesidir ki, bu haqda yazsam en azi 15-20 sehife alinar.
Size sualim budur: Eger sevdiyiniz insanin ovladi ola bilmezse Siz ne edersiniz ? Sizce bu insanla oz ve ailenin arzularina, isteyine tupurerek ikilikde yasamaq yaxsidir, yoxsa ayrilaraq oz heyatini duzgun ve tamdeyerli qurmaq ? Sevdiyin insanla yasayaraq usaq arzusuna son qoymalisan, bilirsen ki, sevdiyin insan xestedir ve ya bunlarin hamisina dozerek sona geder getmek lazimdir...ne bilim Vallah, hec ozumde bilmirem dostumun yerine olsam ne ederdim...

Diqqetinize ve fikirlerinize gore evvelceden oz tesekkurumu bildirirem !

Hormetle,
Delf giverose.gif

P.s.: Bu movzuya meni Janulka xanum geterdi, ozu de olmasa, bizim sehbetimiz bashqa temada...

Hormetli Delf
Yazdiqlarinin hamisini mektebde oxumusham aglimda butun gunu bu olub ele vaxti gozlemishem ki dersim qurtarsin gedim evden cavab yazim. Duzu movzu mene tesir etdi. Bir anliq ozumu hemin qizin yerine qoydum. ve cox pis oldum.
Burda hami bilir ki menim bir sevgilim var Bakida ve onsuz cox darixiram. bizim aramizdaki bu uzaqliga baxmayaraq biz ayrilmiriq. Sebrli oluruq. Allahdan umudumuzu kesmirik ki bir gun bizimde vaxtimiz catacaq yolumuz acilacaq. Ne ise
Menim fikrimce senin dostun hec o qizi SEVMIR. cray.gif Shexsen men olsaydim elbetdeki pis olardimki menim oz qanimda ushagim olmur. Amma ne edek herenin bir taleyi var. Eger menim sevgilimde sonsuzluq varsa men onu oldugu kimi qebul ederem. Bunun hec kime dexli yoxdu. bu menle sevgilimin arasinda olan hisslerdi. Ozuki sagdi, olumcul xesteliyi yoxdu. Depresiyadi, esebdi- men eksine onun elinden tutub onu sakitleshdirmeye, duzelmeye komek ederdim, day atmazdim ki bagishla meni sen shiziksen, hemde ushagin olmur, menim anam atam neve isteyir. bizimki bash tutmur.
Xeyir . qetiyyen. Eksine hec mayalanma yolu ilede hamileliye ustunluk vermezdim. Yetimxanalarimizda o qeder anaya ataya mohtac ushaqlarimiz varki. Ushaq goturub saxlardim. Hemde elede menim yoldashimda mende onu eyni derecede seveceyik ve bileceyik hec birimizin qanindan deyil o. Yeni ki yoldashimin ureyine xal dushmesinki onun qanindan deyil. ve s. insandirda aglina min cur shey gele biler. Oki qaldi ushaq boyuyen dele duz ola biler ya nese, mence her shey terbiyeden asilidi. ele dogma ovladlar var ki, dushmenin etmediyini edir.

Eger sonsuzluq qizdadirsa. mencede oglan onu qebul etmelidir. bu qizin gunahi deyil. Oglan ozunu bir anliq qizin yerine qoysun. Hem depresiyyaya dushursen, hem esebisen, hem ushaqgin olmur, ve canindan cox sevdiyin shexs bunlari bilir ve seni atir. Ne veziyyetde olar insan??? ozunude oldure biler hemin adam.

MEN BU MOVZUDA BIR SHEY GORUREM KI OGLAN QIZI SEVMIR. !!!!!!!!! nea.gif sorry.gif atib qizdan uzaqlashma bu meselenin en asan hell yoludur. O oglan hardan emindirki sabah onun oz qanindan olan ushaq ona layiqli ovlad olacaq? Ya sabah bashqasi evlense arvadi onu bu qiz qeder cox sevecek????????

Yixilanada tepik vurmazlar. amma dostun tepik vursaydi bundan yaxshi idi. fool.gif

Menim xalam oglunun yoldashi sonsuzdu, amma xalam oglu boshamadi, getdiler ushaq goturdu. cox shirin qiz ushagidi. gozelde aileleri var. ALlah basha can etsin.

Цитата(Realium @ Aug 5 2007, 07:54 PM) View Post

Çox çətindir amma mənim buna konkret cavabım var. Heç bir zaman uşağa görə məni sevən və özümün canımdan çox sevdiyim insanı əldən vermərəm. Sevən insanlar bir-birlərinə boşuna demirlər ki, mən sənə görə hər şeydən keçməyə hazıram. Bunu sözdə yox əməldə etmək lazımdır.

good.gif good.gif good.gif giverose.gif
  • 0

#27 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 10 September 2007 - 03:42 PM

Цитата(Uzaglarda @ Aug 23 2007, 04:41 AM) View Post

Yazinizla tamamile raziyam..Basa dusduyunuze gore cox saqolun... Amma bezen coox az adam basa dusur..Gunahkar qizi gorurler ..

Sonsuzlugun olmasi ne qizda nede oglan gunahi ola bilmez..

Ele o refiqede yaxshi refiqe idise qizi mecbur ederdiki qiz ozu oglana desin yoxsa ara qizishdirib qizin qaynanasina zeng demezdi. lap ureyin agriyir, oglana de qoy oglan qerar qebul etsin, day anasina niye deyir_?.... Qizin refiqesinede bir qush crazypilot.gif hec bexti getirmeyib bu qizin.

Sevgilimide hec kimle paylashmaram ne olandan sonra. Omru boyu razi olmaram ki men gozu yashli bir otaqda yatim oda bashqasi ile bashqa otaqda. DELi olarameeee. ayrilaram ondansa. 3cu hemishe artiqliq edir.

Edited by Namelum_mikrob, 10 September 2007 - 03:50 PM.

• 0

#28 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 10 September 2007 - 08:48 PM

Yuxarida yazilanlari oxudum,cox qeribe geldi,ye'ni dogrudan da bele bir hallari aile dagilmasi derecesinde problem sayan insanlar var??? Mene bele sheyler catmir...Qonshumuz var,ovladlari olmayib,1 qiz goturmushduler ushaq evinden,qohumumuz var ushaqlari olmadigi ucun,oglan da ushaq evinden ushaq goturmek istemediyi ucun qardashi 1 ushagini korpe iken verib onlara boyutmeye ve s....minlerle bele adamlar var,hec baxsan normal ailelerden biraz da belke ushaqlarini cox sevirler,biraz da mehriban aileler olurlar....Bunu o derecede probleme cevirib ozunu de,aileni de,qizi da,hamini bedbext etmek,uzr isteyirem Axmaqliqdir....

Nurashka ve Uzaglarda userimizin Valideyn haqda soyledikleri fikirle ise hec razi deyilem.Valideyn menim etimi de kesse,etimi kesen elini opub gozumun ustune qoyaram,cunki Valideyn muqeddesdir,heder yere demirler cennet ananin ayaqlari altindadir.....
Umumiyyetle butun yuxarida yazilan fikirlerin,hadiselerin,aile sohbetlerinin bir cavabdehi var,o da Kishidir...Kishi ne ailesinin dagilmasina yol vermemelidir,ne de hec kimin onun heyatini hell etmeye yol vermemelidir.Real cox duz buyurdu ki,Kishi hemishe balansi gozlemelidir....Aile munaqishesi zamani Valideyni ve ya ailesini "Silib atmagi" men kishilik saymiram....
  • 0

#29 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 10 September 2007 - 11:59 PM

Цитата(AZ_UK @ Sep 10 2007, 01:48 PM) View Post

Nurashka ve Uzaglarda userimizin Valideyn haqda soyledikleri fikirle ise hec razi deyilem.Valideyn menim etimi de kesse,etimi kesen elini opub gozumun ustune qoyaram,cunki Valideyn muqeddesdir,heder yere demirler cennet ananin ayaqlari altindadir.....
Umumiyyetle butun yuxarida yazilan fikirlerin,hadiselerin,aile sohbetlerinin bir cavabdehi var,o da Kishidir...Kishi ne ailesinin dagilmasina yol vermemelidir,ne de hec kimin onun heyatini hell etmeye yol vermemelidir.Real cox duz buyurdu ki,Kishi hemishe balansi gozlemelidir....Aile munaqishesi zamani Valideyni ve ya ailesini "Silib atmagi" men kishilik saymiram....

Az_UK qinamiram eee seni,ya men pis yazmiwam,ya da he4 kim meni anlamir...sad.gif
Men demirem ki,kimse oz valideynini atmalidi...Allah elemesin...sad.gif men mehz o probleme oz munasibetimi bildirdim ki,oglan o hedde getirib ki,artiq ikisinden birini silmelidir...men de yazmiwdim daaa ki,oglandi her weyin sebebkari...dai bu defe de meni bawa duwmesez vse dai yazmayacam!!! sad.gif

Hormetle NURASHKA giverose.gif

• 0

#30 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 11 September 2007 - 12:11 AM

QUOTE(*_NuRaShKa_* @ Sep 10 2007, 04:59 PM) View Post

Az_UK qinamiram eee seni,ya men pis yazmiwam,ya da he4 kim meni anlamir...sad.gif
Men demirem ki,kimse oz valideynini atmalidi...Allah elemesin...sad.gif men mehz o probleme oz munasibetimi bildirdim ki,oglan o hedde getirib ki,artiq ikisinden birini silmelidir...men de yazmiwdim daaa ki,oglandi her weyin sebebkari...dai bu defe de meni bawa duwmesez vse dai yazmayacam!!! sad.gif

Hormetle NURASHKA giverose.gif

Yox,Nurash,Allah elemesin,kusme giverose.gif .....Sen yazmasan ish olar??? Qadinlar bolmesinde daha seherden movzu saxlamamisan,seherden Januliynen ona gulurduk lol.gif ....Seni cooox,gozel anlayiram,herenin de fikri bir curdur,men shexsen hemin sheraitde de hec bir terefin "Silinmesine" razi deyilem....Sen dediyin varianta kishiliye sigmayan "Asan" yol kimi baxiram...Ye'ni ozuvu yorub ishi yoluna qoymaq evezine 1-ni "Sil at" canin qurtarsin....Amma yene de deyirem razilashmasam da senin de fikirlerine hormetle yanashiram,sadece oz fikrimi bildirirem....
  • 0

#31 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 11 September 2007 - 12:16 AM

Цитата(AZ_UK @ Sep 10 2007, 05:11 PM) View Post

Amma yene de deyirem razilashmasam da senin de fikirlerine hormetle yanashiram,sadece oz fikrimi bildirirem....

Eyyyyyyyy men bele oynamiram. sorry.gif Bele maraqsiz olur. qirin bir birinizi. onda maraqli olur. lol.gif tease.gif santavik menden inciyib bilmirem ne edim bekarciliqdi. merdimazarliq elimde qalib.
  • 0

#32 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 11 September 2007 - 12:29 AM

Цитата(AZ_UK @ Sep 10 2007, 05:11 PM) View Post

Yox,Nurash,Allah elemesin,kusme giverose.gif .....Sen yazmasan ish olar??? Qadinlar bolmesinde daha seherden movzu saxlamamisan,seherden Januliynen ona gulurduk lol.gif ....Seni cooox,gozel anlayiram,herenin de fikri bir curdur,men shexsen hemin sheraitde de hec bir terefin "Silinmesine" razi deyilem....Sen dediyin varianta kishiliye sigmayan "Asan" yol kimi baxiram...Ye'ni ozuvu yorub ishi yoluna qoymaq evezine 1-ni "Sil at" canin qurtarsin....Amma yene de deyirem razilashmasam da senin de fikirlerine hormetle yanashiram,sadece oz fikrimi bildirirem....

Eeeeeeeeee,yene bawa duwmediz nese sad.gif
  • 0

#33 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 11 September 2007 - 12:38 AM

QUOTE(*_NuRaShKa_* @ Sep 10 2007, 05:29 PM) View Post

Eeeeeeeeee,yene bawa duwmediz nese sad.gif

Ay Allah,men sene ne yazim ki,sen incimiyesen???...Dedim axi seni cox gozel anladim,amma menim fikrim ferqlidir de,neyleyim....???
Bax,deyim de sen demek isteyirsen ki,senin de Valideynler haqda fikrin,aile haqda fikrin menimle eynidir,amma hemin sheraitde sen yolu 1-ni "Silmekde" gorursen....ona gore yox ki,hansinasa nifret hissi oyadasan,ona gore ki,problemlerden qurtulmaqcun,duzdur???
Men de deyirem ki,men hetta o yox ee,ondan da defelerle agir bir veziyyetlerde bele hec kimin "Silinmeyine" qeti razi deyilem....Umid edirem ki,bu defe smilikivin uzu gulecek bye.gif

P.S Mikush deyesen axir arzuva catacaqsan punish.gif
  • 0

#34 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 11 September 2007 - 12:42 AM

AZ_UK men oglanin iradesini nezere alib dedim,ola biler sen ondan iradelisen...tutaq ki,sen iradelisen,bes yaziq qiz nece dozsun??? hmmm??? cavab ver indi suala smile.gif
  • 0

#35 AZ_UK

AZ_UK

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • :

Posted 11 September 2007 - 01:08 AM

QUOTE(*_NuRaShKa_* @ Sep 10 2007, 05:42 PM) View Post

AZ_UK men oglanin iradesini nezere alib dedim,ola biler sen ondan iradelisen...tutaq ki,sen iradelisen,bes yaziq qiz nece dozsun??? hmmm??? cavab ver indi suala smile.gif

Nurash,bu menim fikrimdir,ozun bilirsen ki,here bir curdur....Mence kishi iradeli olmalidir,kishi qerarini ozu vermelidir,shexsi ishlerine,shexsi heyatina hec kim qarishmamalidir,qetiyyetli olmalidir,sozu tutarli olmalidir ve s.....Ele kishini qadindan ferqlendiren cehetler de bunlardir....Men demirem boyuk meslehetine qulaq asma,heyat yoldashinin fikirlerini dinleme,yox,amma hec kimin senin evezine qerar vermesine izin vermemelisen....Bu haqda cox yazmaq olar,amma movzudan kenarlashmayaq.Dedin ki,qiz nece dozsun??? Yene deyirem,qizin bu yere gelib cixmasinin sebebi oglandadir ki,evvelden her sheyi cilovlaya bilmeyib,kulek kimi gah o yana esib ki,sevgilimdi,gah bu yana esib ki,valideynlerimdir.Eleleri omur boyu ya ananin,ya qaynananin,ya da arvadin kolesi olur ve hemishe de kiminse terefinden idare olunur,hec bele oglanlara hormetim yoxdur...Sozun qisasi eger bu meselede shexsen men olsaydim,ne boshanmaq,ne de kimise "Silmek" lazim deyil,sadece anama deyerem sene xosh deyil,mene xoshdur,bu aile menimdir icaze ver ozum de nece isteyirem o cur de edim,goturub qizi gedib bir ev tutub yashayaram,lazim da gelse gedib ushaq da goturerik ovladliga....Ne valideynlerimle qirilaram,ne de ailemi dagitmaga kimese imkan vererem...bu qeder,biraz uzun oldu,amma umid edirem ki,sualina dolgun cavab vere bildim thankyou.gif
  • 0

#36 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 11 September 2007 - 01:12 AM

Ay sağol eeee ,Yuk...Eyni ilə mən fikirləşdiyim kimi yazmısan friends.gif
  • 0

#37 *_NuRaSHkA_*

*_NuRaSHkA_*

Пользователь

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • :

Posted 11 September 2007 - 01:17 AM

Ele bil men de onu deyirdim eeee,ay balaaaaaaaam men bayaqdandi,ozumu oldurmurem ki,oglandan asilidi?! UK eger oglan imkan veribse bu yere gelsin,men bele duwunurem ki,onun sozu bundan sonra ke4meyecek...ne anasina deye bilmeyecek,ne de heyat yoldashina...umumiyyetle zehlem gedir kiminse aile munasibetine qariwanda,buna sirf aile gunahkardir...yeni nehayet fikirlerimiz ust-uste duwdu smile.gif

Edited by *_NuRaShKa_*, 11 September 2007 - 01:18 AM.

• 0

#38 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 12 September 2007 - 12:32 AM

aaaaaaaaaaa bes siz qirmirdiz bir birinizi????????????? swoon.gif
  • 0

#39 Janulka

Janulka

Житель

• Постояльцы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,369 posts

Posted 12 September 2007 - 12:41 AM

Цитата(Namelum_mikrob @ Sep 11 2007, 05:32 PM) View Post

aaaaaaaaaaa bes siz qirmirdiz bir birinizi????????????? swoon.gif

Sən narahat olma onsuz msn-də qırmışıq bir-birimizi rofl.gif
  • 0

#40 Namelum_mikrob

Namelum_mikrob

Бывалый

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • :

Posted 12 September 2007 - 12:43 AM

Цитата(Janulka @ Sep 11 2007, 05:41 PM) View Post

Sən narahat olma onsuz msn-də qırmışıq bir-birimizi rofl.gif

ay vicdansizlar meni niye cagirmirsiz bes gelim bir tamasha edim size?????????????? aggressive.gif
  • 0

0 user(s) are reading this topic

members, guests, anonymous users